אילת

ציפור נדירה תועדה באילת

לראשונה בישראל - ציפור מסוג עלווית צפונית תועדה בפארק הצפרות באילת

25/09/2018
העלווית הצפונית (צילום: נועם וייס, החברה להגנת הטבע)

הפתעה יוצאת דופן בפארק הצפרות אילת ביום ראשון השבוע – עלווית צפונית נלכדה ושוחררה בשלום בתחנת הטיבוע של פארק הצפרות אילת. צפרי ומתנדבי החברה להגנת הטבע, שאיישו את תחנת הטיבוע, זיהו את העלווית בהתרגשות רבה, זו פעם ראשונה בישראל, ושחררו אותה במהרה, כדי שתוכל להמשיך את דרכה בשלום. 

נועם וייס, מנהל הפארק מטעם החברה להגנת הטבע, מסביר כי, "עלווית צפונית היא מין קטן של ציפור שיר ירקרקה, עם גבה לבנה בולטת, ששוקלת כ-7 גרם בלבד. הן מגיעות מהאזורים הצפוניים ביותר של אירופה (פינלנד וצפון רוסיה), סיביר ואלסקה, שם הן מאכלסות את היערות הצפוניים. בעונת הסתיו הן נודדות אל דרום מזרח אסיה, מרחק של אלפי קילומטרים". 

לדברי וייס: "אין לנו מושג להיכן מועדות פניה, אך אנו פוגשים מדי פעם עופות שנודדים לאתרים חדשים, בהם הן לא נצפו קודם לכן, אולי כדי לבדוק אתרי חריפה חדשים עבור בני מינה". 

מרכז הצפרות אילת, המנוהל על ידי עיריית אילת, החברה להגנת הטבע, קק"ל, רשות הטבע והגנים, החברה הממשלתית לתיירות והמועצה האזורית חבל אילות, הוא תחנת עצירה חשובה לציפורים הנודדות, רגע לפני חציית המדבר הגדול לאפריקה. כאן כל ציפור נודדת, בלי קשר למוצאה או מינה, ימצאו את המנוחה, המחסה והמזון, להם הן זקוקות במסען. 


עוד באילת
חשבנו שיעניין אותך גם...
בחזרה לכיתה
בחזרה לכיתה
אמא גאה
נכנעה לאלופה
בוקר בסימן נשי בקניון עופר רחובות
"צאו אחוזה SALE"
הגיעו ללמוד
שניים נדקרו בנתניה
הבלט הקנדי הגדול ממונטריאול
הבלט הקנדי הגדול ממונטריאול מגיע לישראל