אילת

מתנדבים להציל חיים

הסתיים קורס חובשים בכירים הראשון של מד"א באילת, בהשתתפות 23 חניכים, מתוכם 19 מתנדבים אשר גרים באילת וביישובי הערבה

תמי מאור 26/09/2018
'מי שרוצה ומאמין יכול להתפתח בתחום'
טקס סיום קורס חובשים בכירים של מד"א באילת (צילום: דוברות מד"א)

לאחרונה הסתיים קורס החובשים הבכירים הראשון של מגן דוד אדום בעיר אילת. בקורס השתתפו 23 חניכים, מתוכם 19 מתנדבים אשר גרים באילת וביישובי הערבה. המסיימים ישמשו כעת כחובשים בכירים על האמבולנסים וניידות הטיפול הנמרץ של מד"א. הקורס נועד לקדם מקצועית את החובשים בעיר ולתת מענה רפואי טוב יותר לאזרחים הנזקקים לשירותי רפואת החירום של מד"א באזור כולו.

 הקורס נוהל על ידי פראמדיק מד"א ניר יפת האחראי על ההדרכה בתחנת מד"א באילת, שהסביר כי הקורס באילת נפתח לאחר שבתקופה האחרונה הייתה עלייה משמעותית במספר המתנדבים בעיר ובאזור, זאת לטובת קידומם וקידום השירותים שמד"א מעניק באזור. הקורס נמשך שישה חודשים והתקיים פעמיים בשבוע בערבים.

 חובש בכיר במד"א רוי בן יתח, מבוגרי הקורס: " כל מי שרוצה ומאמין בעצמו יכול להתפתח בתחום רפואת החירום ולהציל חיים. בקורס העשירו את הידע המקצועי שלנו בתחום רפואת החירום ברמת ניידת הטיפול הנמרץ בנושאי הטיפול בפצועי טרואמה, סיוע לפראמדיקים בפרוצדורות רפואיות וניתוחים זעירים המתבצעים בשטח, ביצוע החייאה מתקדמת ועוד. בשם כל החניכים אני רוצה להודות למדריכים על ההשקעה הרבה. אני מאמין".

 מ"מ אחראי תחנת מד"א באילת, גבי בריבו: "אני מברך את בוגרי הקורס ובטוח שהכלים שניתנו להם יסייעו במשימה החשובה של הצלת חיים. זה קורס ראשון מסוגו באילת אבל בהחלט לא האחרון ואנחנו מקווים שבקרוב יפתחו קורסים נוספים".

עוד באילת
חשבנו שיעניין אותך גם...
צנחן בשדה עגבניות
ונחה אבן פינה לפגיה חדשה וממוגנת בהלל יפה
פגייה ממוגנת תיבנה ב"הלל יפה"
אישום: גרמו נזק לתשתית בהיקף של מאות אלפי שקלים
מכרז לדירות להשכרה ארוכת טווח
פרס חינוך מחוזי לתיכון הראשונים
קול הגאז הזה
קול הג'אז הזה
שלושה פצועים מירי בעפולה
קונצרט של התזמורת הקאמרית כפר סבא
קונצרט של התזמורת הקאמרית כפר סבא