אילת

שר האוצר מכיר במיוחדותה של אילת

בישיבה בלשכתו של השר כחלון בהשתתפות ראש עיריית אילת וסגניו נעתר השר לבקשות להקלה ביוקר המחייה של תושבי העיר. בין ההחלטות: הוזלת מחירי הטיסה והשקעה בביה"ח "יוספטל"ה

תמי מאור 09/10/2018
שר האוצר מכיר במיוחדותה של אילת
השר עם ראש העירייה וממלא מקומו (צילום: עיריית אילת)

שר האוצר – חה"כ משה כחלון שוב הוכיח את תמיכתו באילת עם הכרה במיוחדותה. לאחר קידום הסכם גג היסטורי בין אילת לבין ממשלת ישראל ולאחר שחרור רצועת חוף קצא"א שהיה סגור במשך 50 שנה מביע שר האוצר שוב תמיכה באילת עם אישור השקעות הנאמדות במיליוני שקלים לטובת הקלה ביוקר המחייה של תושבי אילת ולטובת פיתוחה של העיר. בין ההחלטות, הוזלה של מחירי הטיסה ומחירי החשמל, השקעה בבית החולים "יוספטל", השקעה בפיתוח שטח שדה התעופה המתפנה ועוד.

בישיבה שהתקיימה בשבוע שעבר (3.10.18) בלשכתו של השר, בהשתתפות ראש עיריית אילת – מאיר יצחק הלוי, סגנו וממלא מקומו – אלי לנקרי, סגנו יהודה מורדי, וכן מנכ״ל רשות מקרקעי ישראל ובכירים באוצר, הכיר כאמור שר האוצר במיוחדותה של אילת ונעתר לבקשות ראש העירייה עם קבלת החלטות חשובות שתכליתן הקלה ביוקר המחייה של תושבי העיר והשקעה בפיתוחה של העיר.

בין היתר התקבלה החלטה להוזיל את מחירי הטיסה לתושבי אילת למחיר מרבי של 150 שקל למבוגר תושב אילת בסבסוד המדינה. כמו גם תקציב ייחודי לבית החולים "יוספטל" לטובת עידוד רופאים מומחים להגיע לאילת, לשדרוג ולשיפור השירותים של בית החולים לתושב ולתיירים. בנוסף, תיבחן דרך להקלה בעלויות החשמל ולחילופין קביעת מחיר ייחודי ליצרני חשמל סולארי - תושבי אילת. כמו כן, אישר שר האוצר תקציב מיוחד של 50 מיליון שקל לפיתוח החלק הדרומי של שדה התעופה המתפנה בהתאם לתכניות העירייה וכן הגדלת קדמי המימון של הסכם הגג לסך 150 מיליון שקל.

עוד סוכם, כי יוגדל חלף מענק האיזון של העירייה מ- 5  מיליון שקלים בשנה ל- 10 מיליון שקלים בשנה והקטנת המצ'ינג של העירייה בפרויקטים של משרדי ממשלה ל- 10% בכפוף להחלטת ממשלה.

ראש העירייה הודה לשר האוצר בשם תושבי אילת על ההבנה אשר גילה לצרכי העיר ותושביה ועל ההכרה במיוחדותה ועל ההחלטות החשובות שקיבל ואשר יטיבו כאמור עם תושבי העיר ויביאו לפיתוחה ושגשוגה של העיר.

 


 

 

                                                             

עוד באילת
כתב לוקאל 03/10/2019
כתב לוקאל 20/08/2019
מחזקים את אילת
כתב לוקאל 08/07/2019
חשבנו שיעניין אותך גם...
 יום האהבה במתחם חוצות המפרץ
חוגגים אהבה במתחם חוצות המפרץ אאוטלט
ביצת עין בכיס מטורטייה
החתמה מלאת חן
שרים ורוקדים בשמחת התורה
מירוץ הלילה השלישי יוצא לדרך בכפר סבא
מרוץ הלילה ה- 3 ע"ש ניר רוזמרין ז"ל יוצא לדרך
רועי אלון, אבי אלון, איתי קישנר וצחי ברכול. להכיר ולבלות על הדרך
מפגשי הכרויות לפנויים פנויות בהוד השרון
אמלח וסמים נתפסו בפזורה בדרום
אמל"ח וסמים נתפסו בפזורה בדרום
קייטנת מגוונים בשנה שעברה
כ-4,600 ילדים ישתתפו בפעילויות של רשת "מגוונים"