אילת

שר האוצר מכיר במיוחדותה של אילת

בישיבה בלשכתו של השר כחלון בהשתתפות ראש עיריית אילת וסגניו נעתר השר לבקשות להקלה ביוקר המחייה של תושבי העיר. בין ההחלטות: הוזלת מחירי הטיסה והשקעה בביה"ח "יוספטל"ה

תמי מאור 09/10/2018
שר האוצר מכיר במיוחדותה של אילת
השר עם ראש העירייה וממלא מקומו (צילום: עיריית אילת)

שר האוצר – חה"כ משה כחלון שוב הוכיח את תמיכתו באילת עם הכרה במיוחדותה. לאחר קידום הסכם גג היסטורי בין אילת לבין ממשלת ישראל ולאחר שחרור רצועת חוף קצא"א שהיה סגור במשך 50 שנה מביע שר האוצר שוב תמיכה באילת עם אישור השקעות הנאמדות במיליוני שקלים לטובת הקלה ביוקר המחייה של תושבי אילת ולטובת פיתוחה של העיר. בין ההחלטות, הוזלה של מחירי הטיסה ומחירי החשמל, השקעה בבית החולים "יוספטל", השקעה בפיתוח שטח שדה התעופה המתפנה ועוד.

בישיבה שהתקיימה בשבוע שעבר (3.10.18) בלשכתו של השר, בהשתתפות ראש עיריית אילת – מאיר יצחק הלוי, סגנו וממלא מקומו – אלי לנקרי, סגנו יהודה מורדי, וכן מנכ״ל רשות מקרקעי ישראל ובכירים באוצר, הכיר כאמור שר האוצר במיוחדותה של אילת ונעתר לבקשות ראש העירייה עם קבלת החלטות חשובות שתכליתן הקלה ביוקר המחייה של תושבי העיר והשקעה בפיתוחה של העיר.

בין היתר התקבלה החלטה להוזיל את מחירי הטיסה לתושבי אילת למחיר מרבי של 150 שקל למבוגר תושב אילת בסבסוד המדינה. כמו גם תקציב ייחודי לבית החולים "יוספטל" לטובת עידוד רופאים מומחים להגיע לאילת, לשדרוג ולשיפור השירותים של בית החולים לתושב ולתיירים. בנוסף, תיבחן דרך להקלה בעלויות החשמל ולחילופין קביעת מחיר ייחודי ליצרני חשמל סולארי - תושבי אילת. כמו כן, אישר שר האוצר תקציב מיוחד של 50 מיליון שקל לפיתוח החלק הדרומי של שדה התעופה המתפנה בהתאם לתכניות העירייה וכן הגדלת קדמי המימון של הסכם הגג לסך 150 מיליון שקל.

עוד סוכם, כי יוגדל חלף מענק האיזון של העירייה מ- 5  מיליון שקלים בשנה ל- 10 מיליון שקלים בשנה והקטנת המצ'ינג של העירייה בפרויקטים של משרדי ממשלה ל- 10% בכפוף להחלטת ממשלה.

ראש העירייה הודה לשר האוצר בשם תושבי אילת על ההבנה אשר גילה לצרכי העיר ותושביה ועל ההכרה במיוחדותה ועל ההחלטות החשובות שקיבל ואשר יטיבו כאמור עם תושבי העיר ויביאו לפיתוחה ושגשוגה של העיר.

 


 

 

                                                             

עוד באילת
גן חורב באילת
כתב לוקאל 23/06/2019
אוראל כהן - מתנדב מצטיין מיוחד
כתב לוקאל 20/05/2019
באילת מפנים אשפה באהבה
כתב לוקאל 17/04/2019
כתב לוקאל 17/01/2019
חשבנו שיעניין אותך גם...
חוה הייטי
"המנחה של המדינה 2019"
מפגש ברוח 'קרמבו'
ראש של חזיר נתלה בכניסה לבית כנסת
ממצאים אריכאולוגים במוזאון אורי גלר
ממצאים אריכאולוגים ב'מוזאון אורי גלר'
מרוץ רונן ה-20 נערך בעכו
מרוץ רונן ה-20 נערך בעכו
מבוטח, נשרף לך הבית? התכונן לביקור השיילוקים
תלמידי והורי הנגיד במחאתם מול בנין העירייה
הפגנות מול בניין העירייה בהרצליה
טיסה חווייתית בשמי הארץ
טיסה חווייתית בשמי הארץ