אילת

מזג האוויר הסב נזקים כבדים לחקלאות בערבה

נזקים במיליוני שקלים לחקלאי הערבה בסופה האחרונה. הוועדה החקלאית בערבה: להכריז על הנזקים כאסון טבע

תמי מאור 19/11/2018
נזקים לחקלאות בעידן (צילום: מועצה אזורית ערבה תיכונה)

הסופה הכבדה האחרונה, שפקדה את אזור הערבה לפני יותר משבוע, היוותה אירוע מטאורולוגי חריג. סופת הגשמים והשיטפונות, הביאו לנזקים של מיליוני שקלים לחקלאי הערבה ובמיוחד לחקלאי מושב עידן, המושב הצפוני ביותר בערבה התיכונה, שם נמדדו 29.5 מ"מ של גשם. כמות המשקעים הגדולה, הביאה לשיטפונות בזק מקומיים עזים, שגרמו לאירוע הידרולוגי ולנזקים כבדים לחלקות חקלאיות.

אורן קורין, מ"מ יו"ר הוועדה החקלאית במועצה אזורית הערבה התיכונה אומר, כי הנזקים לשטחי החקלאות בעידן נגרמו בעיקר מסחף של חול עקב השיטפונות, שכיסה בתי רשת, זרימות בשטחים פתוחים שכילו את הגידולים ואת שטחי החקלאות שנמצאו בסוף תהליך הכנה לעיבוד ושתילה וחלקות שכבר עמדו לפני קטיף פלפלים ונהרסו כליל: "הנזק כבד מאוד. שמאים של משרד החקלאות וקנ"ט (קרן נזקי טבע) ביקרו בשטחים להערכת הנזקים ומילאו דו"חות של כל מבנה וכל שטח שנהרס. אנו מבקשים ממשרד החקלאות להכריז על נזקי החקלאים בעידן כאסון טבע ולפצות את החקלאים". 

עוד מוסיף קורין, כי לפני 4 שנים, ממש באותו אזור, התרחש מצב דומה של סופה שהביאה לנזקים כבדים לחקלאות וגם אז למרות התהליך הארוך, שארך כשנה, פוצו החקלאים על נזקי הסופה.

 

עוד באילת
מיכאל פרוסמושקין 30/06/2019
מיכאל פרוסמושקין 24/06/2019
מיכאל פרוסמושקין 22/06/2019
מיכאל פרוסמושקין 17/05/2019
חשבנו שיעניין אותך גם...
הרוג ופצועים בתאונה בצפון
ה"קאמבק" של ויינשטיין
אות הוקרה לפרופ' טור כספא
נעמי חוזרת
הפוליטיקה של הרצליה
הפוליטיקה של הרצליה
מגישה להן
הדמיה - קריית שחקים הרצליה
הרצליה מגיעה לשחקים
יוצאת לדרך חדשה