אילת

גן המדע של אילת

הגן, שהוקם בשכונת השחמון, הינו חלק מקריית החינוך ע"ש יצחק נבון. מתקני המשחק בגן המדע הכוללים הליקופטר, מטוסים, הליכת ירח ועוד, מציגים שילוב של הנאה תוך לימוד חוקים פיזיקליים, מושגים על היקום ואנרגיה חלופית

כתב לוקאל 20/11/2018
גן המדע (צילום: דוברות עיריית אילת)

 לצד מהפכת גני המשחקים ברחבי העיר, התחדשו ילדי אילת בגן מדע ייחודי שנבנה בשכונת השחמון סמוך לבית ספר ים סוף. הגן הינו חלק מקריית החינוך ע"ש יצחק נבון הכוללת את בית הספר, אולם ספורט, מגרש ספורט מקורה, פארק נגיש לבעלי צרכים מיוחדים הנבנה בעת הזו, מדע טק ופארק ספורט אתגרי שייבנו בהמשך ומסלולי הליכה וריצה שיקיפו את הפארק.

מתקני המשחק בגן המדע הכוללים הליקופטר, מטוסים, הליכת ירח, הוריקן, פח מיחזור, מערכת שמש, פטריית שיווי משקל, פיתגורס, ממטרות ועוד, מציגים שילוב של הנאה תוך לימוד חוקים פיזיקליים, מושגים על היקום ואנרגיה חלופית. הגן מציג אלמנטים חזותיים וקוליים, מים, אור, אנרגיה סולרית, אלקטרוניקה ושילוט קולי. בשעות דמדומים וחשיכה מתעורר הגן לפסטיבל של אורות. הגן אינו מחובר למקור חשמל חיצוני ומפיק את כל האנרגיה הדרושה לו מאנרגיית השמש ומאנרגיית המשחק של המשתתפים. אלה מעצימים את החוויה וחושפים את הילדים לעולם שלם של מדעים ותופעות מחיי היום יום. בואו ליהנות.

את הגן הקימה עיריית אילת בשיתוף חברת איי.בי.איי גן מדע בע"מ בעלות כוללת של 5 מיליון שקלים ובמימון משותף של קרן קיימת לישראל (קק"ל) ומשרד השיכון. את העבודות להקמת הגן ביצעה חברת סמי נופי.

בכל אחד מהמתקנים הושקעו מאמצים רבים ומחשבה עמוקה על מנת להדגים בצורה הטובה ביותר את החוקים הפיזיקלים הבסיסיים המתקיימים בו ולשלבם במשחק. התוצאה היא המחשה אינטואיטיבית ופשוטה של חוקים מפורסמים וחשובים כדוגמת החוק השלישי של ניוטון, כוחות בתנועה מעגלית, אווירודינמיקה, כלים שלובים, ועוד רבים אחרים על פיהם העולם מתנהל. לצד אלה, מושגי יסוד על העולם והיקום בו אנו חיים מוסברים לילדים תוך כדי משחק. תופעות טבע שונות כדוגמת ליקוי ירח וחמה, הוריקן ועונות השנה מקבלות הסבר הגיוני ופשוט. נוסף על כך הילדים נחשפים לחשיבות המיחזור והשמירה על הסביבה ועל כדור הארץ שלנו. מערכת השמש, אסטרונאוטים ומטוסים הם רק חלק קטן מהדברים שמחכים לכם בגן המדע.

מתקני הגן מכילים רכיבים אלקטרוניים רבים כגון תאורה, צליל ודיבור התורמים לחוויה הכללית. הגן מספק לעצמו את כל האנרגיה הכרוכה בהפעלת רכיביו האלקטרוניים ואינו מחובר למקורות חשמל חיצוניים. המתקנים מדגימים בפני הילדים המרות של אנרגיה ומציגים את עקרון האנרגיה החלופית. אנרגיה סולרית ואנרגיית המשחק עצמה של הילדים נאגרת ומומרת בזמן אמת לחשמל.

גן המדע מציע שורה של מתקנים לכל הגילאים ומעודד שיתוף פעולה ועבודת צוות של המשתתפים להפעלת המתקנים השונים. המתקנים מיועדים לכל הגילאים ומעודדים את כולכם הורים, סבים וסבתות, אחים ואחיות בוגרים להצטרף למשחק עם הילדים וליהנות מזמן איכותי משפחתי.

 

 

עוד באילת
כתב לוקאל 20/08/2019
מחזקים את אילת
כתב לוקאל 08/07/2019
גן חורב באילת
כתב לוקאל 23/06/2019
אוראל כהן - מתנדב מצטיין מיוחד
כתב לוקאל 20/05/2019
חשבנו שיעניין אותך גם...
אלי אלוש מפר 2 בשרימה הדתית המאוחדת
אמנה חדשה לסטטוס קוו ברעננה?
אישום: הגיע לתחנת המשטרה ואיים לפגוע בבני משפחתו
הולך רגל נהרג מפגיעת רכב
הולך רגל נהרג מפגיעת רכב
סדנאות קיץ חופש גדול - מוזיאון נחום גוטמן לאמנות
חודש יולי במוזיאון נחום גוטמן לאמנות
שני ישובים חדשים יוקמו בנגב
שני ישובים חדשים יוקמו בנגב
אישום: גנבה מוצרים ותקפה שוטרים
בית הספר "תדהר" בעפולה נבחר להשתתף בתוכנית יוקרתית
יונה מייקלר , המשנה לראש העיר
מינוי חדש בעיריית כפר סבא