אילת

התירוצים הדרימו עד אילת...

229 ביקורת של מס הכנסה בוצעו באילת. ב-10% מהעסקים נמצא שלא בוצע רישום הכנסות

כתב לוקאל 25/11/2018
בעשרה אחוז מהעסקים לא רשמו הכנסות (תמונה להמחשה דוברות)

עובדי יחידת הביקורת של מס הכנסה לא ציפו לשלל התירוצים בביקורת שנעשתה בשבוע החולף אילת, במסגרתה נתקלו בין היתר, במורה נהיגה מבולגן במיוחד, שדיווח לסירוגין על מספרי השיעורים של תלמידיו ותשובתו לכך הייתה: "יש לי בלאגן בבית הראש שלי מוטרד". מתווך שבמשרדו נעשתה ביקורת, סבר שמי שעושה טובה ימצא טובה, או לכל הפחות לא צריך לרשום הכנסות, ולא רשם 14,000 שקל שקיבל בתמורה לעסקת  תיווך. תשובתו למבקרים: "עשיתי טובה למישהו בבניין ותיווכתי את הדירה שלו ולא חשבתי שצריך לרשום את זה".

המקרים אירעו, כאמור, בעת מבצע ביקורת של מס הכנסה בבתי עסק באילת, אשר כלל 229 ביקורות,מהן עלה כי ב-10% מהעסקים שנבדקו, לא נרשמו הכנסות כדין. למבצע, שנוהל בראשות פקיד השומה אילת, נבחרו בתי עסק בתחום המסחר, השירותים והמקצועות החופשיים.

 בביקורת שנעשתה בשטח נמצא מסגר מבצע עבודה בבית פרטי, וכי אינו מנהל תיק ברשות המסים. להגנתו טען: "היה לי תיק וסגרתי אותו לפני שנתיים, במקרה זה בעל הדירה קנה את החומר ואני מקבל רק על העבודה". אצל מאמן כושר, שאף עוסק בהשכרה לטווח קצר של דירה שברשותו, נמצא צ'ק, שלא נרשם  בסך 1,600 שקל, בעבור השכרת חדר על בסיס יומי וכן תקבול בעבור שיעור כושר פרטי. תגובת מאמן הכושר: "לא הוצאתי חשבוניות בגלל שאני עושה את זה פעם פעמים בחודש כשאני רואה את הכסף".

במכון של קוסמטיקאית שניהלה יומן הזמנות, השוו המבקרים את יומנה אל מול הקבלות שהוציאה ונמצא כי במשך שלושת החודשים האחרונים התקבלו 30,000 שקל במזומן שלא נרשמו בספרי העסק. הקוסמטיקאית מיהרה להסביר: " אני רושמת ביומן הזמנות את הסכומים בערך, אני לא זוכרת בדיוק, אני רושמת כשיש לי זמן מעכשיו אני ארשום את כולם".

9,500 שקל לא נרשמו בספריו של שיפוצניק, תגובתו הייתה: "לא ידעתי שאני צריך לרשום כי אני קבלן משנה שלהם, התכוונתי לרשום את כלל התקבולים היום". במשרד לתיווך, נמצא שהכנסה בסך 8,000 שקל לא נרשמה בספרי העסק. הסבר שסיפק בעל העסק: "זה לקוח תושב חוץ אני מקבל שיקים בשביל שכר הדירה, מפקיד בחשבון שלי ומקזז את העמלה שלי השנתית ואז אני נותן לו את היתרה במזומן".המבקרים הגיעו גם לאזור הווילות באילת שם נתקלו במתחזק בריכות שלא רשם הכנסות בסך 5,000 שקל מטיפול בשתי בריכות תגובתו: "בגלל שמדובר בסכומים קטנים לא רשמתי להבא ארשום כל תקבול".

 פעילות ביקורת זו, נערכה כחלק מפעילות נרחבת של רשות המסים כנגד מעלימי מס והון שחור. זאת, במסגרת המדיניות של הגברת פעילות האכיפה לשיפור  ושימור יכולת ההרתעה, הרחבת המודיעין, בין היתר על ידי עריכת מבצעי שטח, שמטרתם להביא לדיווחי אמת ולגביית מס אמת ובכך להגביר את השוויון בנטל בקרב האזרחים

 

 

 

 

עוד באילת
מיכאל פרוסמושקין 30/06/2019
מיכאל פרוסמושקין 24/06/2019
מיכאל פרוסמושקין 22/06/2019
מיכאל פרוסמושקין 17/05/2019
חשבנו שיעניין אותך גם...
עיריית בת ים למען בעלי החיים
ביקושים גבוהים למגורים במגדל העמק
"עברה שנה מאז הבחירות וכרגע הבעיות לא נפתרות"
בית חם בקהילה
הרגעים של רייף
קבוצת אבות לדרך
הרב דר מיכאל לייטמן
פרשת "הגננת המתעללת": מה הופך אותנו מפלצות?
הפסד מרחוק