אילת

אילת מסלימה את המאבק נגד סגירת שדה דב

על רקע הכוונה לסגור את שדה דב ב 1.7.19 מסלימה העיר אילת את המאבק ותנקוט בשורת צעדים ביניהם מסיבת עיתונאים משותפת של ראשי הערים תל אביב ואילת, שתתקיים ביום חמישי הקרוב (7.3.19) בשדה דב, סגירת העיר אילת ביום שלישי הבא (12.3.19) בתמיכה של ההסתדרות

כתב לוקאל 06/03/2019
אילת תסגר בפני מטוסים?
iclipart

בישיבת חירום שכינס ראש עיריית אילת – מאיר יצחק הלוי בשבוע שעבר, קראה מועצת העיר אילת לממשלת ישראל לדחות את סגירת שדה דב ולאפשר לכנסת החדשה למצוא פתרון ראוי לתושבי העיר אילת, שערה הדרומי של מדינת ישראל. עוד קראה מועצת העיר אילת לממשלת ישראל להיכנס למשא ומתן למציאת חלופות, שישאירו את אילת מחוברת למרכז. דברים אלה הובאו לידיעת ראש הממשלה - בנימין נתניהו, בפגישה אישית שהתקיימה בשבוע שעבר בינו לבין ראש עיריית אילת בירושלים. לאחר שפגישה זו לא הניבה פירות נערכת כאמור העיר אילת להסלים את המאבק תחת האמירה "ביבי והליכוד מתנתקים מאילת". 

ביום חמישי הקרוב (7.3.19) יקיימו ראש עיריית תל אביב – רון חולדאי וראש עיריית אילת – מאיר יצחק הלוי, מסיבת עיתונאים משותפת בה יודיע ראש העירייה על הסלמת המאבק ויוצג מתווה חולדאי המאפשר את פינוי שדה דב ממזרח ובניית כ-8,000 יחידות דיור והשארת מסלול צר ממערב על השטח הסמוך לחוף הים וממילא אסור לבניה.

ביום שלישי הבא (12.3) תיסגר כאמור העיר אילת בתמיכת ההסתדרות ותיערך הפגת המונים של תושבי העיר בשעה 11:30 בקדמת שדה התעופה אילת. על רקע הפגנת המחאה תיסגר כאמור העיר אילת החל מהשעה 10:00 בבוקר על כל שעריה, באוויר, בים וביבשה כולל מעברי הגבול. החל מהשעה 11:00 תושבת גם מערכת החינוך למעט בגני הילדים והחינוך המיוחד. בשעה 8:00 בבוקר ייפתחו הלימודים בשיעורי מחנך סביב המאבק ובשעה 11:00 יופסקו כאמור הלימודים. בני הנוער יצעדו במרוכז ובליווי צוותי המורים לאורך שדרות התמרים עד למקום ההפגנה בחזית שדה התעופה.

הורים לתלמידי בתי הספר היסודיים יתבקשו לקחת את ילדיהם מבתי הספר ולהצטרף להפגנה. עוד יצטרפו לשביתה מרכזי הקניות, חברת אגד, נהגי המוניות, ועדי עובדים של כל החברות והארגונים, עובדי בית החולים וחולים הטסים לטיפולים תכופים במרכז הארץ, עובדי העירייה ומשרדי הממשלה, עובדי כוחות הביטחון ועוד. גם תושבי חבל אילות יצטרפו להפגנת המחאה וינועו ברכבים לאורך כביש הערבה. קבלני העפר העובדים בשירות העירייה, יפעילו גם הם עשרות כלים כבדים באמצעותם ייסגרו הכניסות לעיר אילת.עוד באילת
מיכאל פרוסמושקין 30/06/2019
מיכאל פרוסמושקין 24/06/2019
מיכאל פרוסמושקין 22/06/2019
מיכאל פרוסמושקין 17/05/2019
חשבנו שיעניין אותך גם...
ילד נפל מגובה ביבנה - מצבו קשה
תקיפה לאור יום בכפר סבא
צביקה קפלן ומנחם סנדובסקי
יום השואה ויום הזיכרון נפגשים בתמונה אחת עצובה
מסמכים הושלכו בחצר החברה לקידום החינוך והתרבות
מסמכים הושלכו בחצר 'החברה לקידום החינוך והתרבות'
אישום: תקף את אמו וזרק עליה אבנים
יקבל תגמולים של 45 שנה
הלום הקרב יקבל תגמולים של 45 שנה
 בועז גור יעמוד בראש רשימת מקומי בחיפה
בועז גור יוביל את "מקומי בחיפה"
בריכת שרונית. גאוות המקום
חוזרים לקאנטרי