אילת

אילת זכתה בפעם השלישית בפרס החינוך הארצי

ערב חגיגות ה - 70 לשחרורה של העיר אילת התבשר ראש העירייה – מאיר יצחק הלוי על ידי שר החינוך נפתלי בנט, כי אילת זכתה בפרס החינוך הארצי, כעיר עם מערכת החינוך הטובה במדינה

כתב לוקאל 12/03/2019
ועדת פרס החינוך עם המנהיגות החינוכית
צילום באדיבות דוברות עיריית אילת

כזכור , בעבר זכתה העיר אילת פעמיים בפרס החינוך היישובי של משרד החינוך (2011, 2004), והיא היחידה במדינת ישראל הזוכה בפעם השלישית בפרס החינוך הארצי.

התרגשות גדולה נרשמה במערכת החינוך העירונית בקרב המנהיגות החינוכית, הנהלות בתי הספר, כל צוותי ההוראה והגננות וצוותי המינהלה, בזכות זכיה מרשימה בפרס החינוך הארצי. את הבשורה העביר ראש העירייה – מאיר יצחק הלוי בישיבת מועצת עיר חגיגית לרגל חגיגות אילת, שהתקיימה בשבוע שעבר כשברקע נשמעת הקלטה של שיחה טלפונית משר החינוך – נפתלי בנט. פרס החינוך הוענק השנה ל- 6 רשויות; אילת, בית ג'אן, מועצה אזורית מטה אשר, מועצה אזורית שורק, ערד, קריית ים, שבלטו בהשקעה יתרה בחינוך, ובביצוע תהליכים ייחודיים וחדשניים בתחום החינוך ביישובם. הפרס ניתן כהוקרה על איכות ומצוינות, והוא פועל יוצא של השקעה מיוחדת בקידום מערכת החינוך  הפורמאלי והבלתי פורמאלי. במסגרת הזכייה בפרס, יוענק לכל אחת מהרשויות פרס כספי בסך 100 אלף שקלים, אשר יושקעו בפרויקט חינוכי ברשות.

"אני שמח מאוד לבשר לכם שהעיר אילת זכתה בפרס החינוך היישובי במדינת ישראל" אמר שר החינוך והוסיף: "המשמעות היא שזכיתם במקום הראשון בכל מדינת ישראל, בזכות החינוך המעולה, גם בפן ההישגי של 5 יחידות מתמטיקה, במדעים ובאנגלית, אבל גם בפן הערכי בזכות התרומה, האכפתיות, הכנסת הערכים של כיבוד הורים, כיבוד מורים, אהבת המדינה, אהבת ארץ ישראל.  העיר אילת התברכה, העיר אילת על המפה לא רק בזכות התיירות ולא רק בזכות הים, אלא קודם כל בזכות בני האדם, האנשים". עוד בדבריו הודה השר לצוותי ההוראה בעיר, המורים המורות היועצים היועצות הגננות, המנהלים. "אתם נותנים את הנשמה סביב כל ימות השנה ואני ראיתי את זה בכל הביקורים שלי, אתם נפלאים. אז בשם ממשלת ישראל ובשם כל מערכת החינוך אני רוצה לאחל לכם ולכל תושבי אילת מזל טוב, התברכתם בחינוך הכי טוב בארץ" סיכם שר החינוך.

"העיר אילת זכתה בצוות מוביל חינוך איכותי, מסור ומנוסה השואף לחתירה תמידית לאיכות ולמצוינות ובזכות כך זכינו בפרס המרגש" אמר ראש העירייה וברך את המנהיגות החינוכית בהובלת ד"ר דרורי גניאל – ראש מינהל שח"ק בעירייה ומירי קופיטו – מנהלת אגף החינוך בעירייה ואת כל העוסקים במלאכה הקדושה היא מלאכת החינוך.

"הפרס אינו אלא תוצאה של עבודת נמלים  שיטתית, מקצועית, איכותית ומשמעותית לאורך שנים ארוכות של כל אנשי החינוך (פורמאלי ובלתי פורמאלי)  והקהילה  וכל עובדי מינהל שח"ק וכמובן יחידות נוספות בעירייה המאפשרות לנו לעסוק בעשייה החינוכית והקהילתית" אמר בהתרגשות ד"ר דרורי גניאל – המשנה למנכ"ל וראש מינהל שח"ק בעירייה והודה באותה נשימה לראש העירייה על הגיבוי והתמיכה  המתמידים  והדוחפים קדימה. "אנו גאים מאוד בהישג הענק הזה והוא שייך לכל המנהיגות החינוכית והקהילתית. יחד עם זאת עוד רבה המלאכה וארוכה הדרך ואל לנו לנוח על זרי הדפנה. ביחד, בטוחני, נעשה ונצליח למען  הקהילה ודורות העתיד" סיכם ד"ר גניאל.

לפני כחודש סיירו באילת מנהל מחוז הדרום של משרד החינוך – רם זהבי ביחד עם ועדת הפרס בראשותה של המשנה למנכ"ל משרד החינוך– גילה נגר. הוועדה בחנה את הפעילות העירונית בהתאם לתבחינים שכללו מספר אשכולות: אשכול ערכים ואקלים חינוכי – יוזמות ותכניות לקידום מעורבות חברתית ואזרחית, קידום תפיסה הוליסטית ורצף חינוכי בין מגוון מסגרות החינוך הפורמליות והבלתי פורמליות, טיפוח מעורבות הורים ושותפויות לקידום מערכת החינוך. אשכול הכלה ומניעת נשירה – טיפוח אקלים מיטבי לחיזוק החוסן והצמיחה האישית ולקידום סובלנות והכלת האחר בהתייחס לאוכלוסיות מגוונות: עולים, ילדים ונוער בסיכון, טיפוח מחוננים, מצטיינים וחינוך מיוחד. אשכול הצוות החינוכי – חיזוק המנהיגות החינוכית ופיתוח ההון האנושי, קליטה מיטבית של מורים והתמדה. אשכול למידה והישגים – קידום למידה, הוראה ודרכי הערכה, המותאמות למאה ה-21 ומובילה להישגים לימודיים, למימוש עצמי ולמצוינות, ביצוע יוזמות לקידום החינוך המדעי, הטכנולוגי והמקצועי, קידום חינוך איכותי בקדם יסודי, ושיעור הזכאים לתעודת בגרות.

מנהל המחוז וחברי הוועדה התרשמו מאוד מהעשייה החינוכית באילת הכוללת תכניות ייחודיות, 23 כיתות עירוניות, 17 תנועות נוער, בית ספר ״ברנקו וייס״ למאתגרים, בית ספר ״גוונים״ למחוננים ומצטיינים, תלמידים מצטיינים הפעילים בתכניות ארציות כמו אות רמון, תכנית אלפא, ותכניות מדעים, תכנית עירונית להכנה לגיוס לצה״ל ועוד.

את הסיור שהתמקד בשני אשכולות - ערכים ואקלים חברתי והשני למידה והישגים, הוביל ראש העירייה – מאיר יצחק הלוי ביחד עם ד"ר דרורי גניאל – ראש מינהל שח"ק ומירי קופיטו – מנהלת אגף החינוך בעירייה. הסיור נפתח בהאבּ אילת לפיתוח יזמות טכנולוגית, שם התרשמו חברי הצוות מתעשיית ההייטק המתפתחת בעיר. לאחר מכן ביקרו חברי הוועדה בבית ספר היסודי "עציון גבר" כבית ספר "ירוק מתמיד" ובמתנ"ס שחמון, שם שמעו על תכנית קיץ בטוח שמובילה העירייה כבר מעל עשור, על 17 תנועות הנוער באילת, ביניהן תנועות ייחודיות לאילת ״שומרי המפרץ״ ו״אילטבע״, תכנית המוסיקה, בית ספר להורים ועוד. משם המשיך הסיור לאשכול הפיס, שם נחשפו חברי הוועדה לתכניות ייחודיות לגיל הרך (קדם יסודי) בתחומים הפדגוגיים, בתחומי הבריאות, הסביבה ועוד, כולל פעילות בתוך ומחוץ לגן בדגש על הים, ותכניות על הרצף מהמעון ועד לאקדמיה. עוד פגשו חברי הוועדה את נבחרת הרובוטיקה של תיכון "גולדווטר" ובית ספר היסודי "תל"י הרי אילת" ואת צוות בית הספר למחוננים ומצטיינים באילת. את הביקור חתמו חברי הוועדה בקמפוס אילת של אוניברסיטת בן גוריון.

בסיום הביקור אמר מנהל המחוז - רם זהבי, שזו בהחלט גאווה להיות שותף לעשיה החינוכית באילת ושיבח את ראש העירייה והצוות החינוכי על עשייה חינוך משובחת. יו"ר ועדת הפרס - גילה נגר, שיבחה גם היא את הצוותים על עשייה חינוכית מלאה באהבה. "זו עיר שמתמודדת ביצירתיות מאוד גדולה עם אתגרים יישובים לא פשוטים ובראשם הריחוק" אמרה נגר וציינה, כי זה לא מובן מאליו שראש העירייה מוביל בעצמו את תחום החינוך כמחזיק תיק החינוך ויו״ר ועדת החינוך. "יש כאן עבודה יסודית שנושאת פירות טובים. יש כאן חינוך עם נשמה לצד האיכות והמצוינות. אילת באמת מקום שטוב לגדול בו" אמרה נגר והוסיפה, כי הביקור באילת בהחלט גרם נחת רוח לכולם. עוד שיבחה נגר את העבודה המדהימה עם בני הנוער בדגש על גיבוש הזהות, את האמנה עם פורום ההורים העירוני, את ליווי המורים החדשים וטיפוח השדרה הניהולית ובעיקר את השותפויות של העיר עם גורמי חוץ. "יש בכם אהבה והיא מנצחת" סיכמה נגר.


עוד באילת
מצטיינים ימיים
כתב לוקאל 21/05/2019
נועם גולר ואלי לנקרי
כתב לוקאל 14/05/2019
מלגות לסטודנטים - עם יור מפעל הפיס
כתב לוקאל 30/04/2019
בגרות בתיאטרון
כתב לוקאל 25/03/2019
	תלמידים לומדים לשים גבולות בווטסאפ
כתב לוקאל 04/02/2019
כתב לוקאל 17/01/2019
חשבנו שיעניין אותך גם...
נעקצה ע"י יתוש בתאילנד ואושפזה עם סיבוך נדיר
משקיעים במשפחות הצעירות
גאווה בהוד השרון
גאווה בהוד השרון
פעילויות חג שבועות בקניון שבעת הכוכבים
פעילויות חג שבועות בקניון שבעת הכוכבים
עורכת דין קיבלה במרמה עשרות אלפי שקלים
חברי סיעת מרצ רעננה. מימין: עדי דיאמנט, רונית ויינטראוב (יור הסיעה), דבי סלוצקי וצבי נדב
הערעור של מר"צ על התוספת בארנונה, ידון בוועדות
מבצע אכיפה משטרתי נגד עבירות תנועה
מבצע אכיפה משטרתי נגד עבירות תנועה
פנה ברוטב פסטו תרד ושמנת