אילת

12,000 ביצים הושמדו על ידי הווטרינר העירוני באילת

מידע שהגיע לווטרינר העירוני – ד"ר אורן אברמוביץ על ביצים שהובלו לאילת והוחזקו בטמפרטורה לא מבוקרת, הובילה להשמדה מידית של 12,000 ביצים מחשש לסכנה ממשית לבריאות הציבור

כתב לוקאל 08/04/2019
12,000 ביצים הושמדו על ידי הווטרינר העירוני באילת
צילום באדיבות דוברות עיריית אילת

12,000 ביצים הושמדו על ידי הווטרינר העירוני באילת.

מיד עם קבלת התלונה(על ביצים שהובלו לאילת והוחזקו בטמפרטורה לא מבוקרת) הגיע ד"ר אברמוביץ' באופן מיידי לבית העסק המשווק עוד בטרם שווקו הביצים לעסקים עצמם, שם נמצאו הביצים באוויר הפתוח, בטמפרטורה לא מבוקרת ולא כנדרש בקירור. כאמור קבע הווטרינר העירוני, כי חל איסור לשווקם והורה על השמדה מיידית. במקביל, העביר הווטרינר העירוני דיווח למשרד החקלאות ולמועצת הלול.

אכיפתו הבלתי מתפשרת של הווטרינר העירוני המובילה לא אחת להשמדה מיידית של מזון מן החי המגיע לעיר או מוחזק בתנאים ירודים, נועדה לשמור על בריאות הציבור. אכיפה זו באה לידי ביטוי הן בפניות יזומות והן בביקורות שוטפות שמבצע צוות השירות הווטרינרי בעירייה כאמור ממקום של שמירה על בריאות הציבור. מידי שנה, מגביר השירות הווטרינרי את הבדיקות היזומות לקראת החגים, במטרה לנקות ולטהר מוצרי מזון שפג תוקפם, בטרם שיווקם. חשוב וראוי לציין, כי מוצרים שפג תוקפם ובמיוחד מוצרים מן החי, אינם ראויים למאכל אדם ואכילתם עלולה לסכן את בריאות הציבור. הווטרינר העירוני ממליץ לציבור הרחב לבדוק את תאריך התפוגה המופיע על מוצרים מן החי,  ארוזים וקפואים, כפי שצוינו על ידי היצרן.


 

עוד באילת
חשבנו שיעניין אותך גם...
סוד ההצלחה של טיפולים קוסמטיים
הוד השרון בחרה: אמיר כוכבי
שר החינוך ביקר בעכו
רוצח דרק רוט נעצר בפרשה הונאה
רוצח דרק רוט נעצר בפרשה הונאה
חדש ברמב"ם: יח' לטיפול בנזקי טראומה נפשית
קולולו
קולולו
בית הקפה בפארק רעננה ייחנך בחודש הבא
זהו פתרון מצוין ורצוי מבחינתנו
"זהו פתרון מצוין ורצוי מבחינתנו"