אילת

מלגות לסטודנטים באילת

כ -160 סטודנטים זכו במלגת לימודים מלאה. לאחר הטקס נהנו מאות צעירים אילתיים מהמופע של עילי בוטנר וילדי החוץ

כתב לוקאל 30/04/2019
מלגות לסטודנטים - עם יו
צילום באדיבות עיריית אילת

השנה זכו 160 סטודנטים אילתים הלומדים במוסדות אקדמיים באילת או ברחבי הארץ במלגת לימודים מלאה בסך 10,000 ₪, פרי שיתוף הפעולה של עיריית אילת עם מפעל הפיס ופר"ח, במסגרת "מיזם פיס" למלגות סטודנטים. כחלק מפועלו של ראש העירייה – מאיר יצחק הלוי לקידום וביסוס האקדמיה, במסגרתו מוענקת כבר מעל עשור מלגת לימודים מלאה ללומדים בקמפוס אילת של אוניברסיטת בן גוריון, שותפה העירייה זו השנה הרביעית למיזם פיס, במסגרתו מעניק מפעל הפיס 5,000 ₪ לכל סטודנט, והעירייה באמצעות קרן אילת או מינהלת פר"ח, מכפילות את הסכום בתמורה ל – 130 שעות התנדבות בקהילה או התנדבות בפר"ח (חונכות ילדים).

בטקס נכח יו"ר מפעל הפיס החדש - אביגדור יצחקי, אוהב אילת אמיתי, שבירך את הסטודנטים ואת ידידו ראש העירייה - מאיר יצחק הלוי, על התמיכה הרבה בסטודנטים ובפיתוח ההון האנושי בעיר. יו"ר הפיס סיפר גם על יוזמות הפיס לקידום תושבי מדינת ישראל.

את הטקס הנחתה רכזת תחום השכלה גבוהה וסטודנטים במרכז צעירים - עדי גור אריה, שמלווה את הסטודנטים עוד לפני הכניסה לאקדמיה, משלב ההתלבטות, קבלת ההחלטה, הרשמה ללימודים אל תוך האקדמיה. המנהל האקדמי של אוניברסיטת בן גוריון באילת - פרופ' יניב פוריה, בחר להתמקד בדבריו על ההשלכות הקריטיות של סגירת שדה דב על איכות חיי התושבים, בדגש על תחום ההשכלה הגבוהה בעיר. פרופ' פוריה התריע כי הוא כבר נתקל בקשיים לגייס מרצים שירצו לבוא ללמד באילת בשנה הבאה, לאור תחזית הסגירה של השדה, וכי זו תהיה מכת מוות לאקדמיה אילת.

הסטודנטית - דוראל בן-חיון, הלומדת שנה ג' חינוך מיוחד במכללת לוינסקי לחינוך באילת, ברכה והודתה בשם הסטודנטים להנהגת העיר ולתורמים, שבזכותם הסטודנטים יכולים להקדיש את מרצם וזמנם ללימודים. דוראל, המייסדת והיו"ר של עמותת הסטודנטים החדשה של מכללת לוינסקי באילת, שיתפה את הקהל בחוויות הלימודים של סטודנט באילת ובפעילות החברתית שמתבצעת במסגרת המלגה.

ראש העירייה - מאיר יצחק הלוי המשמש גם כיו"ר קרן אילת, ביחד עם מנהל וגזבר הקרן - סמו סמוראי, פועלים לאורך השנים לרתום ולגייס חברות עסקיות וקרנות פילנטרופיות לתרום לטובת מלגות לסטודנטים אילתים. תכנית המלגות העירונית מופעלת ע"י אגף צעירים והון אנושי במינהל שח"ק בעירייה, וכל חברי הוועדה הציבורית, בראשותו של מאיר אליהו, פועלים בהתנדבות מלאה. מרכז הצעירים באילת פועל מזה שבע שנים ומעניק שירות מקצועי בתחומי פיתוח קריירה, הכוונה ללימודים אקדמיים, הכשרות מקצועיות, זכויות, מלגות, תרבות פנאי איכותית, פיתוח מעורבות קהילתית ועוד.  בתום הטקס, גדשו 550 צעירים את הפארק המרכזי ונהנו מהמופע האלקטרוני של המוזיקאי עילי בוטנר ביחד עם ילדי החוץ, וכן ממופע אקוסטי משובח של להקת U-Live  שאירחה את המתופף האילתי - גל ורבורג.

עוד באילת
מצטיינים ימיים
כתב לוקאל 21/05/2019
נועם גולר ואלי לנקרי
כתב לוקאל 14/05/2019
בגרות בתיאטרון
כתב לוקאל 25/03/2019
	תלמידים לומדים לשים גבולות בווטסאפ
כתב לוקאל 04/02/2019
כתב לוקאל 17/01/2019
חשבנו שיעניין אותך גם...
איזה חלב מומלץ לשתות
לקטוז או לא להיות - איזה חלב מומלץ לשתות
גבר נפל מגובה בירושלים - מצבו בינוני
דפקו שעון
עברו לשעון חורף
כרטיס דיגיטלי חכם
רעננה מציגה: כרטיס דיגיטלי חכם
כעס בביהס עש שמעון פרס בעקבות נתוני התמונה החינוכית
כעס בבית הספר ע"ש שמעון פרס בעקבות נתוני "התמונה החינוכית"
פורום ועדי ההורים הישוביים התכנס ברמת השרון
צעיר נורה בבת ים
אוטובוס שחנה ליד מיכלית תדלוק עלה באש