אילת

סיפורים מהחלל ועל ציפורים בכלל

לא בכל יום פוגשים אסטרונאוט אמיתי ... אבל לתלמידי בית ספר התיכון ע"ש "רבין" באילת הזדמן להכיר אחד כזה, במפגש מעניין במיוחד עם האסטרונאוט - ריקי ארנולד שהיה איש חינוך אמריקאי והפך לאסטרונאוט ששהה מעל 150 יום בחלל וביצע 3 הליכות חלל. בזכות אהבתו לציפורים, זכו תלמידי אילת לפגוש אותו

כתב לוקאל 01/05/2019
סיפורים מהחלל
צילום באדיבות עיריית אילת

לפני היציאה לחופשת הפסח, זכו תלמידי תיכון "רבין" באילת לביקור מרתק במיוחד. 75 תלמידי כיתות י' וי"ב מהכיתות המוגברות והמדעיות נפגשו עם האסטרונאוט ריקי ארנולד – שהוא גם צפר חובב ביחד עם פרופ' יוסי לשם – אורניתולוג במחלקה לזואולוגיה באוניברסיטת תל אביב, מייסד ומנהל המרכז הבינלאומי לחקר נדידת הציפורים בלטרון ושמעו מהם על החלל ועל ציפורים בכלל.

בחלק הראשון של ההרצאה "העביר" האסטרונאוט את התלמידים מסע בחלל שנמשך 197 יום בהם שהה בתחנת החלל של נאס"א. ריקי סיפר על שגרת יומם של האסטרונאוטים, על המיונים, על המרחק מהמשפחה והתמודדויות אישיות שלו. המסר העיקרי שלו היה: "אם אתם רוצים את זה, אתם יכולים לעשות את זה". רק בגיל 40 הוכשר ריקי להיות אסטרונאוט. "ההרצאה הועברה כולה באנגלית, התלמידים ישבו מרותקים והביעו התעניינות בשאלות שנשאלו על ידם גם באנגלית רהוטה" סיפרו בסיפוק מורי התלמידים. בחלק השני של ההרצאה שיתף פרופ' יוסי לשם את התלמידים במחקרים שלו בעולם על עולם הצפרות.

הקשר בין פרופ' יוסי לשם לאסטרונאוט – ריקי ארנולד הגיע מעולם הצפרות, כיוון שארנולד הוא גם חובב ציפורים. ביחד, הם נפגשים עם קהל של יהודים, מוסלמים ונוצרים ומעבירים הרצאות בעניין. הם "עצרו" בתיכון רבין בדרכם לירדן וחזרה לירושלים. האסטרונאוט ריקי ארנולד הגיע לאילת בעקבות אהבתו הגדולה לצפרות ובעקבות כנס שהתקיים בנושא "הנשר בשמים" במהלכו ביקר גם  בפארק הצפרות באילת. יוזמה זו התאפשרה תודות לשיתוף פעולה עם משרד המדע והטכנולוגיה, סוכנות לחלל והמחלקת לחינוך ועיצוב סביבתי. 

עוד באילת
חשבנו שיעניין אותך גם...
התוכנית של גרובר
התוכנית של גרובר
נעצר חשוד בדקירה בת"א
פתיחה ברגל ימין
בוטלה הרצאתו של ד"ר מרדכי קידר ברעננה
חשד: עסקו בזיוף שטרות
פארק רעננה מתחדש
פארק רעננה מתחדש
בצפון ממחזרים בקבוקים
תאונת דרכים בכביש 531