אילת

זוכרים את כפיר

כמידי שנה גם השנה קיים בית הספר התיכון ע"ש "רבין" את טורניר קט הרגל לזכרו של כפיר אוחיון ז"ל, שהיה תלמיד בית הספר, שחקן ושופט בטורניר הבית ספרי, חייל מג"ב שנהרג בשנת 2004 על ידי מחבל מתאבד במחסום ארז. בטורניר המסורתי באמצעותו מנציח בית הספר זו השנה ה – 15 את כפיר ז"ל, משתתפים כל תלמידי בית הספר מכיתות ז'-י"ב.

כתב לוקאל 05/05/2019
זוכרים את כפיר
צילום באדיבות דוברות עיריית אילת

במעמד טקס חלוקת המדליות והגביעים שנערך בסיום הטורניר, ביום שישי האחרון, באולם הספורט בבית הספר התיכון ע"ש רבין, נכחו הוריו של כפיר ז"ל ומשפחתו, ביניהם שני אחיו של כפיר המשרתים כחיילי מג"ב, ראש העירייה – מאיר יצחק הלוי וסגנו – סטס דנקין, מפקדים וחיילי מג"ב וחטיבת יואב, אורחים, תלמידים ומורים.

הטורניר אורגן כמו בכל שנה ע"י המורה לחינוך גופני בבית הספר ברק בן חיים, יוזם הטורניר. ראש העירייה נשא דברים וציין את כוחה של מורשתו של כפיר, אשר נאבק למלא תפקיד קרבי משמעותי בנחישות ומתוך תחושת שליחות. מח"ט יואב - אל"מ רז שריג חיזק בדבריו את בני המשפחה וברך על הקשר העקבי עם בית הספר כחלק מחיזוק המוטיבציה לגיוס צבאי משמעותי. מנהלת בית הספר - שמחה הראל חזרה והבטיחה לשמר ולהנציח את זיכרון הנופלים, בוגרי בית הספר תוך שמירת קשר חם ואוהב עם המשפחות. במסגרת זו נפתח בבית הספר, חדר הזיכרון לזכרם של 3 בוגרי בית הספר - אדרון עמר ז"ל, כפיר אוחיון ז"ל ושלו חזן ז"ל, אותו פוקדים בימים אלה, שבין יום השואה ליום הזיכרון, כל תלמידי בית הספר, לומדים על מורשתם של הנופלים ומנציחים את זכרם בהשתתפות בני המשפחות המספרים ומדברים על בניהם.

כפיר אוחיון ז"ל,  נולד באילת, בבית החולים יוספטל בכ"ו באייר תשמ"ד 29.5.84. בן בכור ליעל ואבי אוחיון. כבר בילדותו ניכר עליו שהוא הולך להיות חייל במשפחה. תמיד היה מסודר להפליא ובעל יכולת טכנית גבוהה לבנות ולסדר דברים במקומם. הוא למד בבית ספר "ערבה" ואחר כך בבתי הספר "מצפה ים" ו"צאלים" ובתיכון למד בבית הספר ע"ש "אלון" שם סיים את לימודיו במגמת חשמל. כפיר בלט תמיד בכל תחום אותו אהב, היה מנהיג וחבריו תמיד שמעו בקולו ואהבו להיות עמו. בתאריך 4.8.2003 התגייס כפיר לצה"ל בפרופיל 72 ונאמר לו שהוא לא יכול להתקבל למג"ב קרבי. עבור כפיר אין דבר כזה "לא יכול" והוא התעקש לשרת במג"ב ועל כך שילם במעצר בבקו"ם. לבסוף קצין המיון החליט לשלוח את כפיר למג"ב ובתאריך 10.8.2003 הועבר בשמחה ובאושר גדול ליחידה. כפיר היה נחוש ושמח להיות במג"ב עד כדי כך ששבוע לפני גיוסו הוא לבש את מדי חברו והצטלם עימם. במג"ב היה כפיר טירון חרוץ, למרות המרחק מהבית והקושי הרב בטירונות והיה נחוש לסיים את שירות הצבאי כלוחם מג"ב. כפיר המשיך לקורס מ"כים ובתום הקורס הוא שובץ למג"ב רמון בעזה, פלוגה ח' והיה למפקד הצוות. בתאריך 17.4.2004 בעת שהיה במגן 12, מחסום ארז, הגיע מחבל מתאבד וביצע פיגוע במקום. כפיר נפצע באורח אנוש ולבסוף מת מפצעיו. יהי זכרו ברוך.

עוד באילת
חשבנו שיעניין אותך גם...
ארבעה ימים של סיוט
ארבעה ימים של סיוט
"פארק עתידים הפך לזירה לקיום יחסי מין"
דיור בר השגה לסטודנטים בראשל"צ
מחזמר מלך האריות בית ספר דורות
מלך האריות בבית ספר דורות במודיעין
אלכסה דול , ארבל קינן וסלע שרלין
סלבס למען נערות בסיכון
עברתם את התיאוריה ?
כסאות משרדיים של חברת 2sit
כסאות משרדיים במקום הטוב ביותר
הורות בסלון 2019
"הורות בסלון 2019"