אילת

יום חילופי שלטון באילת

עשרות בני נוער ליוו בעלי תפקידים מרכזיים בעיר אילת

כתב לוקאל 14/05/2019
נועם גולר ואלי לנקרי
צילום באדיבות דוברות עיריית אילת

כ – 80 בני נוער ניהלו היום (שלישי , 14.5.19) את העיר ליום אחד במסגרת יום חילופי שלטון - יוזמה של מועצת הנוער העירונית המתקיימת מידי שנה, במסגרתה מחליפים בני הנוער בעלי תפקידים בעיר החל מראש העירייה, מנהלים בכירים בעירייה ובתאגידיה, מפקדי משטרה, בנקים, אטרקציות, רדיו ועוד. המטרה לקיים דיאלוג בין בני הנוער לבין מקבלי ההחלטות בנושאים מהותיים באמצעות למידה מקרוב של בעלי התפקידים השונים בעיר. טל פריאל – יו"ר ועדת נוער וקהילה במועצת הנוער העירונית, שהחליפה את ראש העירייה – מאיר יצחק הלוי: " אני מזמינה אתכם המבוגרים לבוא ולהכיר את הנוער הזה, שאני כל כך גאה להיות חלק ממנו, ולהיות פתוחים אתנו, ללמד אותנו - מה אתם עושים בעולם של המבוגרים".

 

היום החל במפגש של כל בני הנוער ובעלי התפקידים בחדר הישיבות של עיריית אילת והמשיך בחצי יום בו התלוו בני הנוער לבעלי התפקידים לישיבות, סיורים, תדרוכים ועוד. בין תוצרי היום עלו אפשרויות לבניית מרכז נוער שישמש מקום לכלל בני הנוער ולא רק לבני הנוער הנמצאים במסגרות חברתיות, שילוב פעילויות ואירועי נוער במסגרת תכנית האירועים העירונית השנתית, שיתוף פעולה עם מרכז צעירים ועוד. בתום יום חילופי השלטון נערכו מעגלי שיח בהם שיתפו בני הנוער את מחליפיהם על החוויה המשותפת והעניקו להם זווית ראייה שונה על העשייה מנקודת מבט של בני הנוער. ראש העירייה ברך את בני הנוער: "תכלית עשייתנו היא לייצר תנאים עם מקדמי הצלחה גבוהים לדור ההמשך על מנת לייצר מנהיגות צעירה שתוביל ותנהיג את העיר" ציין ראש העירייה והוסיף: "העיר אילת התברכה בבני נוער נפלאים ומצמיחה מקרבה מצטיינים בתחומים רבים: בחינוך, בספורט, בתרבות, בצבא, באקדמיה אין לי ספק שמכאן יצאו מנהיגי העתיד של העיר אילת".  

מועצת נוער עירונית פעילה כבר שנים רבות בעיר לצד עשרות מסגרות נוער. במועצה חברים נציגים מכל מסגרות הנוער, בכללן מרכז נוער קולייר, היחידה לקידום נוער, תכנית נט"ע, אפ סטארס - מרכז נוער למנהיגות דיגיטלית, נוער דילר, מרכז הנוער והמוסיקה ווליום, "כנפיים של קרמבו", תנועת הנוער הדתי "בני עקיבא", נוער "אל עמי", תנועת הנוער "המחנות העולים", מד"צים 360 יעלים, נוער "אחריי", תנועת הנוער צופים, נוער המשמר האזרחי, נוער שומרי המפרץ, "אילטבע", נוער יוניסטרים ונוער מעברים במתנ"סים. חברי המועצה מתכנסים אחת לשבוע על מנת לגבש פעילויות לנוער ולהתגבש. בהפגנה האחרונה נגד סגירת שדה דב, הפגינו מועצת נוער עירונית את יכולתם המופלאה לאגד את בני הנוער, במסגרת זו לקחו חלק בהפגנה למעלה מ – 2,000 בני נוער ממסגרות הנוער ומבתי הספר התיכוניים. עוד במסגרת פועלם, נפגשו חברי המועצה השבוע עם חברי הוועדה לקידום מעמד הילד בהובלת חברי מועצת העיר נועה וענונו ושמוליק שלם והציגו להם את התכנית השנתית הכוללת מגוון אירועי תרבות ופנאי לנוער, מיזמי התנדבות קהילתית ועוד.

עוד באילת
מצטיינים ימיים
כתב לוקאל 21/05/2019
מלגות לסטודנטים - עם יור מפעל הפיס
כתב לוקאל 30/04/2019
בגרות בתיאטרון
כתב לוקאל 25/03/2019
	תלמידים לומדים לשים גבולות בווטסאפ
כתב לוקאל 04/02/2019
כתב לוקאל 17/01/2019
חשבנו שיעניין אותך גם...
מלון דירות הוצת בירושלים: 7 נפגעו
מלון דירות הוצת בירושלים: 7 נפגעו
מטיילים ותורמים
מטיילים ותורמים
האלופים הם האבות שמתמידים ומגיעים
"האלופים הם האבות שמתמידים ומגיעים"
פצוע קשה בתאונת עבודה בכפר סבא
פצוע קשה בתאונת עבודה בכפר סבא
אגם רודברג בקמפיין ל - SKECHERS
תלמידי חטב הנגיד בהפגנה ליד בנין העירייה
הורי ותלמידי "הנגיד" הפגינו מול בניין העירייה
המסמר שעושה את ההבדל..
המסמר שעושה את ההבדל
פועל נפצע באורח בינוני ברמלה
פועל נפצע באורח בינוני ברמלה