אילת

באילת משליכים בקבוקים לפח הכתום

הפח הכתום המיועד למיחזור אריזות יקלוט אליו מהיום גם בקבוקים. כחלק מעידוד למיחזור החלו תאגידי המיחזור "תמיר" ו"אל"ה" בפיילוט בלעדי בעיר אילת, במסגרתו בנוסף לאריזות ניתן להשליך גם בקבוקי פלסטיק לפח הכתום. המטרה להנגיש לתושבים גם את פעולת המיחזור

כתב לוקאל 22/09/2019
הפח הכתום , צילום באדיבות דוברות עיריית אילת

בתאגיד "תמיר" מציינים בסיפוק, כי אילת הינה אחת הערים המובילות בישראל בנושא איכות הסביבה בכלל ומיחזור אריזות בפרט. במהלך השנים האחרונות מקפידים תושבי אילת להפריד את פסולת האריזות הביתית לפחים הכתומים ונתוני איסוף פסולת האריזות מן העיר, משקפים מגמת עליה מתמשכת. במדד הרשויות הכתומות לשנת 2019 (בקטגוריה אליה משתייכת העיר), המשקלל נתונים כמותיים ואיכותיים של אריזות בפחים הכתומים, ממוקמת העיר במקום השלישי!

מהלך זה, המתקיים בעיר אילת בלבד, יאפשר לתושבים להמשיך ולבצע את פעולת ההפרדה בביתם באופן מיטבי, כך שכמות גדולה יותר של אריזות פלסטיק תגיע למחזור ובכך נשמור על סביבה נקייה יותר בעיר אילת.

רני איידלר, מנכ"ל תאגיד מחזור האריזות "תמיר": "אנו שמחים ומברכים על שיתוף הפעולה בפיילוט זה עם העיר אילת. אני מאמין כי ביצוע המהלך יסייע לתושבי העיר להמשיך להפריד אריזות פלסטיק, מתכת וקרטוני משקה לפח הכתום ובנוסף, להשליך בקבוקי משקה גדולים לפח הכתום ו/או למיחזוריות. על ידי מהלך זה נגביר את  מחזור האריזות ונצמצם הטמנתן".

אסף אדמון, מנהל היחידה האזורית לאיכות הסביבה אילת – חבל אילות ציין, כי בשנה החולפת הועברו למיחזור למעלה מ – 5,500 טון אשפה הנאספים מלמעלה מ – 1,500 מיכלים למיחזור אריזות, זכוכית, נייר, פלסטיק, קרטון, טקסטיל וקרטון עסקי. מתוכם מועברים למיחזור מעל 4,000 טון אריזות מהפח הכתום. "אין ספק שהנגשת המיחזור תסייע לתושבים ולנו להגביר עוד ועוד את פעולות המיחזור".

מאיר יצחק הלוי – ראש עיריית אילת: "העיר אילת ניחנה במשאבי טבע נדירים, המחייבים את כולנו לשמור עליהם ועל הסביבה. זו הסיבה שאנו מבצעים פעולות רבות בחינוך, בהסברה, בניקיון, בפיקוח ובאכיפה. לצד שמירה על הסביבה החופית, הימית והמדברית, אנו שואפים להיות העיר הממחזרת ביותר בארץ ולשם אנו מכוונים".

עוד באילת
חשבנו שיעניין אותך גם...
קייקי מעין הגושרים
"פסח על המים"
שכונת יד התשעה
תכנון השכונה עובר לתושבים
עוד אהוד יובל לוי. לטובת התושבים
"לא הגיוני לשתק לנו את החיים"
קיץ הכי ישראלי
קיץ הכי ישראלי
לחמניות אסיאתיות עם חזה עוף צרוב בטריאקי
לחמניות אסיאתיות עם חזה עוף צרוב בטריאקי
ראש העירייה אמיר כוכבי וסגניתו יעל ברזילי, במעמד החתימה עם חבר המועצה עוד משה חנוכה
פרסום ראשון: הקואליציה בהוד השרון מתרחבת
נוהגים בלי רשיון
נוהגים בלי רשיון
מתכון - בולונז עוף לילדים