אילת

תיכון גולדווטר מצטיין במתמטיקה

צוות המורים למתמטיקה בבית ספר התיכון ע"ש "גולדווטר" (באילת) בניהולה של אפרת זקס, הוא הצוות שהצליח לבצע את השינוי הגדול ביותר בהגדלת מספר התלמידים, שניגשו ל 5 יחידות בגרות במתמטיקה, בשנת הלימודים תשע"ט

כתב לוקאל 18/11/2019
מצטיינים במתמטיקה, צילום באדיבות דוברות עיריית אילת

במסגרת יעדי מינהל שח"ק בראשות ד"ר דרורי גניאל, לקידום המצוינות ולקידום המקצועות המדעיים והטכנולוגיים, יזם המינהל לפני שנתיים, תכנית תלת שנתית במתמטיקה בשיתוף משרד החינוך ובתמיכת קרן טראמפ. התכנית כוללת הקמת קהילת מורים מקצועית לומדת, לשיפור איכות הוראת המתמטיקה, להגדלת מספר הניגשים לבגרות 5 יח"ל ולהעצמת כח ההוראה המקומי. "לפני כשנתיים ניגשו ל 5 יחידות בגרות במתמטיקה כ – 6% מתלמידי העיר וכיום מדובר על 10%.מדובר על שינוי גדול ומשמעותי מאוד" אמרה בסיפוק רב, סיגל בן נתנאל (כהן), מנהלת תכנית מצוינות מתמטית והמדריכה העירונית. מטרות התוכנית היו הגדלת מספר התלמידים הניגשים לבגרות 5 יחידות לימוד במתמטיקה, הקמת קהילות מורים לומדות, שיפור איכות ההוראה, הגדלת מספר המורים המלמדים 4-5 יחל והעצמת כח הוראה מקומי. "כיום כל המורים באילת המלמדים בשכבות ז'-י"ב משתלמים ונמצאים בקהילות לומדות. השיפור המשמעותי בתיכון "גולדווטר" הוא דוגמא טובה להצלחת התכנית" סיכמה סיגל.

היעד העירוני שהוצב באילת במסגרת התכנית שהחלה כאמור לפני שנתיים, נועד להכפיל את שיעור התלמידים הנבחנים ב-5 יחידות לימוד במתמטיקה. בשנת תשע"ו נבחנו רק 6.1% מהתלמידים ברמת 5 יחידות לימוד במתמטיקה והצפי כעת הוא שתוך שלוש שנים, בשנת תש"פ יבחנו 12% מהתלמידים בעיר ב-5 יח"ל מתמטיקה.

בשבוע שעבר נערך הכנס השנתי של התכנית, במסגרתו מכריזים על צוות המורים שביצע את השינוי הגדול ביותר ב -  5 יחידות לימוד. השנה, זכה כאמור צוות מורי "גולדווטר" בתואר. ראש העירייה -מאיר יצחק הלוי בירך את המורים ואמר: "הצלחתכם היא הצלחת תלמידנו ואנו גאים על כך". ראש מינהל שח"ק ד"ר דרורי גניאל: "התקרה של היום היא הרצפה של המחר. צריך כל הזמן לשאוף קדימה ולהוביל את התלמידים להצלחה. מתמטיקה היא בין המקצועות החשובים שיש. השינוי שהצלחתם לעשות הוא משמעותי וגדול ואני שמח וגאה בכם".

עוד באילת
חשבנו שיעניין אותך גם...
רצות ביחד
קירוי היציע הדרומי באצטדיון טדי
קירוי היציע הדרומי באצטדיון טדי יושלם ביולי 2019
אישום: פדופיל מורשע ביצע עבירות מין בקטינים
נשיא המדינה פתח היום את הכנסת ה-21
נשיא המדינה פתח היום את הכנסת ה-21
המועצה אישרה את המלצות ועדת הביקורת בנוגע לדו"ח מבקר העירייה
דרינק FREEZE
FREEZE מרענן לכם את הקיץ
הרב דר מיכאל לייטמן
כמה עותקים מהלב להדפיס לך?
חזית מוזאון הנגב לאמנות וחזית מוזאון לתרבות האסלאם
"סלפי במוזאון"