אילת

שכונה חדשה במקום השדה תעופה?

לאחר שאישרה הוועדה המקומית את התכנית שתנחה את פיתוח חלקו המרכזי של שטח שדה התעופה הישן באילת, חתמו השבוע, המשנה לראש העירייה ומ״מ יו״ר הוועדה המקומית - עו״ד סימה נמיר ומהנדס העיר - אסף אריכא על מסמכי התכנית הכוללת בניית כ- 1,000 יחידות דיור למגורים, כ- 800 חדרי מלון וכן שטחים למבני ציבור

כתב לוקאל 18/11/2019
מהנדס העיר וחברת מועצת העיר – עו"ד סימה נמיר, צילום באדיבות דוברות עיריית אילת

בדרך לשכונת מגורים חדשה באילת? 

כידוע בדרום שטח שדה התעופה שהתפנה, יקום מתחם שייקרא "פארק הטרמינל". הפארק שישתרע על שטח של כ - 100 דונם, יהיה פתוח לשימוש הציבור ויפעלו בו מגוון רחב של אטרקציות ופעילות תרבות ופנאי וכן אטרקציות שיופעלו על ידי יזמים. עוד יוכשרו במקום מתחמי חניה. מסלול ההמראה יישמר ויוסב לכדי טיילת כולל הצללות, מתחמי ישיבה, מתחמי משחק, מוקדי מים ושעשוע, גינון, תאורה ועוד. בצדי המסלול ייבנו האטרקציות. גם מבנה הטרמינל יישמר ויוסב לבית תרבות שישמש להצגות, מופעים, תערוכות וירידים.

הפלח המרכזי של שטח שדה התעופה הישן שיכלול כאמור בעתיד 1,000 יחידות דיור וכ- 800 חדרי מלון וכן שטחים למבני ציבור, גובל ב״פארק הטרמינל״ - חלקו הדרומי של השדה. המכרז לפיתוח החלק הדרומי כמתחם אטרקציות הסתיים ופיתוחו יחל ע״י החברה הכלכלית לאילת (חכ"א) ברבעון הראשון של שנת 2020, כולל חיבור שני כבישי רוחב, שיחברו בין אזור התיירות לבין העיר, בחטיבת הנגב ושדרות התמרים.

חברת מועצת העיר עו״ד סימה נמיר: ״לאחר פתיחת שדה התעופה הבינלאומי "רמון", המהווה שער לעולם עבור העיר אילת, פיתוח שטחו של  שדה התעופה במרכז העיר היא הדרך לחבר את חלקי העיר ולנצל את השטח הנמצא במיקום אסטרטגי לטובת הזנקת העיר קדימה. אני שמחה להוביל את המהלכים המשמעותיים במינהל ההנדסה בהקשר של פיתוח העיר תחת הנהגת ראש העירייה - מאיר יצחק הלוי".

אסף אריכא: ״חיזוק מרכז העיר הוא משימה ראשונה במעלה ואנו שוקדים עליה במינהל ההנדסה כמשימה בעדיפות עליונה. שדה התעופה הוא נדבך מרכזי בתכניות אלה, לצד שכונת המאפיה ובקרוב גם חלקים נוספים במרכז העיר. ניתן כבר לראות ניצני יזמות בשטח ובשנים הקרובות יצטרפו פרויקטים נוספים שנמצאים כעת בהליכי תכנון והיתרים בוועדה המקומית״.

עוד באילת
כתב לוקאל 03/10/2019
כתב לוקאל 20/08/2019
מחזקים את אילת
כתב לוקאל 08/07/2019
גן חורב באילת
כתב לוקאל 23/06/2019
חשבנו שיעניין אותך גם...
עדן הרטמן. תתמקדו במה שאתם אוהבים והכל יסתדר
"גם במצב הכי גרוע, הכל יכול להשתנות לטובה"
דיכאון ושנאה עצמית
הדמיה של טורבינות הענק, בתל פרס
עתיד הנשרים ברמת הגולן בסכנה
הרב הראשי לישראל הרב לאו מבקר בטכנודע
הרב הראשי לישראל הרב לאו מבקר בטכנודע
כנס חיבור לחיים טובים
כנס "חיבור לחיים טובים" 2019
צעיר חשוד בהחזקת אקסטזי
לזכרו של הדר גולדין
לזכרו של הדר גולדין
הבן, המתמחה ואי ידיעת החוק
"הבן, המתמחה ואי ידיעת החוק"