אשדוד

משכנתא מוגדלת ליוצאי אתיופיה

משרד הבינוי והשיכון מציע לכ-300 משפחות משכנתא של 600,000 שקל ללא ריבית בעשר השנים הראשונות. ההרשמה עד 14.6.18

כתב לוקאל 08/05/2018
תנאים שיאפשרו לרכוש דירה (תמונה להמחשה צילום: iclipart)

משרד הבינוי והשיכון מעניק משכנתא מוגדלת בריבית מופחתת ל-300 משפחות של יוצאי אתיופיה. משרד הבינוי והשיכון מציע לכ-300 משפחות משכנתא של 600,000 שקל ללא ריבית בעשר השנים הראשונות. ההרשמה עד 14.6.18

 שר הבינוי והשיכון, אלוף (מיל') יואב גלנט: ״אני שמח להוציא לדרך הגרלה נוספת, שנייה מתוך ארבע, של משכנתאות מוזלות בעבור משפחות יוצאי אתיופיה. בשנה שעברה 220 משפחות קיבלו מאתנו סיוע משמעותי בדרך לדירה משלהם, ובהגרלה הקרובה צפויות 300 משפחות נוספות לזכות במשכנתא בתנאים יוצאי דופן אשר יאפשרו להם לרכוש דירה כבר במהלך השנה הנוכחית. נמשיך לקדם פתרונות לדיור בר השגה לזוגות צעירים מכלל שכבות האוכלוסייה".

 מנכ״ל משרד הבינוי והשיכון, חגי רזניק: ״משרד הבינוי והשיכון פועל בשנים האחרונות יותר מאי פעם, לתיקון חברתי ואזרחי, והגדיל סיוע בדיור לכלל אוכלוסיות החברה. אני גאה במהלך זה, למתן משכנתאות המיטיבות עם בני העדה האתיופית וסמוך ובטוח כי יסייע למאות זוגות צעירים לרכוש דירה בישראל".

 משרד הבינוי והשיכון ממשיך זו שנה שנייה ברצף, תכנית המציעה למשפחות יוצאי אתיופיה לקבל משכנתא של 600,000 שקל ל-25 שנים, ללא ריבית בעשר השנים הראשונות ובריבית מופחתת של 2% עד לתום התקופה. 

 בהגרלה שנערכה בשנה שעברה, זכו למשכנתא מוגדלת בריבית מופחתת כ-220  משפחות. השנה צפויות לזכות בהגרלה 300 משפחות. השנה, במטרה לייעל ולהנגיש את ההרשמה, תתאפשר ההרשמה להגרלה עבור נרשמים חדשים גם באמצעות חברות הסיוע בדיור. זכאים להשתתפות בתכנית הינם זוגות מכל רחבי הארץ, עם או ללא ילדים, אשר אחד מהם לכל הפחות הינו יוצא אתיופיה, ללא הגבלת גיל.  ההרשמה פתוחה גם להורים עצמאיים.

בנוסף, על מנת להירשם להגרלה על המבקשים להצהיר  כי לא הייתה בבעלות אחד מבני הזוג דירה ב-10 השנים האחרונות.

 משפחות המעוניינות להשתתף לראשונה בהגרלה, יוכלו להירשם בעלות של 70 שקל באמצעות הגעה לסניפי חברות ההרשמה לסיוע בדיור של משרד הבינוי והשיכון – מילגם, מרכז אלונים ועמידר.

 זכאים שהשתתפו בהגרלה הראשונה בשנה שעברה אך לא זכו בה, או שזכו ולא מימשו את הזכייה, יקבלו מסרון (SMS) או הודעת דואר אלקטרוני עם קישור לאתר ההרשמה להגרלות (www.dira.moch.gov.il) שבאמצעותו יוכלו לחדש את זכאותם ואת הרשמתם ללא תוספת תשלום. יחד עם זאת, אם חל שינוי במעמד האישי ו/או אם רכשתם דירה בשנה האחרונה ואתם מעוניינים לקבל סיוע במימון של דירה זו, יהיה עליהם להירשם באחד מסניפי ההרשמה לסיוע בדיור.

כמו כן, גם אם  מבקש התחיל תהליך של הרשמה מקוונת, ניתן להשלימו בסניפי חברות הסיוע.

 ההגרלה, מתקיימת כחלק מתוכנית שגיבש משרד הבינוי והשיכון בשיתוף מלא עם בני העדה האתיופית ועם משרדי ראש הממשלה, האוצר והעלייה והקליטה ומהווה את הפעימה השנייה מתוך ארבע.

 

עוד באשדוד
חשבנו שיעניין אותך גם...
פצועה אנוש בתאונת "פגע וברח"
כתב אישום בגין תקיפה במרכז הוד השרון
כתב אישום בגין תקיפה במרכז הוד"ש
תיכון על אזורי לאמנויות יוקם בעכו
המשטרה: פוענח רצח בקרית ים
המשטרה: פוענח רצח בקרית ים
בת חמש טבעה בצימר בצפון
בת חמש טבעה בצימר בצפון
אזרח ירדני הואשם בביצוע פיגוע טרור באילת
קריב: מנסים להונות את הציבור באמצעות הפצת שקרים גסים
קריב: "מנסים להונות את הציבור באמצעות הפצת שקרים גסים"
מהפכת רשת שבילי האופניים בי-ם
מהפכת רשת שבילי האופניים בי-ם