אשדוד

על אהבה ועל כנות

לפעמים נשים מבלבלות אהבה וכנות עם מסירת דו"ח מפורט על קשריהן הקודמים

ד''ר מרק רויטמן 09/05/2018
    על אהבה ועל כנות
תמונה להמחשה צילום: iclipart

לפעמים נשים מבלבלות אהבה וכנות עם מסירת דו"ח מפורט על קשריהן הקודמים. עוד יותר הרסני, כאשר זה קורה בתחילת הקשר, בשלב של ההתאהבות, או אפילו בפגישה הראשונה-שנייה:

זה יכול להתחיל בשאלות תמימות כביכול: "מתי נפרדת מחברתך הקודמת?" אחרי זה באה השאלה: "למה נפרדתם?" מרגע זה את כבר לא לבד עם החבר שלך. הכנסת לקשר ביניכם נשים אחרות, שכבר לא יעזבו את ראשך זמן רב. גרוע מזה: על ידי שאלות שלך על הקשר הקודם של בן זוגך, את פותחת פתח לשאלות בלתי נמנעות: "ומתי את נפרדת? כמה  זמן הייתם יחד? למה נפרדתם? ומי היה לך לפני זה? וכמה חברים היו לך בכלל?" ואת כל הסיפורים שלך - החבר שלך הופך לדמיונות שלו. הוא בונה את דעתו עליך – בצורה שקשה מאוד לשנות. גם הוא כבר לא לבד איתך. יחד אתכם כבר נמצאים גברים נוספים: חבר מכיתה ח', מדריך מהצופים, מפקד מהצבא, הבוס והחבר מהעבודה הקודמת. חברים מהלימודים, מהטיול לחו"ל אחרי הצבא, ואלה ש"סתם, שתינו יותר מדי".

 גם אם הוא לא ישאל אותך, הוא יחשוש שאת עדיין אוהבת מישהו מהם, מתגעגעת למגע של אחרים. הוא ישווה את עצמו עם "הדמויות המיתולוגיות" שלך, ישווה את היחס שלך אליו למה שהוא מדמיין כיחס שלך לאקסים שלך. הוא יעלה שוב ושוב בדמיונו "איך הם עשו לך את זה". הדמיון הזה ילך ויתפח עם הזמן. לפעמים הגבר שלך ירגיש נחיתות, לפעמים קנאה, לפעמים זה יעורר אותו מינית ולפעמים כל הדברים גם יחד.

 ברוב המקרים זה הורס את הקשר על התחלה. אם בכל זאת נשארתם יחד, הסיפורים שלך יכולים להזין את הדמיון שלו אפילו כל החיים. יש מקרים שבהם ההשפעה היא מועטה או מועטה לכאורה, ובמקרים אחרים, מבלי ששניכם תהיו מודעים לכך, יהוו סיבה לקנאה, לזלזול הדדי, לקושי להתקרב רגשית, להאשמות הדדיות.

 ראיתי זוגות שמגיעים אלי במצוקה נוראית. האישה אומרת: "אני אוהבת אותו, אני רוצה שידע עלי הכול!" והגבר אומר: " איך אני אחיה עם זה? היו לה עשרות חברים ולי בקושי היו שתי חברות. בטח היא חושבת אותי חסר ניסיון!"  שום שכנועים של האישה או של המטפל לא מבטלים את החשש לגמרי. אבל גם אם היה לך רק חבר אחד, או התנסויות מעטות ולא משמעותיות, עדיף לשמור את זה לעצמך. אסור לבלבל כנות עם סיפורים על הקשרים הקודמים! גם אם הגבר שואל, עדיף לענות לו בחביבות משהו כמו: מה זה משנה? אני אוהבת אותך. לא מעניין אותי מי הייתה לך קודם. דברים כאלה מאותתים לגבר שגם את משוחררת מאהבות קודמות, מקשרים מן העבר.

 אם בכול זאת יש לך דברים בלתי פתורים מהעבר, לא פותרים את זה עם בן הזוג הנוכחי. צריך לפתור את זה לבד, או, אם במידת הצורך, בטיפול.  אף פעם לא לשכוח שהקשר שלך עם בן הזוג  תלוי באופן שבו אתם רואים את הקשר בדמיונכם, בתכנים שתכניסו בו ובאופן שתבנו אותו יחד – מהרגע הראשון.

 


www.psych.co.il
dr.roitmanm@gmail.com

 

עוד באשדוד
הרב אליהו שדמי, מנהל חב"ד רעננה 20/12/2018
אתר לוקאל 02/12/2018
אתר לוקאל 02/12/2018
אתר לוקאל 28/11/2018
אתר לוקאל 19/11/2018
חשבנו שיעניין אותך גם...
דייל אוויר מגוש דן חשוד בגניבת אלפי שקלים
דייל אוויר מגוש דן חשוד בגניבת אלפי שקלים
שני פצועים קשה בשריפה בירושלים
שני פצועים קשה בשריפה בירושלים
צמצום הבירוקרטיה בפרויקט חדשני
האלופים הם האבות שמתמידים ומגיעים
"האלופים הם האבות שמתמידים ומגיעים"
הפוליטיקה של רעננה
הפוליטיקה של רעננה
מי שכותב מוות לאילןכהן זו חציית קו אדום
"מי שכותב 'מוות כהן' זו חציית קו אדום"
עוברי לפינוי אשפה מתקדם
עוברים לפינוי אשפה מתקדם
עלייה בחולים בקדחת מערב הנילוס