אשדוד

עיניה נצצו

אייל סברו 15/05/2018
עיניה נצצו
(תמונה להמחשה צילום: iclipart)

סוזי הגיעה אלי כשהיא שבורה לחלוטין, "הגעתי אליך דרך הסיפורים בעיתון" אמרה, "אני מקווה שתוכל לעזור לי", ומיד החלה בוכה, הרגעתי אותה בכוס מים קרים. "בעלי איציק ואני", פתחה בסיפורה, "נשואים 28 שנים, יש לנו 3 ילדים, אחד נשוי ותאומות בצבא. אני עקרת בית ולבעלי עסק עצמאי, מכולת בחולון", "נו", שאלתי אותה, "איפה הבעיה?", "הוא החליט שהוא רוצה פתאום להתגרש, אני לא מספיק טובה, לא מספיק יפה, מצא לו מישהי".

 "את יודעת מי?" שאלתי, "כן, את העובדת שלו, בחורה בגיל של הבן שלנו", אמרה תוך ייבוב, כמי שחרב עליה עולמה. לבי התכווץ בראותי את סוזי, לא מאופרת, לא לבושה בטוב טעם, אחת שבטח השקיעה את כל חייה בגידול ילדיה ובעזרה לבעל.

 ואכן כך, סוזי עזרה לבעלה במכולת, עד שהחליטה לנוח בבית חודש ימים עקב דלקת ברגל. בעלה מצא לה מחליפה, מחליפה שלימים החליפה גם אותה. לשם שינוי, סוזי לא רצתה הוכחות על הבגידה של בעלה, זה הודה בכך בגלוי ואף החל לחיות בשני בתים בו זמנית, לפרנס שתי משפחות בו זמנית וניכר בדברי סוזי, כיעצם הבגידה לא מטריד אותה יתר על המידה.

 סוזי רצתה משהו אחר, "איציק החליט שהוא מפסיק לתת כסף לי ולילדינו, מזל שהגדול הספיק להינשא לפני כל הבלגן, אבל עכשיו הוא לא מביא לי אגורה שחוקה הביתה", ייבבה, "למעט צרכי מזון, הוא לא נותן לי כסף בכדי לנסוע באוטובוס לקופת חולים, וגם כך הברכיים שלי נדפקו בעבודה במכולת. הוא לא נותן כסף לילדות, המסכנות לא מבלות, לא יוצאות לקניות בקניון, לא לסרט, לא בגדים, ועכשיו גם דמי לימוד הוא לא מוכן לשלם. נמאס לי מהמצב הזה אליו נקלעתי בגללו ואני רוצה לדפוק אותו בכיס", אמרה בנחרצות, "שירגיש מה שאני עוברת, שירגיש מה זה שאין כסף".

 "איך נעשה את זה?" שאלתי, "כבר הכנתי את כל תכנית העבודה", אמרה בנחישות ובפעם הראשונה עיניה נצצו, ולא בכדי, לעתים נדירות קורה שאישה נבגדת מחליטה לוותר על התענוג המפוקפק לראות את בעלה עם מישהי אחרת ולבצע סקנדלים. לא אחת, מצאתי עצמי כחוקר פרטי מסביר ללקוחותיי, נשים בעיקר, כי עדיף יהיה לפגוע בכיסו של זה שמורד במוסכמות, כי אז האסון גדול כפליים, אך בדרך כלל יוצא, שהסבריי נופלים על אוזניים ערלות.

במקרה של סוזי, לא הייתי צריך להסביר כלל וכלל, סוזי באה מוכנה עם תכנית עבודה, הסברים ואפילו זוויות צילום.

סוזי, כזכור, עבדה במכולת של איציק במשך שנים ארוכות, את בריאותה למעשה, תרמה שם, ברכיה נדפקו, ולכן הוחלט על החלפתה. בשנות העבודה הרבות למדה את כל רזי המקצוע של בעל המכולת, כמה עולה חלב אחד וכמה עולה קרטון, מאיזה סוכן כדאי לקנות סיגריות ואצל אחר לא, ממי קונים בזול ומי יקרן, הכל היא ידעה וזה מה שעזר לנו.

 למחרת פגישתי עם סוזי החלה החוקרת ויקי לקנות בחנות המכולת של איציק. ביום הראשון היה זה חלב וסיגריות, ביום השני חלב ולחם, בשלישי חלב וביצים, ברביעי קצת נקניק ובחמישי קצת ממתקים. מדי יום הקפידה ויקי להגיע עם טרנינג מרופט, סנדלי אצבע ושיער מפוזר, כעבור שבועיים רצופים התחבבה על איציק ואפילו על העובדת, שני אלו חשבו כי ויקי סטודנטית למשחק, שעברה להתגורר בשכירות בבניין הסמוך למכולת.

 כעבור שלושה שבועות, כבר הייתה חלק מהנוף של הקונים הקבועים במכולת, אז החל איציק להרגיש חופשי בחברתה, הלחם והחלב לא הודפסו בקופה, הסיגריות גם כן, בהמשך גם הנקניק לא. ויקי טרחה תמיד לשלם במזומן ובכסף גדול, פעם בשטר של 100 ₪ ופעם בשטר של 200 ₪, כשאיציק העיר על גודל השטר בשביל הלחם שעלה כמה שקלים, תירצה ויקי את השטר בשכר עבודתה כמלצרית במסעדה בתל אביב, מליל אמש והכל הפך לשגרתי.

 כעבור חודש לערך, אחרי שויקי כבר ערכה קניות בסך כ- 2000 ₪, קראתי לסוזי למשרדי, זו הגיעה בלוויית עו"ד מטעם נעמ"ת שהתנדבה לייצג אותה נגד בעלה. השתיים ישבו במשרדי וראו בקלטת הוידאו את איציק כשהוא מקבל שטרות של 100 ו- 200 ₪ מדי יום ביומו, מכניס למגירה קטנה סמויה ולא מדפיס בקופה, ידעתי כי מס הכנסה ישמח לראות את הקלטת הזו גם כן. עיניה של עוה"ד של סוזי נצצו, "עכשיו", אמרה עוה"ד, "נראה לו מה זה לשלם מזונות בסך 1000 ₪ על שתי בנות", סוזי הזילה דמעות, כרגיל.

 כעבור שבועיים לערך, הזמנתי את איציק למשרדי, עוה"ד של נעמ"ת ביקשה פגישה עימו וזה הסכים ובלי לדעת הגיע למשרדי. כשנכנס למשרד החקירות ראיתי את החשש בעיניו, הרגעתי אותו, "שמע", אמרתי, "ברשותי ממצאים על העלמות מס באלפי שקלים בחודש" והכנסתי את קלטת הוידאו למכשיר, איציק היה בהלם מוחלט, הסטודנטית למשחק שהתחבבה עליו כל כך תיעדה מתוך תיק הפאוץ' שלה את כל הקניות, בכל פעם שפקדה את המכולת. איציק היה המום, הוא החוויר וכל מה שיצא מפיו היה "ואני עוד חיפשתי את הסטודנטית הנחמדה, שבטח חולה ולכן לא הגיעה כבר שלושה ימים לחנות, איזה טמבל אני". כעבור מספר משפטים קצרים נוספים, נפרדנו כידידים.

 סוזי התקשרה אלי כעבור חודש, "אל תשאל", אמרה, "איזה יופי, איציק משלם לי 6000 ₪ כל חודש וגם עזב את הבית, אנחנו שוקדים עכשיו על הסכם גירושין סופי, איך שאני מרוצה, אין לך מושג". "יש לי", אמרתי, "יש לי", וראיתי דרך הטלפון את האור שבעיניה ובעיני בנותיה.

 

הכותב הינו חוקר פרטי ובעליו של משרד "רז חקירות" בראשל"צ. הסיפורים מבוססים על מקרים אמיתיים, השמות, הזהויות ופרטים מזהים אחרים שונו ע"מ לא לחשוף את לקוחותיי היקרים.

לתגובות: eyal@raz-pi.co.il

 

עוד באשדוד
הרב אליהו שדמי, מנהל חב"ד רעננה 20/12/2018
אתר לוקאל 02/12/2018
אתר לוקאל 02/12/2018
אתר לוקאל 28/11/2018
אתר לוקאל 19/11/2018
חשבנו שיעניין אותך גם...
פאנל בחירות בקהילת יונתן
פאנל בחירות בקהילת יונתן
12 שנה לנפילת הטיל במוסך הרכבת
הדואר בא היום
אישום: הסיע שב"חים וסיכן חיי אדם בנתיב תחבורה
'עפים' על המצפורים
לא באותה ליגה
"הרצליה זוכרת"
בן 80 נסע בניגוד לכיוון התנועה