אשדוד

ב-20 ביולי: יום התרמה של עמותת "קמים"

עמותת "קמים" מסייעת למשפחות שאיבדו ילדים ממחלה. המטרה של יום ההתרמה: גיוס של 150 אלף שקל, שיסייעו לאלפי משפחות לחזור לחיים

כתב לוקאל 08/07/2018
ב-20 ביולי: יום התרמה של עמותת
טיול משפחות לצפון (צילום: יח"צ)

בתאריך ה- 20.7.18, (יום שישי) יתקיים יום התרמה השנתי של עמותת "קמים"- המסייעת למשפחות ששכלו ילדיהן ממחלה. מדי שנה נפטרים בישראל מאות ילדים ממחלות. משפחות אלו שוהות לתקופות ממושכות בבתי החולים, ובתקופה זו הן עטופות בעמותות המסייעות להן לעבור את הקושי עמו הן מתמודדות.

אבל אם הנורא מכל אירע והמשפחה איבדה את הילד, ביום שלמחרת המשפחות נותרות לבד, ללא מענה מעמותה או מהמדינה, בתחושה של הפסד במלחמה העיקשת אותה ניהלו בתקופת המחלה. הן מתקשות לתפקד כרגיל, לחזור למעגל העבודה. למעשה הן מרוששות כלכלית ונפשית. כתוצאה מכך משפחות רבות מתפרקות.

 עמותת "קמים" מונה כיום למעלה מ-1000 איש, אולם מידי יום מגיעות למוקד פניות רבות מכל המגזרים של משפחות המשוועות לעזרתה, ומאחר שהעמותה עדיין קטנה וחסרת משאבים, היא אינה יכולה לקלוט את כולן. עיקר מימון העמותה מגיע מתרומות, ומטרתה היא להוות "זרוע המבצעת" של מדינת ישראל בכל הנוגע למשפחות שחוו אובדן זה.

 השנה יום ההתרמה מתקיים ב20.7.18 שהוא גם התאריך העברי של ערב תשעה באב, סמל יהודי לחורבן בית המקדש בגלל שנאת חינם, לכן המצווה היא להרבות במתן בסתר ואהבת חינם.

כשהורה מאבד את ילדו נחרב עליו עולמו ומשפחות שלמות מתפרקות כתוצאה מחוסר היכולת לאחות את השברים. לכן, כל מה שנוכל לתת למשפחה שחוותה אובדן כזה הוא - אהבת חינם.

עבור המשפחות, ההסתייעות ב"קמים" פירושה קרש הצלה לחזרה לחיים. עבור התורמים זו השקעה של כסף חכם - תורם להליך הבראתי למשפחות ומחזיר אותם לקו החיים. העמותה מקווה לגייס ביום ההתרמה 150 אלף ₪ על מנת שתוכל לסייע לכמה שיותר פניות.

לפני שלוש שנים הקימו בני הזוג מונק את עמותת "קמים", לאחר שבעצמם שכלו את בנם, וחוו על בשרם את הצורך בפעילות העמותה שמטרתה "לאפשר למשפחות להתרומם, לעלות למעלה ולחיות מתוך שמחה וקבלה".

פסי מונק, דתייה ממושב גימזו היא אמא לארבעה ילדים נפלאים (ושאף אחד לא יגיד לה אחרת). מספרת על ההחלטה להקים את עמותת "קמים" לאחר שאבדה את בנה גבי כשהיה בן 14 לפני שמונה שנים. "התסכול שלי כהורה היה עצום: 'איך לא הצלחתי לשמור עליו?' היו ימים, שלא היה לי חמצן. המאבק לשרוד את הרגע היה נראה לי בלתי אפשרי. החלטתי לחלק את היום לדקות ולנסות לשרוד אותן. כל יום שחלף היה עבורי הצלחה. למרות הכל, גמלה בלבי ההחלטה כי אני אקום, אחזור לחיים ואשתדל למצותם עד תום למרות שלא היו בידיי כלים כיצד עושים זאת. כשאני ובני ביתי חשנו כי אנו מסוגלים להעניק לאחר, הרמנו את עמותת קמים – המסייעת למשפחות שאיבדו ילדים ממחלות, בהתנדבות מלאה".


 לינק למידע ותרומות  


עוד באשדוד
אתר לוקאל 20/06/2018
סכנה לקשישים בכבישים
אתר לוקאל 30/04/2018
חשבנו שיעניין אותך גם...
מנכל חדש לתאטרון הקאמרי
מנכ''ל חדש לתאטרון הקאמרי
תושבים ברעננה יצאו למאבק נגד הכוונה לכרות עשרות ברושים
תושבי רעננה למען העצים
במותם ציוו
במותם ציוו
מח' כשרות ונישואין במועצה הדתית בפ"ת פועלות מבית הכנסת הגדול
במקום דוח- הנערים ינקו ויצבעו את הגרפיטי
במקום דו''ח- הנערים ינקו ויצבעו את הגרפיטי
'בית למעצמת התורה האילתית'
נמנע ניסיון התאבדות של נערה סמוך לרעננה
נמנע ניסיון התאבדות של נערה
מרכיבים רשימות