אשדוד

סוכל ניסיון הברחת אתרוגים

מפקחי משרד החקלאות סיכלו ניסיון הברחה של 40 אתרוגים במזוודה של נוסעת שהגיעה מברצלונה. הנוסעת, תושבת אשדוד, הגיעה בטיסה והצהירה על אובדן מזוודתה. המזוודה שהגיעה לאחר מספר ימים עברה בדיקת שיקוף, במהלכה התגלו בה האתרוגים המוברחים

תמי מאור 15/08/2018
סוכל ניסיון הברחת אתרוגים
האתרוגים המוברחים (צילום: אורן שובל)

מפקחי השירותים להגנת הצומח ולביקורת במשרד החקלאות בנתב"ג חשפו הברחה של 40 אתרוגים מאיכות מובחרת המוערכים בשווי של אלפי שקלים שהוטמנו במזוודה של נוסעת בתוך קרטון. הנוסעת, תושבת אשדוד בשנות ה- 40 לחייה, הגיעה בטיסה מברצלונה והצהירה על אובדן מזוודתה. המזוודה שהגיעה לאחר מספר ימים עברה בדיקת שיקוף, במהלכה התגלו בה האתרוגים המוברחים.

בימים כתיקונם מבצעים מפקחי משרד החקלאות ביקורות שגרתיות בטיסות הנכנסות לישראל, אולם, לקראת החגים ובמהלכם הביקורת מתהדקת עוד יותר, וזאת לנוכח ריבוי הטיסות וניסיון העבר המלמד כי בערבי החג קיימת עלייה בהברחות הקשורות בחגי תשרי, בעיקר של ארבעת המינים.

 לקראת החג מבהיר משרד החקלאות כי כל נוסע הנכנס לישראל רשאי להכניס לתחומי המדינה עמו אתרוג בודד אחד לצריכה אישית, ובעת כניסתו עליו להציגו בפני נציג השירותים להגנת הצומח במשרד החקלאות הנמצא במעברי הגבול, אשר יבדוק את האתרוג במטרה למנוע כניסת מזיקים לארץ. הכנסת שאר המינים – לולב, הדס וערבה אסורה, שכן אין אפשרות לבדוק בעת הכניסה את הגידולים, והכנסה בלתי מבוקרת כזו טומנת בחובה סכנה ממשית להחדרת נגעים שאינם קיימים בארץ. כיוון שחל איסור על הכנסת סטים של ארבעת המינים ממדינות זרות, כדי למנוע עוגמת נפש, משרד החקלאות יעניק סט אישי תוצרת כחול לבן לנוסעים שיביאו עמם סט מחו"ל.

 אורן שובל, מרכז צוות ביקורת נוסעים נתב"ג בשירותים להגנת הצומח ולביקורת במשרד החקלאות:"במהלך החגים נכנסים ויוצאים מישראל נוסעים רבים. חשוב לזכור כי אין להכניס כל צמח, שתיל, ירק, פרי או זרעים ממדינות אחרות לישראל. ייבוא צמחים ומוצרי צמחים מחו"ל ללא פיקוח, עלול להחדיר נגעים בעלי פוטנציאל לגרימת נזק רב ובלתי הפיך, לצומח ולחקלאות במדינת ישראל. בנוסף, אדגיש כי איסור זה קיים בחוק והעובר עליו צפוי לקנס כספי או העמדה לדין".

עוד באשדוד
חשבנו שיעניין אותך גם...
הסתיים הקורס הראשון של מד"א בטייבה
ויקי ורפאל נדל, יקירי הקרן ; משה ואיתי חסן, מייסדי הקרן
200 אלף שקלים נתרמו ל"קרן רועי לא אחסר"
גוטמן. ממלא מצברים
הבוגר האחראי
זיקית פנתרית
חפשו אותי
ההרצלים
ההרצלים מבית היוצר של הווקה פיפל
האוכל המפנק של רועי עוזר
רועי עוזר לחיילים
חברי סיעת רמת השרון חופשית בישיבת המועצה השבוע
ארבעה נגד אחד
ראש העיר אמיר כוכבי עם חברי סיעת מרצ בהוד השרון
תניחו למכנסיים של התלמידות