אשדוד

צעיר טבע למוות באשדוד

צעיר, שנכנס יחד עם אחר לחלץ צעירה שנקלעה למצוקה בחוף ים באשדוד, טבע בעצמו וחולץ במצב אנוש. הוא פונה לבית חולים, אך נפטר בהמשך

מיכאל פרוסמושקין 20/08/2018
פונה לבית חולים (iclipart)

צעיר, בן 28, מאשדוד טבע ביום ראשון  למוות באחד מהחופים בעיר. 

סמוך לשעה 16:40  התקבל דיווח במוקד 101 של מד"א במרחב לכיש על טביעה בחוף המצודה באשדוד. חובשים ופראמדיקים של מד"א העניקו טיפול רפואי וביצעו פעולות החייאה. בהמשך עדכנו במד"א כי מדובר בשלושה   טובעים שחולצו מהים, בהם גבר כבן 30 מחוסר הכרה ושניים קל (גבר ואישה). חובשים ופראמדיקים של מד"א העניקו טיפול רפואי ומפנים לבי"ח אסותא באשדוד גבר כבן 30 במצב אנוש תוך כדי פעולות החייאה, אך בהמשך נקבע מותו.  גבר נוסף שנמשה מהמים מפונה לבי"ח אסותא באשדוד במצב קל. צעירה כבת 23 טופלה במקום ולא נזקקה לפינוי לבי"ח. נדב
 
חובש רפואת חירום רכוב על אופנוע מד"א לירון ביטון שהגיע למקום סיפר: "כשהגעתי לחוף הלא מוכרז ראיתי במרחק של כמה עשרות מטרים ממני גבר כבן 30 שוכב סמוך לקו המים כשהוא מחוסר הכרה והמציל מהחוף הסמוך מבצע בו פעולות החייאה בסיסיות. סיפרו לי שהגבר איבד את הכרתו במים בזמן שניסה לסייע לצעירה שטבעה. יחד עם צוות ניידת טיפול נמרץ שהגיע למקום ביצענו בו פעולות החייאה מתקדמות שכללו תרופות, הנשמות ועיסויים והוא פונה במצב אנוש תוך כדי המשך טיפול רפואי לבי"ח. הצעירה שלה ניסה לסייע הוצאה מהמים כשהיא בהכרה מלאה ומצבה יציב ולא נזקקה לפינוי לבי"ח."

מבדיקת המשטרה לנסיבות המקרה בו טבע למוות צעיר עולה כי בשעת אחה"צ שהה הצעיר יחד עם אדם נוסף במקום ושיחק יחדיו מטקות. בשלב מסוים הבחינו כי צעירה שנכנסה למים, על אף שהחוף אינו מוכרז וללא שירותי הצלה, החלה לסמן לעברם כי היא במצוקה. השניים נכנסו למים ללא שהות נכנסו על מנת להצילה. 

הצעירה ואחד הגברים שנקראו לעזרתך הצליחו לחלץ עצמם אל החוף ואילו הבחור השני החל להיסחף. אופנוע ים של מצילי החוף הסמוך שהוזעק למקום על ידי יחידת השיטור הימי שהיו בדרכם למקום, ויחד עם גולש שנכח בקרבת האירוע החלו בפעולות לחילוצו והוא הועבר אל החוף שם החלו בפעולות מצילות חיים וצוות מד"א המשיך בביצוע פעולות החייאה ולאחר מכן הוא פונה אל בית החולים.

עוד באשדוד
חשבנו שיעניין אותך גם...
ש"י ספרותי
עיר בלי מועצה
הווטרינר העירוני חילץ איית צרעים פצועה
הווטרינר העירוני חילץ איית צרעים פצועה
הרב דר מיכאל לייטמן
אלפיים שנה של שנאה
"מחיר למשתכן", לא בכל מחיר
עומדת לדין
הואשם לפני ימים אחדים באיומים על אמו ועל שוטרים
"אם אמא שלי התלוננה, אני קובר אותה באפריקה"
שני ילדים נפצעו בתאונה