אשדוד

כמה עולה לגור ליד האוניברסיטה?

כמה יעלה לסטודנט לשכור דירה בסמוך למוסדות להשכלה גבוהה וכמה זמן עובר מרגע פרסום מודעה על דירה להשכרה ועד שהדירה תושכר

תמי מאור 27/08/2018
כמה עולה לגור ליד האוניברסיטה?
מודעות להשכרת דירות (צילום: מערכת)

בימים אלו, סטודנטים בכל רחבי הארץ, נמצאים בעיצומו של חיפוש דירה להשכרה בסמיכות למוסד הלימודים שבו בחרו ללמוד בשנה הבאה. באמצעות יד2 נערכה בדיקה כמה יעלה להם לגור ליד מוסדות ההשכלה הגבוהה המוכרים בישראל, וגם מה חלון ההזדמנויות שלהם מרגע פרסום המודעה ועד שהדירה תושכר.

הרצליה

בהרצליה, בה שוכן המרכז הבינתחומי, השכונות המבוקשות על ידי הסטודנטים הן הרצליה הירוקה, וייצמן ומרכז העיר.

כמה זמן לוקח להשכיר דירה בשכונות השונות בעיר?

כדי להשכיר דירות 2 חדרים בשכונות השונות יידרשו לכם בין 19 ימים בממוצע לדירה במרכז העיר לבין 23 ימים בממוצע בשכונת הרצליה הירוקה.

המחירים בשכונות השונות

כשמדובר בדירות של 2 חדרים שכ"ד הממוצע נע בין 3,650 שקל בחודש במרכז העיר ועד לכ-3,840 שקל בחודש בשכונות ויצמן. דירות גדולות יותר כמו דירות 3 יקרות אף יותר – שכירות של דירת 3 חדרים נעה בין כ-4,440 שקל בחודש בשכונת ויימן ועד לכ- 5,120 שקל בשכונת הרצליה הירוקה.

 תל אביב

תל אביב היא העיר היקרה ביותר מבין הערים שנבחנו וגם זמן חיי המודעה הוא הקצר ביותר - ממוצע של 17 ימים להשכיר דירות 2 חדרים ו-21 ימים להשכיר דירות 3 חדרים.

כמה זמן לוקח להשכיר דירה בשכונות השונות בעיר?

זמן חיי המודעה של דירת 2 חדרים בשכונת נווה אביבים, שצמודה לאוניברסיטה ממערב, הוא הקצר ביותר ועומד על 15 ימים בממוצע.

את הסיבה לכך ניתן לייחס לביקוש מאוד גבוה לסוג הנכס הזה ביחס להיצע קטן. כך, בשנת 2018 כ-1,650 איש חיפשו דירת 2 חדרים בשכונה, בעוד ההיצע בתקופה זו עמד על כ-20 דירות סה"כ. כלומר, על כל דירת 2 חדרים שפורסמה להשכרה היו כ-80 מתעניינים.

שנייה מדורגת פלורנטין עם זמן ממוצע של 16 ימים לדירת 2 חדרים.

17 ימים יידרשו לכם כדי להשכיר דירת 2 חדרים בשכונת רמת אביב ולב תל אביב ובהדר יוסף ייקח לכם הכי הרבה זמן להשכיר דירת 2 חדרים ובממוצע לפחות 21 ימים לשם כך.

גם כשמדובר בדירות 3 חדרים שכונת הדר יוסף רושמת את פרק הזמן הארוך ביותר להשכרה עם נתון של 29 ימים בממוצע. את פרק הזמן הקצר ביותר כשמדובר בנות 3 חדרים רושמת דווקא שכונת לב תל אביב עם 16 ימים בלבד.

המחירים בשכונות השונות

גובה שכה"ד בשכונות אלו מאוד תלוי במספר החדרים שרוצים לשכור שכן זה משתנה בהתאם לכל שכונה. אם בוחנים את ממוצע המחירים בשכונות, בהדר יוסף ניתן למצוא דירות במחירים נוחים יותר מיתר השכונות הממוקמות בקרבת הקמפוס או ברחבי העיר. כך לדוגמה שכ"ד ממוצע בשכונת הדר יוסף הוא הנמוך ביותר ועומד על כ- 4,000 שקל לדירת 2 חדרים ועל 4,970 שקל בחודש לדירת 3 חדרים.

לעומת זאת שכ"ד בשכונת לב תל אביב בה הוא הגבוה ביותר ועומד על 5,740 שקל בממוצע לדירת 2 חדרים ועל 7,200 שקל בממוצע לדירת 3 חדרים. ביתר השכונות – פלורנטין ורמת אביב שכ"ד ממוצע נע בין 4,800 ל-5,000 שקל בחודש. לדירת 2 חדרים ובין 5,460 שקל ל- 6,200 שקל בחודש לדירות 3 חדרים.

 ירושלים

השכונות הקרובות לאוניברסיטה העברית הן שכונות יקרות בהן קשה לסטודנטים למצוא דירה בתקציב נוח. העדיפות הראשונית של סטודנטים היא לגור באזור מרכז העיר. קרוב לתחנה מרכזית עם גישה נוחה לתחבורה ציבורית שמגיעה כמעט לכל מקום. סטודנטים שלא מוצאים דירות באזור מרכז העיר בוחרים לגור באזורים בית הכרם, קריית משה, שד׳ הרצל, קטמונים, קטמון הישנה, הגבעה הצרפתית, הר הצופים.

כמה זמן לוקח להשכיר דירה בשכונות השונות בעיר?

מבין השכונות שנבחנו, דירות 2 ו- 3 חדרים בנחלאות מושכרת בזמן המהיר ביותר - 18 ימים בממוצע לדירת 2 חדרים ו – 16 ימים לדירת 3 חדרים. לעומת זאת בבית הכרם ייקח לכם הכי הרבה זמן להשכיר דירת 2 חדרים בעיר ובממוצע 27 ימים. בשכונת לב בעיר ייקח לכם הכי הרבה זמן להשכיר דירת 3 חדרים ובממוצע 38 ימים.

המחירים בשכונות השונות

השכונה שבה הדירות מוצעות להשכרה במחירים הגבוהים ביותר היא רחביה. השכונה ממוקמת במרחק הליכה ממקומות הבילוי והתרבות של מרכז העיר ועוברים בשטחה קווי תחבורה ציבורית לכל חלקי העיר בתדירות ויעילות יחסית. לפיכך, מדובר באחת השכונות המבוקשות בעיר על-ידי צעירים וסטודנטים.

בממוצע שכר הדירה של דירת 2 חדרים ברחביה עומד על 4,450 שקל בחודש ושל דירת 3 חדרים עומד על 5,800 שקל בחדש. לשם ההשוואה שכונת הגבעה הצרפתית היא הזולה ביותר כשמחיר דירת 2 חדרים עומד על 3,100 שקל בחודש ועל 3,950 שקל בחודש לדירת 3 חדרים.

חיפה

כמה זמן לוקח להשכיר דירה בשכונות השונות בעיר?

על פי נתוני לוח יד2, נוה שאנן היא השכונה שבה דירה מושכרת בזמן המהיר ביותר. את הסיבה לכך ניתן לייחס לעובדה שהשכונה גובלת מדרום בקרית הטכניון וקרובה גם לאוניברסיטת חיפה. בנוסף, הרוב המוחלט של דירות שמוצעות להשכרה כולל היצע של דירות קטנות בנות 1-3 חדרים (כ-85% מכלל הנכסים). היצע גדול של דירות קטנות, מחירי שכירות נמוכים וקרבה למוסדות אקדמיים מובילים לביקוש גבוה בקרב סטודנטים.

המחירים בשכונות השונות

שכונת נווה שאנן ושכונת הדר הן כאמור האופציות המועדפות על הסטודנטים. המחירים נעים בשכונות אלו בממוצע בין 2,200 שקל לדירת 2 חדרים בשכונת הדר ועד ל- 2,3,60 שקל בחודש לדירת 2 חדרים בשכונת נווה שאנן.  ועד ל- 4,196 שקל לדירת 4 חדרים. חשוב לציין כי גם בשכונות האחרות כמו שכונת זיו ורמות רמז טווח המחירים כמעט דומה.

כשמדובר במחירי השכירות של דירות 3 חדרים המחירים כמעט זהים בשכונות השונות ועומדים בממוצע על 3,200 שקל בחודש.

באר שבע

כמה זמן לוקח להשכיר דירה בשכונות השונות בעיר?

בשכונה ב' דירה מושכרת בזמן המהיר ביותר. השכונה מבוקשת על-ידי סטודנטים מאחר ונמצאת קרוב יחסית לאוניברסיטת בן גוריון. כמו כן, בשכונה מוסדות תרבות עירוניים ומקומות בילוי. בממוצע יידרשו לכם 17 ימים להשכיר דירת 2 חדרים בשכונה ב', 23 ימים להשכיר דירה בשכונה ד' ו- 28 ימים להשכיר דירה בשכונה ג' בעיר.

המחירים בשכונות השונות

מהנתונים עולה, כי בניגוד לערים אחרות כמו תל אביב למשל, המחירים בין השכונות הקרובות לאוניברסיטה בבאר שבע פחות או יותר זהים. המחירים נעים בין 2,160 שקל לדירת 2 חדרים בשכונה ג' ועד ל- 2,270 שקל בשכונת ד' היקרה ביותר. מחירי דירות 3 חדרים בשכונות אלו נעים בין 3,140 שקל בחודש בשכונה ד' ל- 3,240 שקל בחודש בשכונה ב'.

 

עוד באשדוד
חשבנו שיעניין אותך גם...
אלפי יחד ייבנו ברכסים
אלפי יח"ד ייבנו ברכסים
מארי נחמיאס וילדי אורנים במפגש המרגש
מפגרש מרגש בין ניצולת שואה לתלמידי ביה"ס אורנים
דוברת וייזר , מובילה לסדר נשי חדש
סדר נשי חדש
הצתה באישון לילה במבנה עיריית כפר סבא
הסתבכות משפחתית
יונתן מרגי ונועה קירל במתחם הפופ אפ של אל על
מה עשו הסלבס בטראסק בנמל תל אביב?
לראשונה בהוד השרון: טקס זיכרון לנספים בעליית יהודי אתיופיה
נמצא מקום תפילה בחגים לתושבי נווה זמר הדתיים
נמצא מקום תפילה בחגים לתושבי "נווה זמר" הדתיים