אשדוד

"בתואר הראשון קיבלתי את כל הכלים התאורטיים האפשריים"

איתמר בניסטי, תושב אשדוד שסיים את לימודיו לתואר ראשון בהנדסה כימית ב-SCE המכללה האקדמית להנדסה אשדוד ב-2014, הוא הדוקטורנט הראשון של המכללה בטכניון

כתב לוקאל 22/10/2018
איתמר בניסטי (צילום: עצמי)

האחד ממסלולי הלימוד הנחשקים והקשים ביותר שמציעה מכללת "סמי שמעון" לתלמידיה הוא המסלול להנדסה כימית. הלימודים משלבים בין ידע בסיסי ותיאורטי לבין חשיפה לחזית הטכנולוגית והמדעית בתחום. בתעשייה הכימית משתלבים הבוגרים בתחומים רבים כמו בתעשיית הכימית המסורתית, התרופות, פיתוח ויישום של טכנולוגיות ירוקות.

 איתמר בניסטי, תושב אשדוד ובוגר מכללת SCE, עמל בימים אלו על תואר הדוקטורט בטכניון שבחיפה. על הבחירה בלימודי הנדסה כימית מספר בניסטי: "חיפשתי במשך הרבה זמן תחום שיעניין אותי ובסוף החלטתי ללכת על תחום ההנדסה הכימית. במכללה בחרתי בגלל הקרבה ונשארתי בזכות הכיתות הקטנות והיחס האישי של המרצים והמתרגלים".

 בסיום הלימודים החליט בניסטי להמשיך את מסלול ההנדסה הכימית ונרשם ללימודי תואר שני בטכניון. את התזה שלו כתב בנושא "חקר השפעת כיווניות פני השטח של תחמוצות ביסמוט על פעילותן הפוטוקטליטית" בהנחית פרופ' ירון פז. בשפה פשוטה יותר, בניסטי עוסק בחקר ופיתוח של פוטוקטליזטורים, רכיבים שמטרתם להאיץ תהליכים כימיים בעזרת אור. מחקרו נוגע בתחומים רבים וחשובים בפיסיקה וכן בנושאים סביבתיים כמו טיהור מים ואוויר ממזהמים.

את הדוקטורט שלו צפוי בניסטי להשלים ב-2020 ובמקביל הוא מתרגל במספר קורסי ליבה בפקולטה להנדסה כימית עבור סטודנטים לתואר הראשון: "בתואר הראשון במכללת SCE קיבלתי את כל הכלים התאורטיים האפשריים ונחשפתי ללימוד מעשי במעבדות המכללה בעלות ציוד טכנולוגי חדיש ומתקדם. כל הבסיס להבנה של תחום ההנדסה הכימית ודברים רבים שאני מעביר לסטודנטים שלי היום אלו דברים שרכשתי בתואר הראשון והשני. החוויה הטובה שהייתה לי בזמן ההיכרות עם התחום היא זו שעוררה את סקרנותי להמשיך ללימודים לתארים מתקדמים בטכניון".

 

עוד באשדוד
כתב לוקאל 17/01/2019
אתר לוקאל 11/11/2018
אתר לוקאל 05/11/2018
חשבנו שיעניין אותך גם...
פרסום ראשון: מסתמן- קריב מקימה "גוש חוסם" לכוכבי
הצלחה לשוק הקהילתי הראשון
כמעט תאונה אווירית בין שני מטוסים שהמריאו מהרצליה
החברה להגנת הטבע: סיורים ללא תשלום בפארק השרון הפורח
משה פדלון , עיריית הרצליה תכבד את החלטות בית המשפט באם יהיו כאלו.
"זה פשוט מחטף"
חילופי מפקדים בסיירת ההורים העירונית
שובתים למען כדור הארץ
שובתים למען כדור הארץ
נעצר חשוד בשוד אלים ביפו