אשדוד

תירוצים לקראת שבת..

במבצע ביקורת של מס הכנסה שהתקיים ביום שישי באשקלון עלה כי 14% מהעסקים לא רשמו הכנסות כחוק

כתב לוקאל 11/11/2018
מבצע ביקורות בעסקים (תמונה להמחשה דוברות)

מבקרי מס הכנסה ביקרו ביום שישי האחרון במגוון בתי עסק באשקלון, באשדוד ובקריית גת. המבצע, שנוהל בראשות פקיד שומה אשקלון, כלל 80 ביקורות, מהן עלה כי בקרב 14% מבין העסקים שנבדקו, לא נרשמו הכנסות כדין.

התירוצים, כך מסתבר רק השתכללו לקראת השבת, למשל בחנות לממכר מזון ואביזרים לבעלי חיים באשקלון, נצפתה לקוחה שרכשה כלוב לציפורים, עסקה שלא לא נרשמה בקופת העסק. העובד בחנות גייס לעצמו את חזקת תום הלב ואמר לבודקים: "ניקיתי את החנות, קיבלתי כסף  וחשבתי להדפיס אחרי הניקיון של החנות-עשיתי את זה בתום לב...". בעל מספרה באשדוד בה לא נרשמו הכנסות בסך 1,560 שקל אמר למבקרים: "אשתי עברה תאונת דרכים קשה ואני לוקח אותה לטיפולים". ירקן בקריית גת טען לאי הבנה כשלא רשם הכנסה מקניית ביקורת: "הייתה אי הבנה ולא היה לי עודף מהשטר". בביקורת במעדניה בקריית גת נבדקו סרטי הקופה של הימים שקדמו ליום הביקורת ונמצא הפרש בדיווח, כתוצאה משני סכומים שלא נרשמו. הירקן "המבולבל" טען "כנראה התבלבלתי בכפתורים בקופה ובמקום ללחוץ ויזה לחצתי על מזומן". ולהדרן , התירוץ של בעל חנות כלי זמר שלא רשם הכנסות מכרטיס אשראי היה: "אחי שעוזר לי בחנות לא יודע לרשום באשראי בקופה".

 פעילות ביקורת זו, נערכה כחלק מפעילות נרחבת של רשות המסים כנגד מעלימי מס והון שחור. זאת, במסגרת המדיניות של הגברת פעילות האכיפה לשיפור  ושימור יכולת ההרתעה, הרחבת המודיעין, בין היתר על ידי עריכת מבצעי שטח, שמטרתם להביא לדיווחי אמת ולגביית מס אמת ובכך להגביר את השוויון בנטל בקרב האזרחים.

 

עוד באשדוד
מיכאל פרוסמושקין 01/06/2019
מיכאל פרוסמושקין 26/05/2019
מיכאל פרוסמושקין 05/05/2019
מיכאל פרוסמושקין 04/05/2019
מיכאל פרוסמושקין 23/04/2019
חשבנו שיעניין אותך גם...
יתושים נגועים בקדחת מערב הנילוס נתגלו ברחבי הארץ
יתושים נגועים בקדחת מערב הנילוס נתגלו ברחבי הארץ
תנועת הרכבות שבה לסדרה בהדרגה
בנימה אישית
בנימה אישית
"עולם חומרי"
תושב הרצליה שהואשם ברצח אמו הוסגר לארה"ב
"דרך החיות חזרתי לחיים"
המשלחת מעפולה
עפולה מלאה באנרגיה
מודיעין עם המילואימניקים