אשדוד

כנס ראשי רשויות חדשים

מנכ"ל המשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל, נשא דברים בכנס משרד הפנים באשקלון ואמר לראשי הרשויות החדשים: המדינה נותנת לפריפריה כסף ויש רשויות שיכולות לקבל תקציבים ולצערי פשוט לא מגישות בקשות

כתב לוקאל 28/11/2018
כנס ראשי רשויות חדשים (צילום: יח"צ)

 הבוקר (רביעי) התכנס באשקלון כנס משרד הפנים לראשי רשויות חדשים, לאחר הבחירות ברשויות שבסיומן נבחרו בכ-60%מהרשויות ראשי רשות חדשים. את הפאנל, הנחה מנכ״ל משרד הפנים מרדכי כהן והשתתפו בפאנל מנכ״לים של משרדי ממשלה: אריאל משעל מנכ״ל המשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל, ישראל דנצינגר מנכ״ל המשרד להגנת הסביבה, קרן טרנר מנכ״לית משרד התחבורה ושי רינסקי מנכ״ל משרד הכלכלה והתעשייה.


באחר הבחירות לרשויות המקומיות בהן כ 60% מראשי הרשויות בגליל התחלפו. את הפאנל, הנחה מנכ״ל משרד הפנים מרדכי כהן והשתתפו בפאנל מנכ״לים של משרדי ממשלה: אריאל משעל מנכ״ל המשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל, ישראל דנצינגר מנכ״ל המשרד להגנת הסביבה, קרן טרנר מנכ״לית משרד התחבורה ושי רינסקי מנכ״ל משרד הכלכלה והתעשייה.

 

אריאל משעל מנכ"ל המשרד לפיתוח הפריפריה הנגב והגליל קרא לראשי הרשויות הנכנסים: "העצמת הכוח הכלכלי של הפריפריה הוא יעד. המשרד לפיתוח הפריפריה הנגב והגליל, כל ייעודו לפעול למען התושבים ולמען הרשויות המקומית בפריפריה החברתית והגיאוגרפית בתוך כך אנחנו משיקים מידי שנה עשרות קולות קוראים לטובת סיוע והקמת של תשתיות ומייזמים חברתיים וחינוכיים למען מתן שוויון הזדמנויות מלא לתושבים בפריפריה. המשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל מאפשר לרשויות לקבל כסף כדי לקדם מיזמים כלכליים ובשנה האחרונה קידמנו כמות לא קטנה של פרויקטים ובמקביל רק לפני ימים אחדים הקמנו את ההאב הראשון בגולן. אולם לצערי יש רשויות שפשוט לא מגישות לקבל סיוע למרות שהן צריכות, אני קורא לכם תפנו! המדינה נותנת לפריפריה כסף ואין דבר יותר מתסכל שאין מספיק הגשת בקשות של הרשויות אלינו וכמנכ"ל אני מבקש רשימות של ראשי רשויות שלא ניגשו לקול קורא ומתקשר אליהם בעצמי ומוודא למה".

 

משעל התייחס בדברים לתושבים בפריפריה וציין כי "הצעירים הם הכוח המניע של הישובים והם העתיד. במטרה להשאיר את הצעירים המשרד לפיתוח הפריפריה הנגב והגליל ממשיך לפעול לצמצום הפערים וקידום הצעירים בפריפריה בתחום התעסוקה התרבות והפנאי. רשות שלא יודעת לתחזק את הצעירים שלה אין לה שום עתיד."

עוד באשדוד
חשבנו שיעניין אותך גם...
שינוי בהסדרי התנועה בכביש 4
 זה הפרק הכי מאתגר בחיי
"זה הפרק הכי מאתגר בחיי"
מטפלת חשודה בגרימת שבר ודימום לתינוק
מתחת לקו האדום
מתחת לקו האדום
פצוע קשה בתאונה בקריות
שמה המלא של י-ם על אבן בת 2000 שנה
שמה המלא של י-ם על אבן בת 2000 שנה
מי שרוצה ומאמין יכול להתפתח בתחום
מתנדבים להציל חיים
כטון של בשר בקר לא ראוי למאכל נתפס בצפון
הושמד כטון של בשר לא ראוי למאכל שנתפס בצפון