אשדוד

מתעופפת באוויר

תנו הרבה כבוד לקים גיטלמן, בת ה-14 מהרצליה, שזכתה במקום השני בתחרות ארצית בסקייטבורד. קים והוריה מספרים על התחביב המאתגר שמוציא ילדים לאוויר הפתוח וגורם להם להתחבר עם ילדים אחרים

בילי בסרגליק 20/12/2018
קים גיטלמן בפעולה. מתגברת על הפחד (צילום: רוברט גיטלמן)

היא מתעופפת באוויר, מדלגת, גולשת, עושה תרגילים, כשרק רגליה הדקות צמודות לסקייטבורד. היא עוד מעט בת 14, והיא גולשת מהבית בעיר לסקייטפארק בהרצליה כמעט כל יום. היא מלאה באנדרנלין, הרבה פחות במסכים מרוב הילדים, כי לגלוש, לרכב, לנסוע על סקייטבורד, זוהי התשוקה המניעה שלה. כעת קים גיטלמן מהרצליה, רכבה היישר למקום השני בתחרות הסקייבורד הארצית, סבב ראשון, שנערכה בשבוע שעבר, בהם גלשה בשתי קטגוריות. המטרה של קים כעת היא לקחת את המקום הראשון בסבב התחרויות הבא.                                                                                  

גיטלמן הצעירה (תלמידת כיתה ח' בחט"ב רעות) היא המתחרה היחידה בבנות מהרצליה, ספורט ששואב אליו עד כה הרבה יותר בנים אך בשנת 2020 יכנס גם כספורט רשמי לתחרויות באולימפיאדת טוקיו, ואולי יגרום לעוד בנות להצטרף. "אני מרוצה מזה שזכיתי" אומרת גיטלמן, "בהתחלה לא חשבתי שאזכה אך אחרי שהחלה התחרות וראיתי איך כולם נוסעים אז הבנתי שיש לי סיכוי הרבה יותר גבוה". התחרות נערכה בסקייטפארק נתניה, והקטגוריות שקטפה ניצחון בהם: סטריט לבנות עד גיל 14 וטראנזישיין גירלס פרו אופן.                                                                       "הלך לי סבבה לגמרי. במוקדמות של הסטריט הלך לי יותר טוב מאשר בגירלס פרו אופן אבל בגמר של הגירלס פרו אופן, הלך לי יותר טוב. מאז שהתחלתי לנסוע, הייתה לי מטרה להגיע לאחד המקומות הראשונים".

קים, איך זה מרגיש לגלוש?

"זה שחרור אנדרנלין, זה כיף, גולשים עם חברים, זה ספורט לא קל בכלל אך כשמבינים אותו, הוא הרבה יותר כייפי. לומדים טריקים חדשים, לומדים לעוף באוויר, זה לא קל, לומדים לעשות ארים – ההתעופפות באוויר".

את לא מפחדת מנפילות?

"מפחדת אך זה חלק מהעניין ואני מתגברת על הפחד". גיטלמן מתאמנת קבוע בסקייטפארק הרצליה. מלווים אותה שני מורים. המורה הראשי שלה הוא אלמוג פרום והשני הוא צחי עינת, בעלי בית הספר לסקייט פרש קאמפ בהרצליה. גיטלמן התחילה דרכה על רולרבלייד ועברה לסקייטבורד. "ניסיתי על רולר אך ראיתי את כל הגדולים על סקייט, ובזכות זה התחלתי לנסוע – לגלוש, על סקייטבורד".

מהי המטרה הבאה?

"הולך להיות עוד סבב אליפויות בהמשך, לא יודעים עוד מתי, ואני הולכת להתכונן לו, לזכות הפעם במקום הראשון".  גיטלמן היא בתם של יוליה, משפטנית במשרד עורכי דין ונדל"ן, ורוברט גיטלמן, די.גיי ובעל משרד תיווך בהרצליה, המשווק פרויקטים בארץ ובחו"ל, אחות של שון גיטלמן בן ה-17, שהתפרסם אחרי שהשתתף בתוכנית הטלוויזיה "בית ספר למוזיקה" בעונתה הראשונה, וכיום משחק בסדרות שונות.                                                                           "קים על גלגלים מלפני כיתה א'", מספרת יוליה האם, "היא מאוד אוהבת ספורט. סקייטבורד בסקייטפארק הוא ספורט חברתי, מחבר בין ילדים, וזהו אחד מהפרמטרים שגרם לקים להתחבר. זו לה הפעם הראשונה שהיא בשלישיה הראשונה בתחרות. היא מחליקה מזה 8 שנים. עבדנו ביום התחרות, ואז היא צלצלה להגיד שזכתה, אני כה מאושרת בשבילה. החלום שלה היה לזכות בתחרות הזו. יש לה חלום נוסף: לטוס לארה"ב לוודוורלד – כפר לסקייטרים, ששם מתאמנים וישנים, ואכן בשנה הבאה נשלח אותה לשם. קים מתאמנת גם באגרוף תאילנדי אצל אלדד לוי, מי שהיה אלוף עולם, בבית הספר אילנות בהרצליה. היא תלמידה מצוינת, מאוד מעורבת חברתית, הספורט מאוד מחזק אותה. באגרוף היא מתאמנת פעמים בשבוע, בסקייט היא מתאמנת כמעט כל יום".

יוליה, האם כאשר היא הייתה קטנה דאגת מפציעות ונפילות?

"דאגתי מאוד אך לא אמרתי לה וגם לא אמרתי לה לא להחליק כי זה עשה אותה מאושרת, ומאוד סיקרן אותה איך לעשות טריקים על הסקייט, שמחתי שהיא מתמידה, בימינו זה לא מובן מאליו שילדים מתמידים במשהו. זה גם מוציא אותה מהמסכים, היא לגמרי לא שם. אפילו לא עשר אחוז מהזמן שלה".

קים גולשת לבית הספר?

"קים לומדת בחטיבת רעות אך לא מרשים לה להכניס סקייטבורד לבית הספר, ולדעתי זה לא בסדר, צריך לתת לזה מקום, ישנם הרבה ילדים שאוהבים את הספורט הזה".              האבא רוברט: "זהו ספורט מאוד חברתי. הם מאוד מעודדים ותומכים אחד בשני. אמנם זה תחרותי אבל הם מלמדים אחד את השני תרגילים בכדי שכולם יהיו באותה רמה כי זה כיף להחליק עם אנשים ברמה שלך. זה לא כמו כל ענף ספורט אחר, זה להיות ביחד, להחליק ביחד. כל סקייטר חדש שמגיע לסקייטפארק, הם עוזרים לו להיכנס ולהתאקלם אט אט. לקים יש חברים מטורקיה, אנגליה ומארה"ב, שבאים להחליק פה כשהם מגיעים לבקר את המשפחות שלהם. זהו סוג של מקום מפגש בסקייטפארק בפארק בהרצליה".

 רוברט, איך הרגשת כשקים זכתה במקום השני באליפות הארצית?

"כל מה שהילדים שלי עושים הוא עבורי סוג של גאווה. אני שמח עבורה שהיא מתמידה ומצליחה. זהו ספורט מאוד תובעני, מאוד לוקח אותך, שעות של להתאמן על אותו תרגיל. היא נוסעת מוגנת עם קסדה ומגנים, וגם אם יש נפילה, אז לא קרה אסון. הורים שמלמדים את ילדיהם לרכב על אופניים בלי קסדה, ילדיהם נפצעים יותר מאשר בסקייטבורד. הספורט הזה גורם לילדים להיות חסרי פחד, אין להם פחד לעוף באוויר. הפחד הוא יותר אצל ההורים מאשר אצל ילדיהם. זה גורם גאווה, לראות ילד שמתמיד שעות. הילדים הגולשים, לא חשים את החום או הקור, הם פשוט נהנים. רצים להחליק כשמפסיק הגשם ומאושרים מזה. זהו ספורט מאוד מתפתח בארץ, קמו הרבה סקייטפארקים בכל רחבי המדינה, מאילת עד נהריה, מה שגרם לילדים לעשות יותר את הספורט הזה. לא כולם צריכים להיות אלופים בכדורגל, כדורסל וטניס, יש שלל ענפי ספורט".

 


עוד באשדוד
כתב לוקאל 27/12/2018
שרון יונתן 26/12/2018
זאב גולדשמיט 26/12/2018
זאב גולדשמיט 20/12/2018
חשבנו שיעניין אותך גם...
נבחר לקדנציה שלישית
קומסי קומסה
יור לשכת שמאי מקרקעין חיים מסילתי
1 בעקבות 300
בדרך לבית הספר
צעיר נפצע באורח בינוני לאחר שנדקר באישון לילה ברעננה
עלייה של 100% בביקורים במכון השד ברמבם
עלייה של 100% בביקורים במכון השד ברמב"ם
גיזום עצים ברעננה , צילום אילוסטרציה
מבצע גיזום עצים ברעננה
"עולם חומרי"