אשדוד

לראשונה, 27 פראמדיקיות במסגרת השירות הלאומי

השבוע התקיים טקס הסיום של קורס הפאראמדיקים הראשון של מד"א לבנות השירות הלאומי

כתב לוקאל 13/01/2019
רייצ'יל (מימין) ומלכי (משמאל) קונן בטקס סיום קורס פרמדיקים של מדא - צילום יששכר וייס תיעוד מבצעי מדא

תפקיד הפראמדיק הוא קריטי וחשוב ביותר ברפואת החירום הטרום אישפוזית, בייחוד במצבים מסכני חיים בהם על הפראמדיק להעניק טיפול רפואי מתקדם במקום האירוע בסמוך לרגע הפציעה או המחלה. הטיפול שמעניקים הפאראמדיקים כולל הערכה ראשונית של החולה או הפצוע, ביצוע אבחנה ומתן הטיפול הרפואי הנדרש שכולל תרופות, שימוש בציוד רפואי מתוחכם והנשמה מתקדמת ובמקרי הצורך ניתוחים זעירים בשטח.

 

בטקס שנערך השבוע קיבלו 48 פראמדיקים ופראמדיקיות בהם 28 מתנדבות ומתנדבי השירות הלאומי את תעודת ההסמכה. הקורס הייחודי שהסתיים פתח בפעם הראשונה את השער למתנדבי השירות הלאומי ללמוד את מקצוע הפאראמדיק ולשרת במשך שנתיים כפראמדיקים בניידות לטיפול נמרץ של מד"א. החניכה המצטיינת של הקורס, אביה חגי, משמשת כפראמדיקית במרחב ירקון, וחניכה למופת של הקורס, אסתר פקר, משמשת כפראמדיקית במרחב איילון של מד"א. שתיהן בנות שירות לאומי.

 

בין מסיימי הקורס היו האחיות רייצ'ל (21) ומלכי (19) קונן, תושבות אפרת שעלו לארץ יחד עם משפחתן מארה"ב בשנת 2009 ומתפקדות כפראמדיקיות במסגרת השירות הלאומי בעיר לוד ותומר ברקוביץ (42) מתל אביב, בנו של גרשון ברקוביץ (66), בוגר קורס הפרמדיקים הראשון במד"א שהסתיים לפני 38 שנים ועדיין פעיל בניידות טיפול נמרץ של מד"א.

 

את קידום הקורס הובילה, אהובה ברכה, מנהלת מדור משאבי אנוש במד"א, שירות לאומי וקורסי פאראמדיקים במד"א. הרעיון החל כאשר ראתה לפני כמה שנים את קורס הפרמדיקים הצבאי והחלה לפנות לגורמים הנדרשים על מנת לקדם את פתיחת השורות גם לשירות לאומי. "אין הבדל ממשי בין החניכים בקורס פרמדיקים צבאי לבין אלו בשירות לאומי", מסבירה ברכה, "הם בני אותו גיל וסטטוס. לכן, פתיחת הקורס היא מעין הגשמת חלום. באופן טבעי רוב החניכים היו מתנדבי מד"א בעבר, וזה היה מובן מאליו ואף טבעי שהם יישארו במשפחת מד"א ויתקדמו לתפקיד הפראמדיקים. אני גאה בהם על שסיימו את הקורס בהצלחה ומאמינה שהם יעניקו את הטיפול הטוב ביותר".

 

בין המכובדים שבירכו את הפאראמדיקים החדשים: המדריכה הראשית של קורס, גל גרנדר, מנהל המרכז להכשרת פאראמדיקים של מד"א ונציג אגף רפואה ד"ר שפיר בוטנר. נציג החניכים רמי מאושר נשא דברים בשם חניכי הקורס והודה למדריכים.

 

במהלך הטקס חילק מנכ"ל מד"א אלי בין תעודות לבוגרים ובירך: "קורס הפראמדיקים שהסתיים היום הוא קורס מיוחד שמשלב בתוכו עובדים ותיקים בארגון לצד 28 בנות ובני שירות לאומי. אני מברך את בוגרי הקורס עם סיום המחזור הראשון של קורס הפארמדיקים הייחודי. מד"א משקיע משאבים רבים בפיתוח כוח האדם וקידום המקצועיות תוך שימוש באמצעים הטכנולוגים התמקדמים ביותר."

 


עוד באשדוד
	תלמידים לומדים לשים גבולות בווטסאפ
כתב לוקאל 04/02/2019
כתב לוקאל 17/01/2019
חשבנו שיעניין אותך גם...
מה-16 בספטמבר: יותר רכבות בחדרה
מה-16 בספטמבר: יותר רכבות בחדרה
דליפת אמוניה בעכו
פרץ לעסק כדי לשלם לנהג מונית
משה לאון עם חולצת המרוץ
מרוץ אופניים בירושלים
קשיש נרצח עי בנו? צילום אילוסטרציה
תושב הרצליה נעצר בחשד כי הרג את אביו
המטרה טוקיו 2020
מיזם חברתי מבורך בתיכון מטרו ווסט
מיזם חברתי מבורך בתיכון "מטרו ווסט"
צעיר נורה בבאר שבע