אשדוד

"תופסי הגלים" - אמנות הגלישה הישראלית

בבית אריה קלנג באשדוד, תפתח ב-28 ביוני תערוכה ראשונה מסוגה בנושא גלישת גלים –"תופסי הגלים". התערוכה תחשוף את המבקרים לענף הגלישה, לחוויית הגלישה ואל עולמם התרבותי של "תופסי הגלים", באמצעות צילומים, מיצבי אמנות וסאונד, וידאו ארט חווייתי ופריטי אספנות היסטוריים

כתב לוקאל 12/06/2019
צילום: אורי קריספין ומאור בן חמו

בבית אריה קלנג באשדוד תיפתח ב-28 ביוני תערוכה חדשה, הראשונה מסוגה, "תופסי הגלים", אשר תבחן את חווית הגלישה.

הגלישה היא חוויה עוצמתית, אשר מתחילה באהבה אל הים, לאתגר ולריגוש, ממשיכה אל המרדף אחר הגל המושלם, החיבור הבלתי אמצעי בין הגוף לים ויוצרת קהילה וחברותה. היא מעבר לפרקטיקת העמידה על גבי גלשן. אהבתו של הגולש אל הגלישה מתרחבת אל הכמיהה למים, לציפייה, לרוגע ואף למרדף. התשוקה והריגוש הם שהפכו חובבי גלישה למקצוענים והם שהפכו את מקצוע הגלישה לענף ספורט מתחזק בישראל.

משחר ההיסטוריה החיבור שבין האדם לים היה דבר בלתי נמנע. הים משמש לנו מקור להישרדות, להתפתחות חברתית, טכנולוגית, כלכלית וגם לטהרה ולריפוי. הגולשים הראשונים היו דייגים אשר גלשו על לוחות עץ והשתמשו בכוח הגלים על מנת להגיע אל החוף ביתר קלות. עם מה מתמודד הגולש כאשר הוא נכנס אל הים? מצד אחד הים יכול להציף בו פחד ואימה ומצד שני שלווה, חיבור ותחושת התעלות.

התערוכה "תופסי הגלים" תחשוף את המבקרים אל חווית הגלישה ואל עולמם התרבותי של "תופסי הגלים", ותעצים את ענף הגלישה בארץ, באמצעות מיצבי סאונד, וידאו ארט חווייתי, פריטי אספנות היסטוריים וצילומים. התערוכה תכלול גם מיצבי אמנות ופריטי לבוש בהשראת ענף הגלישה.

התערוכה תבחן כיצד החיבור הרגשי של האדם לים עשוי לבוא לידי ביטוי באמצעים אמנותיים וכן תשים דגש על היבט גלישת הגלים בארץ דרך התייחסות היסטורית, אמנותית, תיעודית ועכשווית.

בין האמנים המשתתפים:

גלעד קוולרצ'יק, שרון גדסי, שבתאי טל, אורן וייל, יניב וקנין, ברצי גולדבלט, אבירם אלישע, דניאל מסיקה, חזי מנע, מאור בן חמו, ענת נגב, גיא פיטשון, לילך שטיאט, עמיר מרק, נטף הירשברג, ינקי גוליאן, ינאי דיטש, גיל זבלודובסקי, לאה טראמר, יואב נקש, דפנה שיר.

 

התערוכה מתקיימת בשיתוף פעולה של החברה העירונית לתרבות באשדוד, תיירות אשדוד, איגוד ערים, רשות הספורט העירונית אשדוד, הרשות העירונית למלחמה בהתמכרויות ובאלימות.

בצוות אוצרות והפקת התערוכה נמנים אורי קריספין על תחום הצילום בתערוכה ונעמה ארבל וקרן סגל על האמנות והעיצוב.

התערוכה תוצג בשתי הגלריות המרכזיות ומחוצה להן בבית אריה קלנג, ובחצר יתקיימו אירועי קונספט במועדים שיפורסמו מראש.

במסגרת התערוכה תוצג בגלריית המבוא תערוכה"האדם והים", אשר תבחן ותציג את הקשר ההדוק בין האדם אל הים, שהיווה תמיד מקור השראה לאמנים רבים באמנות הקלסית, המודרנית והעכשווית. את התערוכה תציג אגודת אמני אשדוד, באוצרותו של שלמה פרמן. התערוכה פותחת אשנב לנושא מאתגר ומעניין ומאפשרת  למשתתפים בתערוכה להציג באמצעות הציור והפיסול, גישות והיבטים שונים לנושא האדם והים. 

אירוע פתיחת התערוכה:

ביום שישי ה-28 ביוני בשעה 12:00, תאריך נעילה- 13 בספטמבר 2019

כניסה לאירוע הפתיחה ולתערוכה חינם. לפרטים נוספים 08-9221883

בית אריה קלנג, בית האמנים החדש בגבעת יונה, יאיר 2, אשדוד,

שעות פעילות בית האמנים:

ימים א'-ה'     08:00- 18:00

יום ו             09:00 – 13:00

שבת            סגור

עוד באשדוד
חשבנו שיעניין אותך גם...
 תושב רעננה שביתו נשרף מבקש את עזרת הציבור
תושב רעננה שביתו נשרף זקוק לעזרה
לילה במוזאון
הגר פרי יגור נכנסה לתפקידה
חשד: נתפסו עם מאות גרם סמים ברמת השרון
מימין לשמאל: מוטי זוננפלד, זאב פרץ, חיים ברוידא וענת עליזי
"קרן רעננה ע"ש דניאלי זוננפלד"
יעל אהרונוב. הקפטנית שפותחת עונה עשירית בקבוצה
מחשבת מסלול מחדש
משרדים חדשים לוועד עובדי העירייה
מאסר בפועל למתווך שהורשע בעבירות מרמה