אשקלון

אות שיקום למופת למעוזיה סגל

סגל, סמנכ''ל המועצה האזורית חוף אשקלון, הוא נכה צה''ל בדרגת נכות 100+, לאחר שנפצע אנוש במלחמת ההתשה שלאחר מלחמת יום כיפור. מתוך התעודה שקיבל: ''על התמודדותך המרשימה עם השיקום המורכב ויכולתך להמשיך בדרכיך ובשאיפותיך בכל תחומי החיים''

תמי מאור 01/04/2018
אות שיקום למופת למעוזיה סגל
הענקת אות השיקום למעוזיה סגל צילום: דוברות משרד הביטחון

סמנכ''ל המועצה האזורית חוף אשקלון, מעוזיה סגל, מנהל כעשר שנים במקצועיות את אגף רחו''ק- רווחה, חברה וקהילה. עובדי האגף מתמודדים יום יום עם מצבים מורכבים אשר קשורים בנושא רווחה של תושבי המועצה. סגל עצמו מתמודד עם מציאות לא פשוטה כנכה צה''ל בדרגת נכות 100+, לאחר שנפצע אנוש במלחמת ההתשה שלאחר מלחמת יום כיפור.

בתחילת השבוע שעבר, התקיים במחוז דן- אגף שיקום נכים של משרד הביטחון  טקס בנוכחות שר הביטחון לשעבר, חבר הכנסת עמיר פרץ, שהיה בין מחלציו של מעוזיה מהמוצב בו נפצע וחבר הכנסת אילן גילאון, חברו הקרוב מזה שנים, במהלכו קיבל סגל את אות ''מופת בשיקום''. 

בתעודה נכתב: ''על התמודדותך המרשימה עם השיקום המורכב ויכולתך להמשיך בדרכיך ובשאיפותיך בכל תחומי החיים המהווים דוגמה וסמל למופת שיקומי''. בטקס נכחו סמנכ''ל וראש אגף שיקום נכים תת אלוף (מיל.) חזי משיטה ומנהלת מחוז דן של אגף השיקום שרית קדרון וחבריו לפלוגה של סגל, לוחמי קרב הצנחנים בחווה הסינית ובני משפחתו.

סגל אמר לאחר הטקס: ''התרגשתי מאוד מהמחווה המיוחד ומהטקס המושקע. עצם ההערכה וההכרה בדרך המאוד מיוחדת שעברתי מצעירותי ועד היום מעוררת בי חדווה גדולה ואני אומר לעצמי: 'וואלה, עשיתי משהו בחיים, לא בזבזתי אותם על בכי ותסכול, ניצלתי אותם הכי טוב שיכולתי שהרי בסופו של דבר בכי לא מצמיח רגליים חדשות'''.

גילאון בירך את סגל בדף הפייסבוק שלו: ''מעוזיה הוא האיש הנדיב, האופטימי והסולידרי ביותר שהכרתי. עבורי, מעוזיה הוא המשמעות של המשפט: 'חלש מספיק כדי להרגיש את הזולת- חזק מספיק כדי לשנות את המציאות'''.

ראש המועצה האזורית חוף אשקלון, יאיר פרג'ון, בירך את סגל ואמר: ''הדוגמה האישית שאתה נותן לנו יום יום, שעה שעה, היא יותר מסמל במגירה או אף דגל על ראש התורן. היא מופת של אמת לכל הסובבים''.

עוד באשקלון
כתב לוקאל 20/01/2019
כתב לוקאל 15/01/2019
כתב לוקאל 12/12/2018
תמי מאור 10/12/2018
כתב לוקאל 03/12/2018
חשבנו שיעניין אותך גם...
הרב דר מיכאל לייטמן
עם אחד
הוכרזו הזוכים בתחרות הצילום "דורות"
בעקבות ההסלמה: הנשיא ביקר בנתיבות
שני פצועי ירי במועדון בחיפה
עלייה במס' המאובחנים כחולי איידס
ראול סרוגו, נשיא התאחדות הקבלנים בוני הארץ
מה יעלה בגורל התמ"א 38 ?
פצוע קשה בתאונה בהרצליה
מנכ"ל משרד החינוך ביקר בכפ"ס