אשקלון

מזכ"ל התאחדות חקלאי ישראל בחוף אשקלון

אבו וילן: "אנחנו באים כדי לחזק ויוצאים מחוזקים. זו קהילה גדולה אשר חיה תחת איום אבל כולם מתפקדים היטב"

תמי מאור 24/06/2018
אבו וילן בסיור (צילום-יאיר הרוש)

השגרה המתוחה באזור הדרום וההתמודדות עם עפיפוני ובלוני התבערה, מוכרים היטב לתושבי המועצה האזורית חוף אשקלון ובעיקר לתושבי יישובי העוטף. יו"ר ראש צח"י (צוות חירום ישובי) במושב נתיב העשרה, סמדי שמילוביץ (בתפקיד זה לצד אביבה פולד), אירחה בשבוע שעבר את מזכ"ל התאחדות חקלאי ישראל, אבשלום וילן יחד עם קבוצת חקלאים.

שמילוביץ סיפרה להם כיצד מתבטאת שגרת החירום, איך מתמודדים עם שגרה מתוחה ועד כמה חשוב החוסן הקהילתי. לאחר מכן, המשיכה המשלחת לתצפית ע"ש ניר פרס ז"ל, המשקיפה על אזור אשקלון, חוף הים ועל צפון רצועת עזה. בנקודה זו שמעו הנוכחים הסבר על ההתמודדות הביטחונית באזור מפי קב"ט המושב, שי שקד. לפני הביקור, המזכ"ל וילן והחקלאים השתתפו בכנס של התאחדות חקלאי ישראל ב"ספיר" שעסק בקיצוץ המים לחקלאות וטרור העפיפונים.

המזכ"ל וילן סיכם את הביקור ואמר: "אנחנו באים כדי לחזק ויוצאים מחוזקים. זו קהילה גדולה אשר חיה תחת איום אבל כולם מתפקדים היטב. זה מחמם את הלב ובסופו של יום זה מראה שיש לאנשים עוצמות גדולות וזה נותן תקווה שאחרי כל השריפות, העפיפונים והפצמ"רים- התיישבות והחקלאות היא ההוכחה שעד המטר האחרון אנחנו מעבדים ושם מתיישבים. זה מה שיפה פה, ואני בהחלט חושב שהמועצה נותנת גב מלא, הוא שלא מוותרים על השגרה וזו עוצמת הציונות".

 


 

עוד באשקלון
מיכאל פרוסמושקין 06/02/2019
מיכאל פרוסמושקין 05/02/2019
מיכאל פרוסמושקין 02/02/2019
כתב לוקאל 17/01/2019
כתב לוקאל 06/01/2019
חשבנו שיעניין אותך גם...
חשד לעוקץ גופים מוסדיים וממשלתיים
חשד לעוקץ גופים מוסדיים וממשלתיים
בת מצווש מהסרטים
מגנים על השטחים החקלאיים
האב, הבן והבחירות המקומיות
החייל שנהרג ברצועת עזה סמל ראשון אביב לוי מפת
החייל שנהרג ברצועת עזה: סמל ראשון אביב לוי מפ"ת
"אחתוך לו את כל הפנים לשתיים"
שבוע של פעילויות לכל המשפחה
מתואמות ביניהן