אשקלון

דרום שחור

מאות צלמים נענו ל"צו 8 לצלמים #דרוםשחור" והגיעו לאזור עוטף עזה כדי לתעד את נזקי טרור העפיפונים והבלונים. היכנסו וצפו באלבום תמונות מהשטח

הלה נס 07/07/2018
דרום שחור
שריפה ליד אור הנר 6.7.18 (צילום: הלה נס)

מאות צלמים מכל רחבי הארץ הגיעו אתמול (שישי, 8.7.18) לעוטף עזה במסגרת  "צו 8 לצלמים  #דרוםשחור" שיזם בית הספר לצילום חשיפה, כדי לתעד את נזקי טרור העפיפונים והבלונים, ממנו סובל האזור מעל ל-100 ימים.

עורכת אתר "לוקאל" שנמנתה עם הצלמים תיארה בדף הפייסבוק שלה: "יום שישי, תחילת יולי, יורדים דרומה לעוטף עזה כדי לתעד את הנזקים של טרור העפיפונים והבלונים, שמכה באזור כבר מעל ל-100 ימים ומכלה עשרות אלפי דונמים. ככל שמתרחקים מהמרכז הנוף הופך לפסטורלי יותר. את הצבע האפור מחליף צבע ירוק של פרדסים ומטעים ואת גורדי השחקים מחליפים בתיהם צמודי הקרקע של המושבים והקיבוצים.

"אבל אז, במרחק עשרות קילומטרים בודדים מתל אביב, בואך יישובי העוטף, זה מכה בך, פתאום עץ שרוף בצד הדרך, ועוד אחד, ואז שטחים שלמים, עשרות אלפי דונמים, של שדות, של יערות ושל שמורות טבע, שרק בחורף האחרון היו מלאים במרבדים אדומים של כלניות שמאות אלפים הגיעו במיוחד לראות, צבועים בשחור ומלאים פיח. בין העצים השרופים גם כוורות דבורים שרופות ושרידי בעלי חיים שלא הצליחו להיחלץ מהאש ופה ושם עוד מיתמר עשן מהשריפות האחרונות.

"ישראל קיץ 2018, הדרום כבר לא אדום הוא שחור".


 

  

 צילומים: הלה נס

צילומים: הלה נס


עוד באשקלון
חשבנו שיעניין אותך גם...
אברהם פורז מתמודד למועצת ת"א
יריד 'עוטף בכיף'
"בסוד קולות רבים"
הרצליה: מקום 4 במדד החופש העירוני
הרצליה: מקום 4 במדד החופש העירוני
מטעי הנקטרינות בחבל יתיר
פורים שמח ופורח
מאות הורים הפגינו ברעננה בעקבות אלימות בגני הילדים
הסאגה שלא נגמרת
פעוטות נכוו מחומר כימי