אשקלון

"טרור העפיפונים וההצתות הוא טרור לכל דבר"

במלאת ארבע שנים ל"צוק איתן" סייר נשיא המדינה בעוטף עזה ונפגש עם לוחמי האש הפרוסים באזור

תמי מאור 08/07/2018
נשיא המדינה ולוחמי האש בעוטף עזה (צילום: מארק ניימן/ לע"מ)

במלאת ארבע שנים למבצע "צוק איתן" ביקר היום (ראשון) נשיא המדינה, ראובן (רובי) ריבלין, בעוטף עזה ושוחח עם לוחמי אש משירותי הכבאות הפרוסים באזור. מאז תחילת אירועי השריפות לפני כארבעה חודשים, ועד היום טיפלו לוחמי האש בלמעלה מ- 700 הצתות ושרפות במרחב. על פי ההערכות כ-30 אלף דונמים של אדמה חקלאית נשרפו. את הנשיא ליווה בסיור ניצב כבאות והצלה רב טפסר דדי שמחי.

הנשיא סייר בכמה מהשטחים השרופים באזור, לאחר מכן הציגו לו לוחמי האש את הכלים בעזרתם הם מתמודדים עם השריפות. לוחמי האש סיפרו לנשיא על האתגרים של החודשים האחרונים, והמאמץ המיוחד שלהם במאבק בכעשרים שריפות ביום. הנשיא פגש גם מתנדבים מיישובי האזור, רבש״צים, אנשי פיקוד העורף וכבאים של קק"ל ושל רשות הטבע והגנים המסייעים אף הם ומתגברים את הכוחות בשטח.

 "אני מבקש להודות לכם הלוחמים בלהבות - בשמי, ובשם כלל תושבי עוטף עזה ואזרחי ישראל. המשיכו להגן על המדינה שלנו, על ביטחוננו ועל שדותינו", פתח הנשיא והדגיש: "טרור העפיפונים וההצתות הוא טרור של ממש. עלינו לחפש את המענה המתאים כדי שכל המבקשים להטריד את ישראל ולהפוך את שגרת חיינו, יצטרכו בסופו של דבר להיענות כראוי. אין לי כל ספק שכאשר עומד אתגר בפני המדינה, החברה, החובה הביטחונית שלנו- תמיד נמצא את הפתרון".

 הנשיא ביקש לחזק את החקלאים ותושבי האזור ואמר: "עם ישראל כולו אתכם בלב ובנפש. אנחנו גאים בכם ואתם מביאים את היכולת של החברה שלנו, העם שלנו והמדינה לעמוד איתן מול דברים רבים שיכולים לשבש את שגרת החיים".

 "זו דרך נוספת בה ארגוני הטרור מבקשים להתנכל ולגרום לנו לאבד את הסבלנות", אמר הנשיא והמשיך: "העולם כולו צריך להבין שאף מדינה בעולם לא הייתה מאפשרת למישהו לשרוף את יגע כפיו, אדם שעובד את אדמתו על מנת להביא את לחמו, ולחברה שלמענה הוא עובד. אנחנו נמשיך להגן על עמנו, על אזרחנו, על גבולנו, בדיוק כפי שכל מדינה הייתה עושה".

 הנשיא סיים ואמר: "לא חזרנו לארצנו ומולדתנו על מנת להילחם. אנחנו מושיטים יד ורוצים לחיות בשלום עם שכנינו, מתוך הבנה שהשלום הוא אינטרס של כולנו, אבל כמובן, שלא ישלה את עצמו אף אחד, נוסיף להתכונן לכל איום, לעמוד מולו, להדוף אותו וגם לחסל אותו."

 נציב כבאות והצלה רב טפסר דדי שמחי אמר: "באת לחבק ולחזק את לוחמי האש ואנו מחבקים אותך. אנו מבטיחים כי נמשיך ללא לאות במשימת ההגנה על העוטף. יותר ממאה ימים פועלים לוחמי האש לשמור על כל חלקת אדמה למען התושבים הנהדרים שמתגוררים פה ולמען מדינת ישראל ונמשיך כך ככל שיידרש״.

 

 

 

עוד באשקלון
מיכאל פרוסמושקין 01/10/2019
מיכאל פרוסמושקין 28/09/2019
מיכאל פרוסמושקין 29/08/2019
מיכאל פרוסמושקין 21/08/2019
מיכאל פרוסמושקין 24/07/2019
חשבנו שיעניין אותך גם...
מרוץ רונן ה-20 נערך בעכו
מרוץ רונן ה-20 נערך בעכו
אשר אמדו מלווה עסקי מטעם מעוף, וחני אלגביש מנהלת מעוף סניף הרצליה
קידום עסקים ברשת
מימין דנית דברה, מיכל חייאב, טלי מורשתי, מוניקה לביא, ניר שמול
מאחורי הקירות
חוזרת לנצח
חוזרת לנצח
הרוג בתאונה בכביש 1
נחשפה תוכנית האב לספורט ברחובות
תוכנית התחדשות עירונית בקטמונים יוצאת לדרך
פרויקט פסגת דן ברמת גן
הייטקיסטים נהנים יותר ברמת גן