אשקלון

שמים דגש על אומנות

בתיכון שקמה בחוף אשקלון ייפתח בשנת הלימודים הקרובה מסלול ייחודי לאומנויות מכיתה ז' שיכלול לימודי תאטרון, מוזיקה, אמנות פלסטית, קולנוע ומחול

תמי מאור 23/07/2018
תיכון שקמה. מסלול אומנויות (צילום: דוברות)

אגף החינוך של המועצה האזורית חוף אשקלון אישר פתיחתו של מסלול חדש לאומנויות החל מכיתה ז' בתיכון שקמה בקיבוץ יד מרדכי. את המסלול תרכז שרה מלכא, מדריכה לאומנות במחוז דרום של משרד החינוך: "היום יש במשרד החינוך מגמה לתת מקום ודגש לאומנויות". המנהלת אופירה גל: "אנו רואים בחינוך לאומנויות חלק מהחינוך הערכי שאנו מאמינים בו ב'שקמה'".

בימים אלה נערך אגף החינוך במועצה האזורית חוף אשקלון לפתיחת שנת הלימודים תשע"ט ולראשונה הוחלט לפתוח מסלול ייחודי לאומנויות בשקמה כבר מכיתה ז'. המטרה היא לאפשר לתלמידים הצעירים, בעלי אוריינטציה אמנותית, ללמוד תחומי אומנות שונים ולהתמחות בתחום האהוב עליהם. התחומים הם: אמנות פלסטית, תאטרון, מחול, קולנוע ומוזיקה.

הרעיון לפתיחת המסלול נדון בוועדת החינוך במועצה ונבחנה לאורך השנה האחרונה. לשם כך, הוקמה ועדת היגוי שבדקה את הנושא לעומק, את התכנים הלימודיים ואת הביקוש. לבסוף, כאמור, הוחלט שבשכלול הנתונים תיפתח הכיתה בשקמה. המסלול האומנותי כולל ארבע שעות שבועיות בתחומי התאטרון, מוזיקה, אמנות פלסטית, קולנוע ומחול. בנוסף, שעתיים שבועיות יוקדשו לבחירה באחד התחומים כהתמחות. כמו כן, יתקיימו חמישה סיורים בשנה שיוקדשו לכל אחד מהתחומים ותתקיים למידה בין תחומית במקצוע הומניסטיקה ואמנות. 

את המסלול תוביל שרה מלכא, רכזת המסלול לאומנויות ומדריכה לאומנות במחוז דרום של משרד החינוך. "היום יש במשרד החינוך מגמה לתת מקום ודגש לאומנויות", אמרה שרה, "יש תלמידים עם נטייה לתחום האומנות שלא תמיד קיבלו מענה מהמערכת ועד כה לא היה להם היכן ללמוד אומנות פלסטית או מחול. מסלולי הבגרות באומנות, הקיימים כיום בתיכון "שקמה", הם במקצועות: קולנוע, מוסיקה, תיאטרון ואומנות פלסטית.  לפי התכנון, המסלול החדש יאפשר בעתיד לגשת לבגרות גם במחול.  "זה חשוב לדבר לעוד פלח תלמידים. כבר היום יש מחקרים שמראים ששילוב אומנויות מפתח גם את הצד הריאלי של התלמידים. המסלול החדש בהחלט יגביר את אמון הילדים וההורים במערכת. ילד שטוב לו- יבוא בשמחה לבית הספר", אמרה שרה.

ניסים לוי, יו"ר ועדת החינוך במועצה: "אנו שמחים שיש היענות למסלול החדש. כל מי שיש לו ילד או ילדה עם יכולות וכשרון אמנותי, שיידעו שלא צריך להרחיק למקום אחר - ואנו משוכנעים שזה יצליח". מנהלת אגף החינוך במועצה, יפית בוכריס, סיכמה: "כחלק מקידום המצוינות בכל התחומים במועצה, אנו מעודדים פתיחתם של מסלולים חדשים והעשרתם לטובת אפשרות בחירה לכלל תלמידי המועצה". ההרשמה בעיצומה ומתבצעת מול מזכירות ביה"ס. התלמידים המעוניינים ירשמו לכיתה ז' ויבקשו להירשם למסלול ולאחר מכן יעברו ראיון אישי וביצוע יצירתי. 


עוד באשקלון
כתב לוקאל 20/01/2019
כתב לוקאל 15/01/2019
כתב לוקאל 12/12/2018
תמי מאור 10/12/2018
כתב לוקאל 03/12/2018
חשבנו שיעניין אותך גם...
שני צעירים נפצעו אנושות בתאונה בכביש 90
חברי מועדון ליונס במבצע המכירות ביום המעשים הטובים
חברי מועדון ליונס כ"ס ממשיכים בפעילותם למען הרווחה
"נתתי פצצה מהסרטים לפינת השער"
ראש עיריית רעננה חיים ברוידא
ברוידא יוותר על מינוי סגן בשכר
חשד: חטפו, כלאו וסחטו באלימות
ישיבת המועצה השבוע , רגועה ושלווה
ישיבת מועצה קצרה מהרגיל ברמת השרון
בעלי חנויות ירקות עתרו נגד העירייה
חופשה חלומית בזירה הצפונית
חופשה בצפון למשפחות