אשקלון

המסע של תלמידי שקמה בפולין

משלחת תלמידים ומורים מתיכון שקמה בחוף אשקלון חזרה ממסע בפולין. מנהלת התיכון: "השאיפה היא שמרבית התלמידים יבחרו לצאת למסע הזה"

תמי מאור 31/07/2018
המשלחת בפולין (צילום- "תיכון שקמה")

חברי המשלחת של בית הספר שקמה בחוף אשקלון חזרו אתמול (שני) ממסע שארך שבעה ימים בפולין. המשלחת מנתה 60 תלמידים 5 מורים מצוות שקמה הני מדריכים ומאבטח. המשלחת נחתה בקטוביץ' ביום שני שעבר. במהלך המסע ביקרה המשלחת בגטו פודגוז'ה, פלאשוב, אושוויץ ביקרנאו, בית הכנסת בלנצוט, מרקובה, בעיר העתיקה לובלין, בלודג', באנדרטה לזכר קורצ'אק, במוזיאון לתרבות יהודי פולין, במסלול הגבורה, בבית הקברות היהודי בוורשה ובטרבלינקה. המסלול תוכנן בעזרתם המקצועית של המדריכים איז'ו ורוני עם ראש המשלחת דיוויד בר, ומחנך כיתה י"א, ועם הצוות החינוכי ומנהלת פולין.

מידי שנה יוצאת משלחת תלמידים מלווה בצוות חינוכי ומדריכים מקצועיים. מנהלת בית הספר, אופירה גל, ציינה כי ההנהלה רואה במסע לפולין מטרה חינוכית וערכית ממעלה ראשונה בלימוד ההיסטוריה, בחיזוק הקשר עם עברנו היהודי, בהעמקת ההזדהות וחיזוק ההכרה בדבר המחויבות האישית לשימור הזיכרון וגם להמשכיות החיים היהודיים במדינה ישראל. השאיפה היא שמרבית התלמידים יבחרו לצאת למסע הזה. הבוקר , על אף העיכוב הגדול בטיסה המתינו ההורים וקיבלו את פני הבאים במפגש מרגש ומכובד. דיוויד, שעמד בראש המשלחת, סיכם את המסע כמוצלח ומשמעותי. עינת בר, נציגת ההורים, הקריאה ברכה בשם ההורים:

"ילדים יקרים! אני מבקשת להודות לכם על השיעור שנתתם לנו, על שבחרתם בלא מובן מאליו, על שעזבתם את מקום הנוחות של חופשת הקיץ, על שהשקעתם מזמנכם ובחרתם לצאת למסע שורשים כואב של עברנו. החוויות, המראות, הרשמים, הסיפורים והתובנות יישארו אתכם וילוו אתכם לתמיד. היו גאים על בחירתכם, אנחנו ההורים גאים בכם. ולכם הצוות החינוכי – דיוויד, חני, שאול, מיכל ומעיין – לצאת מאזור הנוחות ולבחור בחינוך לערכים. תודה על האחריות, התמיכה והליווי. בטוח שהייתם מאוד משמעותיים עבור הילדים שלנו. תודה על תרומתכם להצלחת המסע. ועל שאפשרתם לנו לישון בשקט ובבטחה".

 


 

עוד באשקלון
כתב לוקאל 20/01/2019
כתב לוקאל 15/01/2019
כתב לוקאל 12/12/2018
תמי מאור 10/12/2018
כתב לוקאל 03/12/2018
חשבנו שיעניין אותך גם...
שוחים וזוכים
נערכים ליום התרמה לקרן ע"ש רועי חסן ז"ל
צבי קניג הלך לעולמו
אוריה דהישראלי
איך לשמור על קול בריא וצלול בגיל השלישי?
צעיר הותקף קשות במהלך בילוי במועדון
צעיר הותקף קשות במהלך בילוי במועדון
גלידת בננה ותמרים
חשד: תושב שטחים שדד קשישות בכפ"ס ופ"ת
עליות זה להיות
"עליות זה להיות"