אשקלון

סוגרת מעגל

חן רטה-אדיסו, מנהלת שלוחת מטב ברמלה ומיה גרומן מנהלת סניף מטב בקריית גת, יזמו מפגשים עם בני עדה האתיופית המתגוררים במרכז הקליטה "שושנה" בקריית גת במטרה לתת להם כלים להשתלבות טובה בישראל וזאת כחלק ממדיניות העשייה חברתית של העמותה למען הקהילה

תמי מאור 14/08/2018
עולים חדשים עם חן רטה אדיסו (בשמלה האדומה במרכז), אורנה אשכנזי- רכזת ההדרכה במטב ומיה גורמן (צילום: יח"צ מטב)

חן רטה-אדיסו, מנהלת שלוחת מטב ברמלה הובילה והנחתה פרויקט שהיווה  עבורה גם  "סגירת מעגל", כמי שעלתה לישראל מאתיופיה לפני שנים רבות. יחד עם מיה גרומן מנהלת סניף מטב בקריית גת, אשר יזמה את הפרויקט, התקיימו מספר מפגשים עם בני עדה האתיופית המתגוררים במרכז הקליטה "שושנה" בקריית גת במטרה לתת להם כלים להשתלבות טובה בישראל וזאת כחלק ממדיניות העשייה חברתית של העמותה למען הקהילה.

חן, אשר התגוררה במרכז הקליטה בחודשים הראשונים לאחר עלייתה לישראל עם העבירה לעולים סדנה, בת ששה מפגשים, בנושאים שונים ביניהם העצמה אישית, חיי משפחה, כישורי חיים, התנהלות כלכלית, בריאות ועוד. המפגשים הועברו על ידה בשפה האמהרית יחד עם  דרג'ה רטה, תזונאי ואח בהכשרתו, שהתמקד בנושא התזונה, עם דגש מיוחד על מחלות הסכרת ולחץ הדם, שמאפיינות את האתיופים בישראל בגלל השינוי בתזונה שמתרחש לאחר המעבר מאתיופיה לישראל.

"יש לי זיכרונות חזקים מהחודשים שביליתי במרכז הקליטה שושנה", אומרת חן. "כיום כשאני עובדת סוציאלית ומנהלת סניף בעמותה היה לי חשוב לסגור מעגל ולתת חזרה לעולים חדשים בני העדה, ולתרום להם מניסיוני. המפגש עם מדינה חדשה, תרבות שונה וסביבה לא מוכרת לא קלים ואני מאמינה כי הצלחתי לסייע ולהקל. ממפגש למפגש קהל המשתתפים הלך וגדל כיוון שהמשתתפים באמת הרגישו שנתנו להם כלים יעילים בגובה העיניים".

 מיה גרומן מנהלת סניף מטב בקריית גת : "יש בקריית גת מספר גדול של קשישים עולים מאתיופיה הזקוקים לסיוע וחלקם מעדיף לקבל שירות מבני העדה. כחלק מהפרויקט ומתוך כוונה לסייע לעולים גם בהשתלבות בשוק העבודה הצענו למעוניינים בכך להירשם לקורס מטפלים סיעודיים ולעבוד כמטפלים סיעודיים בקשישים בקריית גת והסביבה".

 

 

 עולים חדשים שהשתתפו במפגשים, יחד עם חן רטה אדיסו (בשמלה האדומה), אורנה אשכנזי ומיה גורמן

 

 

 

 

עוד באשקלון
כתב לוקאל 20/01/2019
כתב לוקאל 15/01/2019
כתב לוקאל 12/12/2018
תמי מאור 10/12/2018
כתב לוקאל 03/12/2018
חשבנו שיעניין אותך גם...
שני הרוגים בתאונה קשה בחיפה
שלום אחרון וחיבוק!
שלום אחרון וחיבוק!
מרסלו גל, עבר שני צינתורים
"אנשי המוקד העירוני הצילו את חיי"
: עוז מאלאך - מנהל תכנית מודיעין-סגולות ומנהל ה-IT של כפר הנוער ימין אורד; יניב בן-נון, סמנכל פיתוח עסקי iProsis, ועמית ברקאי, מייסד ומנכל iProsis
SAP ו- iProsis יסייעו להכשיר נוער במצוקה לתפקידים טכנולוגיים בצה"ל ובחברות הייטק
שכונת נווה גן בדרך לגדול
העירייה השיבה לבית המשפט בסוגיית מכירת הקאנטרי
התוכנית של גרובר
התוכנית של גרובר
נעצר חשוד שהגיע למפגש מיני עם קטין