אשקלון

נחשפה רשת שעסקה בייבוא נשים לצורכי זנות וניהול בתי בושת

המשטרה עצרה 12 חשודים. החשד הפעילו שמונה בתי בושת בערים ירושלים, חיפה ואשקלון

מיכאל פרוסמושקין 28/08/2018
מעצרם הוארך (iclipart)

משטרת ירושלים חשפה רשת שעסקה ביבוא וסחר בנשים לישראל למטרת העסקתן במתן שירותי מין - הרשת הפעילה שמונה בתי בושת הפועלים תחת חסותה של "המדאם" ברחבי הארץ.

הפרשיה שזכתה לכינוי "חוצה גבולות" ונוהלה בחודשים האחרונים במשטרת ישראל, הביאה לאיסוף ראיות כנגד חשודים בעבירות חמורות של סחר בנשים וייבוא שלהן לארץ למטרת עיסוק במתן שרותי מין בתשלום.

תחילתה של החקירה בראשית חודש יוני בעקבות מידע שהתקבל במשטרה ובשיתוף פעולה עם רשויות מעבר הגבולות בנתב״ג, לפיו אישה מסוימת ובן זוגה . ייבאו אישה מחו"ל למטרת סיפוק שירותי מין בבתי הבושת שבניהולם.

ממצאי החקירה הצביעו כי בנוסף לזוג החשודים, מדובר בכנופיה היררכית המתנהלת כאשר לכל אחד מחבריה תפקיד מוגדר בשרשרת הייבוא והעסקת הנשים הצעירות בזנות. 

עם התקדמות החקירה, פענחו חוקרי משטרה את השיטה שבאמצעותה איתרו את הנשים במדינות חוץ (אוקראינה וגאורגיה) ע"י אנשי קשר המתגוררים במדינות אלו שפרסמו הצעות עבודה באתרי אינטרנט מקומיים לנשים צעירות, ולאחר שהאחרונות השאירו פרטיהן באתר, הוצעה להן העבודה בישראל. 

אלו שאותרו ונמצאו 'מתאימות', תודרכו על ידי החשודה "המדאם" שעפ"י החשד דאגה לשלוח איש קשר מישראל שפגש בנשים בחו"ל והיה מגיע עימן בטיסה לארץ. 

מיד עם הגעתן ארצה, נאספו עלי ידי החשודה, בן זוגה או בנה והן והועברו לאחד משמונת בתי הבושת הפרוסים בישראל בערים ירושלים חיפה ואשקלון.

עם התקדמות החקירה הסמויה, עלה כי החשודה ה״מדאם" ניהלה את הרשת יחד עם בן זוגה שהיה אחראי על הפן הכלכלי. ברשת פעלו על פי החשד גם בנה וחשודים נוספים שפעלו לשכור הדירות, להעביר הצעירות מבית בושת אחד לשני ותיחזוק הדירות.

בשעות הבוקר המוקדמות, עם מעבר החקירה לשלב הגלוי, פשטו שוטרים ובלשים כשבידיהם צווי חיפוש ומעצר על בתי הדירות בירושלים, חיפה ואשקלון, בהם עפ"י החשד פועלת רשת בתי הבושת. 

בחיפוש שבוצע בדירות נתפסו בין היתר  כסף מזומן, מכשירי סלולר דרכונים כספות ומסמכים רבים. במקביל פשטו השוטרים על ביתם של בני הזוג החשודים העיקריים, אשר, עפ"י החשד, ניהלו את רשת איתור הנשים בחו״ל הבאתן ארצה  וניהול בתי הבושת. בחיפוש שבוצע נתפס כסף מזומן ומסמכים שונים.

במסגרת החקירה עלה כי חלק מהמעורבים חשודים בעבירות הנוגעות לביטוח הלאומי וחקירה זו מנוהלת בשת"פ יחידת החקירות של הביטוח לאומי. כאמור, מדובר בחקירה שנערכה מזה מספר חודשים, בלווי פרקליטות מחוז ירושלים.

במסגרת הפעילות הבוקר נעצרו   12 חשודים בהם ה'מדאם', בן זוגה, בנה ואחרים בחשד ליבוא הנשים וסרסרות לזנות.
עוד עוכבו 8 נשים שעפ"י החשד עסקו במתן שירותי מין.

כלל החשודים נעצרו נחקרו והובאו בפני בית המשפט השלום בירושלים לדיון בעניינם.

עוד באשקלון
מיכאל פרוסמושקין 21/08/2019
מיכאל פרוסמושקין 24/07/2019
מיכאל פרוסמושקין 13/07/2019
חשבנו שיעניין אותך גם...
מגדל העמק: הערכת מצב בנושא רעידות האדמה
איך בוחרים ילקוט לביהס?
איך בוחרים ילקוט לביה"ס?
מקום שני בתחרות יזמות לצעירים מנתיבות
מקום שני בתחרות יזמות לצעירים מנתיבות
סדר טו בשבט בגרעין התורני
ציור חייה
ציור חייה
מחלקים מלגות
מחלקים מלגות
מימין לשמאל): אתי לייכט, מנהלת המרכז החינוכי-שיקומי בלוינשטיין; דר שרון שקלאי, מנהלת המחלקה לשיקום ילדים ונוער; דר חגי אמיר, מנהל ביהח לוינשטיין; חיים ברוידא, ראש עיריית רעננה; שולה מליק, מנכלית ע
תרומה למחלקת הילדים בלוינשטיין
חשד: ביצעה מעשים מגונים בחניכים מפנימייה בה עבדה