אשקלון

כוח עזר להתמודדות עם טרור העפיפונים

מחלקת הביטחון במועצה האזורית חוף אשקלון התחדשה עם חמישה נגררי כיבוי וטרקטורון כיבוי אחד. המטרה: להתמודד בצורה יעילה עם טרור העפיפונים ובלוני התבערה שנשלחים מרצועת עזה

תמי מאור 02/09/2018
כוח עזר  להתמודדות עם טרור העפיפונים
הנגרר, הטרקטורון, עובדי מחלקת הביטחון עם הרבש"צים (צילום: יאיר הרוש)

טרור העפיפונים ובלוני התבערה, שנשלחו מרצועת עזה, כילה בחודשים האחרונים דונמים רבים של שטחים חקלאיים ושמורות טבע באזור הדרום, לרבות באזור המועצה האזורית חוף אשקלון. לוחמי האש, העושים ימים כלילות בכיבוי השריפות, נדרשו עד כה להגיע עם הכבאיות לכל זירת שריפה תוך התמודדות עם תנאי שטח קשים. מהיום, ללוחמי האש מצטרף כוח עזר חשוב במיוחד: חמישה נגררי כיבוי שיפוזרו ביישובי המועצה האזורית חוף אשקלון. לפני כחודש הגיעו שני הנגררים הראשונים ובשבוע שעבר, הגיעו עוד שלושה נגררים נוספים וטרקטורון הכיבוי.

כל נגרר מצויד במיכל בעל קיבולת של 700 ליטר מים כולל זרנוק והפעלה בלחץ, שמופעל על ידי מנוע בנזין ולפי דרישות משרד הפנים. טרקטורון הכיבוי מחברת "פולאריס" מצויד במיכל מים עם קיבולת של 300 ליטר. כלי זה הוא בעל עבירות גבוהה בתנאי שטח קשים ומטרתו לתת מענה ראשוני.

"מטרת הנגררים והטרקטורון היא להגיע למוקד השריפה ולתת את המענה הראשוני על מנת שהאש לא תתפשט. בכך, נוריד את המעמסה מלוחמי האש שגם ככה עסוקים", אמר שמוליק רז, מנהל מכירות בחברת "מרססי רז", שייצרה את הנגררים. לדבריו, המועצה האזורית  חוף אשקלון היא הראשונה שמצטיידת בכלים אלה בכל אזור הדרום.

עובדי מחלקת הביטחון- קב"ט המועצה גדעון שרעבי, קב"ט מוסדות חינוך יגאל מצרפי ושרהל'ה סייג, רבש"צים מיישובי עוטף עזה שבמועצה וקצין העורף מהאוגדה רס"ן אלעד הורן, השיקו הבוקר את הנגררים החדשים. בטקס, שהתקיים בבת הדר, הרימו כוסית לחיי השנה החדשה תשע"ט והודו למי שסייע ברכישה.

קב"ט המועצה, גדעון שרעבי: "היום קיבלנו שלושה נגררים חדשים שמצטרפים לשני הנגררים החדשים שקיבלנו לפני כחודש וכבר נמצאים ביישובי עוטף עזה. תודה לחברת "האחים רז" ובראשם אלי רז, מנכ"ל החברה, על השירות האדיב והמהיר שניתן למועצה עד לקבלת הציוד. תודה למשרד הביטחון, משרד הפנים ולעמותת מציל חיים שסייעו ברכישת הציוד. תודה גם לארגון "קרן היסוד" שתרם את טרקטורון הכיבוי".

  


עוד באשקלון
מיכאל פרוסמושקין 29/08/2019
מיכאל פרוסמושקין 21/08/2019
מיכאל פרוסמושקין 24/07/2019
מיכאל פרוסמושקין 13/07/2019
חשבנו שיעניין אותך גם...
 רוכב אופנוע נפצע בינוני בכניסה לאשקלון
רוכב אופנוע נפצע בינוני בכניסה לאשקלון
מעופפי עלומים בטקס ההצדעה המסורתי
רמת השרון מצדיעה לספורטאים
המנהרה הסודית של חיפה
פעילויות קניון רננים – ינואר 2019
הולכת רגל כבת 50 נפצעה באורח בינוני מפגיעת משאית בגבעתיים
הולכת רגל נפגעה ממשאית בגבעתיים
"נהיה הפתעת הבחירות הבאות"
בניין וילה רמה ברעננה
"וילה רמה" בסכנת סגירה
פתח תקווה , פועלים למען העסקים בעיר
פתח תקווה פועלת למען העסקים