אשקלון

'תוצרתכם מוסיפה לנו טעם לחיים'

לכבוד ראש השנה אירחו נשיא המדינה ורעייתו דבוראים מעוטף עזה שהביאו עמם דבש זעתר, הדרים, דרדרים, דרדרי הגולן, תלתן ואבוקדו

תמי מאור 04/09/2018
'תוצרתכם מוסיפה לנו טעם לחיים'
זאב מידן מנכל מועצת הדבש ודבוראי עוטף עזה עם נשיא המדינה ורעייתו (צילום: מארק ניימן/לע"מ)

לכבוד ראש השנה, אירחו אתמול (שני) נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין ורעייתו נחמה דבוראים מעוטף עזה ונציגים ממועצת הדבש. הדבוראים שהציגו לנשיא ולנחמה את היבול המתוק הביאו עמם דבש מסוגים שונים בהם דבש זעתר, הדרים, דרדרים, דרדרי הגולן, תלתן ואבוקדו.

 "אני שמח מאוד על ההזדמנות לפגוש אתכם הדבוראים מעוטף ישראל, ואני מדגיש לא מעוטף עזה, אלא מעוטף ישראל במלוא מובן המילה", אמר הנשיא והוסיף: "חשוב מאוד לדבר על הדבורים ועל מה שמתחולל בארץ שלנו כתוצאה מנזקי טבע וכתוצאה מאיום שהתחדש עלינו והוא השריפות הקשות באזורכם. שריפות שמשפיעות לא רק על הציבור אלא גם פוגעות במערכת הטבע כולה".

 "המפגש הזה נועד לחזק את ידיכם ולומר לציבור כולו שיש לנו את האנשים הנפלאים האלו שתוצרתם מוסיפה לנו טעם לחיים", המשיך הנשיא ואמר עוד: "אנחנו מוקירים ומכבדים את היכולות שלכם. תודה לכם".

 רעיית הנשיא, נחמה, סיפרה על הדבש שאמה הייתה קונה בימי ילדותה במושב, שיבחה את הטעמים של הדבש שהביאו עימם הדבוראים, ואמרה: "המשיכו להכין ולרדות דבש, שאהוב עלינו במיוחד". בסיום המפגש בירך הנשיא את הדבוראים בשנה טובה ומתוקה במיוחד.

זאב מידן מנכ"ל מועצת הדבש: "השנה ספגו הדבוראים בעוטף עזה, מכה קשה. עקב ההצתות בדרום, נשרפו מעל 200 כוורות גדושות דבש ושטחי מרעה רבים. מעל 10,000 דונם חורש ו- 6,000 דונם מרעה טבעי. הנזק נאמד במעל 2 מיליון שקלים. אנו מקווים, כי הדבוראים יפוצו על הנזק הכבד שנגרם עקב ההצתות", ציין מידן והוסיף: ״הדבורה המופלאה זה בעצם חשוב לנו לבריאותנו ולכלכלה כי הדבורים מאביקות יותר משליש מהגידולים החקלאיים שמזינים את בני אדם. ללא האבקת הדבורה, שאין לה תחליף, אין שום חרק אחר שיוכל לעשות זאת. הדבורה הזו חשובה לנו לאנושות וחשוב לשמור עליה".

במפגש השתתפו דבוראים ממושב גילת, קיבוץ ארז, מושב קלחים, מושב שדה ניצן, מושב ניר גלים ועוד.

עוד באשקלון
מיכאל פרוסמושקין 03/11/2019
מיכאל פרוסמושקין 28/10/2019
מיכאל פרוסמושקין 01/10/2019
מיכאל פרוסמושקין 28/09/2019
מיכאל פרוסמושקין 29/08/2019
חשבנו שיעניין אותך גם...
נזק כבד בשריפה בדירה בהוד השרון
תפריט בריא בקפיטריות בבתיה"ס
מגמת גידול במספר העסקים שנסגרים
שתי נערות נפגעו בתאונה בב"ש
התנגדות למבחני המיצב
ההורים ברמת השרון מצטרפים למחאה נגד קיום מבחני המיצ"ב
אברהם טל לפני ההופעה
אברהם טל הופיע במסגרת פסטיבל גולדסטאר סאונד סיסטם 2019
מרוץ הבנים 2019
הצלחה למרוץ הבנים ה- 9 ע"ש שי דנור (דדון) בראש העין
מתכוננים ליום מעשים טובים