אשקלון

חצי שנה לטרור העפיפונים

על פי נתוני קק"ל מחודש אפריל 2018 נגרמו יותר מ-1,100 שריפות ביערות קק"ל שכילו כ-12,000 דונמים של חורש טבעי ויער נטוע אדם. כמחצית משטחי יערות בארי וכיסופים נשרפו

תמי מאור 16/10/2018
חצי שנה לטרור העפיפונים
חצי שנה לשריפות (צילום: יהודה פרץ ומערך ההסברה קק"ל)

השבוע מציינים חצי שנה מאז החל טרור העפיפונים והנתונים שהגיעו מקרן קימת לישראל בנוגע לשריפות היער בלתי נתפסים. מעל למחצית משטחי יערות מערב הנגב נשרפו במהלך החצי השנה האחרונה. בקק"ל כבר החלו בפעולות שיקום היערות.

לאחר ששה חודשים של טרור העפיפונים בהם שולחים תושבי רצועת עזה עפיפוני תבערה במטרה להצית יערות ושטחים חקלאיים בעוטף, הכינו קק"ל דו"ח מסכם לתקופה. לפי קק"ל מאז החל טרור העפיפונים, ב-10 בחודש אפריל, לפני חצי שנה בדיוק, נגרמו יותר מ-1,100 שריפות ביערות קק"ל שכילו כ-12,000 דונמים של חורש טבעי ויער נטוע אדם. לשם ההשוואה – שטח יערות קק"ל בעוטף עזה הוא 21,000 דונם. כלומר יותר ממחצית משטחי היערות נשרפו בחצי השנה האחרונה.

דניאל גיגי, מנהל מרחב דרום בקק"ל: "השבוע אנו מציינים חצי שנה בדיוק של תופעת טרור העפיפונים שגרמה ליותר מאלף שריפות שכילו שנים-עשר אלף דונם מיערות הנגב המערבי. למרות שגל השריפות ממשיך גם היום, בזכות עבודה משותפת עם כיבוי והצלה, רשות הטבע והגנים, אנשי הישובים, מתנדבים, וצה"ל, אנו מצליחים להשתלט על הדליקות במהירות. בחצי השנה האחרונה כל הגופים באזור התאחדו ויחד בנינו מודל עבודה כדי לתפוס את השריפות כשהן עדיין קטנות".

 רבים מן העצים שנשרפו באלפי השריפות השונות ניטעו על ידי אנשי קק"ל במהלך השנים. חלקם אף ניטעו על ידי העובדים הנוכחיים שנלחמים נגד השריפות: "אין תחושה איומה יותר מלראות את מה שבראת ויצרת עולה באש" ציין גיגי בנושא. "הנזק הוא כמובן ישיר לצמחים, לבעלי החיים, וכמובן לתושבי האזור הסובלים מזיהום אוויר, הרס של מקומות תיירות ופנאי ואף סכנה לחיים. למרות זאת, אנו יחד עם תושבי המקום לא מרימים ידיים, פועלים נגד השריפות ולמען נטיעות חדשות נוספות".

 

 

עוד באשקלון
מיכאל פרוסמושקין 01/10/2019
מיכאל פרוסמושקין 28/09/2019
מיכאל פרוסמושקין 29/08/2019
מיכאל פרוסמושקין 21/08/2019
מיכאל פרוסמושקין 24/07/2019
מיכאל פרוסמושקין 13/07/2019
חשבנו שיעניין אותך גם...
אישום: גנבה וזייפה שיקים והשתמשה בהם לצרכיה
אישום: גנבה וזייפה שיקים
הכוהנת הגדולה
זר חבצלות
גבר נרצח בכניסה לבניין בנתניה
חופשה בסלוניקי
חופשה בסלוניקי
רחובות מארחת
נעלי גלי
בקיץ הזה תנעלו גלי
נהגת עלתה עם הרכב על המדרכה