אשקלון

שומרי היערות

משפחות אנשי המילואים בעוטף עזה הגיעו לעזור בשמירה על היערות

תמי מאור 22/10/2018
מוציאים גזם מהיערות (צילום: מערך הסברה קק"ל)

כמאתיים בני משפחות אנשי המילואים שבעוטף עזה הגיעו בסוף השבוע האחרון לפעילות התנדבותית ביערות קק"ל. המשפחות עברו פעילויות בנושא שמירה על היער ואף עזרו בפינוי גזם, זריעה מחודשת של צמחים, וניקיון היער.

בתקופה האחרונה, על אף שההצתות מעזה ממשיכות, מתנדבים רבים מגיעים לאזור עוטף עזה ומבקשים לעזור לתושבים. קרן קימת לישראל מזמינה מתנדבים רבים לסייע בשימור היערות שנפגעו בטרור העפיפונים בחודשים האחרונים. בסוף השבוע האחרון הגיעו לעזור ביערות קק"ל משפחות אנשי המילואים המשרתים באזור העוטף. המשפחות הגיעו לאזור כחלק מטקס שנתי לזכר הנופלים.

 מעל למאתיים הורים וילדים הגיעו לאזור נחביר, קיבוץ בארי הישן, ועבדו בפעילות לשמירה על היערות, נטיעות ואף נהנו מסדנאות חינוכיות עם מדריכי קק"ל. בין העבודות המתנדבים פינו גזם שעלול לגרום לשריפות יער, זרעו צמחי אגבות לשיקום וניקו את היער בנחביר. במהלך היום הילדים נהנו מהדרכה על דבורים מפי דבוראית בקק"ל, ואף צפו בצוות כיבוי של קק"ל מסביר על שריפות היער ומכבה שריפה מבוקרת.

 גלית בוזגלו, רכזת קהילה ויער של קק"ל בנגב המערבי: "ביום שישי האחרון, בזמן רגיעה בעוטף עזה, קק"ל אירחה את משפחות אנשי המילואים מאוגדת עזה בחניון נחביר ביום התכנסות המשפחות השנתי לזכר הנופלים. אנו מודים למשפחות על הזמן והעבודה שהם נתנו בחניונים וביערות. ההתנדבות כמובן עוזרת לתושבים באזור מבחינה מורלית אך גם לנו בקק"ל. העבודה של המשפחות יכולה לסייע לצמצם שריפות עתידיות ומקלה על עובדי קק"ל העסוקים בכיבוי שריפות מסביב לשעון".

 

 

עוד באשקלון
חשבנו שיעניין אותך גם...
לפעמים חלומות מתגשמים
10 נפצעו כתוצאה מגל שטלטל סירה
רעיונות מקוריים למתנות יום הנישואין
רעיונות מקוריים למתנות יום הנישואין
פצוע בנפילה מגובה בראשלצ
פצוע בנפילה מגובה בראשל"צ
הפוליטיקה של הרצליה
הפוליטיקה של הרצליה
גלילות חציל ממולאות בגבינת עיזים
מתכון לגלילות חציל ממולאות בגבינת עיזים
לא רושמים הכנסות
לא רושמים הכנסות
"לא סוגרים את 'כנפיים של קרמבו'"