אשקלון

שומרי היערות

משפחות אנשי המילואים בעוטף עזה הגיעו לעזור בשמירה על היערות

תמי מאור 22/10/2018
מוציאים גזם מהיערות (צילום: מערך הסברה קק"ל)

כמאתיים בני משפחות אנשי המילואים שבעוטף עזה הגיעו בסוף השבוע האחרון לפעילות התנדבותית ביערות קק"ל. המשפחות עברו פעילויות בנושא שמירה על היער ואף עזרו בפינוי גזם, זריעה מחודשת של צמחים, וניקיון היער.

בתקופה האחרונה, על אף שההצתות מעזה ממשיכות, מתנדבים רבים מגיעים לאזור עוטף עזה ומבקשים לעזור לתושבים. קרן קימת לישראל מזמינה מתנדבים רבים לסייע בשימור היערות שנפגעו בטרור העפיפונים בחודשים האחרונים. בסוף השבוע האחרון הגיעו לעזור ביערות קק"ל משפחות אנשי המילואים המשרתים באזור העוטף. המשפחות הגיעו לאזור כחלק מטקס שנתי לזכר הנופלים.

 מעל למאתיים הורים וילדים הגיעו לאזור נחביר, קיבוץ בארי הישן, ועבדו בפעילות לשמירה על היערות, נטיעות ואף נהנו מסדנאות חינוכיות עם מדריכי קק"ל. בין העבודות המתנדבים פינו גזם שעלול לגרום לשריפות יער, זרעו צמחי אגבות לשיקום וניקו את היער בנחביר. במהלך היום הילדים נהנו מהדרכה על דבורים מפי דבוראית בקק"ל, ואף צפו בצוות כיבוי של קק"ל מסביר על שריפות היער ומכבה שריפה מבוקרת.

 גלית בוזגלו, רכזת קהילה ויער של קק"ל בנגב המערבי: "ביום שישי האחרון, בזמן רגיעה בעוטף עזה, קק"ל אירחה את משפחות אנשי המילואים מאוגדת עזה בחניון נחביר ביום התכנסות המשפחות השנתי לזכר הנופלים. אנו מודים למשפחות על הזמן והעבודה שהם נתנו בחניונים וביערות. ההתנדבות כמובן עוזרת לתושבים באזור מבחינה מורלית אך גם לנו בקק"ל. העבודה של המשפחות יכולה לסייע לצמצם שריפות עתידיות ומקלה על עובדי קק"ל העסוקים בכיבוי שריפות מסביב לשעון".

 

 

עוד באשקלון
מיכאל פרוסמושקין 03/11/2019
מיכאל פרוסמושקין 28/10/2019
מיכאל פרוסמושקין 01/10/2019
מיכאל פרוסמושקין 28/09/2019
מיכאל פרוסמושקין 29/08/2019
חשבנו שיעניין אותך גם...
פסטיבל עכו, אנחנו באים
אישום: פרץ לביתה של קשישה ותקף אותה מינית
אישום: פרץ לבית קשישה ותקף אותה מינית
שפ"ע של שירותים
תאגיד מי רעננה השלים את ההכנות לקראת החורף
תרבות קרוב לבית
פרויקט תמ"א 38 ברמת השרון
תאונות שמערכת בטיחות יכלה למנוע
תאונות שמערכת בטיחות יכלה למנוע
אמצעי לחימה נמצאו בגג בית כנסת בהרצליה