אשקלון

הרמזורים בצומת בת הדר החלו לפעול

לפני מספר חודשים אושרה עקרונית התוכנית לרימזור הצומת ולפני כשלושה חודשים החל שלב הביצוע בצומת, אשר הוגדר כ"פרויקט מוקד סיכון"

כתב לוקאל 20/11/2018
הרמזור בצומת בת הדר פועל (צילום: יאיר הרוש)

חברת נתיבי ישראל (נת"י) הפעילה אתמול (שני), לראשונה, את הרמזורים בצומת בת הדר שבמועצה האזורית חוף אשקלון. עלות הפרויקט: כשני מיליון שקלים שהקצה משרד התחבורה באמצעות נת"י. ראש המועצה האזורית חוף אשקלון, יאיר פרג'ון: "צומת בת הדר הוגדר כ'פרויקט מוקד סיכון' שגבה רק בשנתיים האחרונות את חייהם של מור גבאי ז"ל והתלמיד טל זיידל ז"ל ועוד פצועים רבים. המאבק שהובלתי, יחד עם תושבים, נשא פרי. מכאן אני קורא לנהגים: סעו בזהירות".

לפני מספר חודשים אושרה עקרונית התוכנית לרימזור הצומת ולפני כשלושה חודשים החלה החברה בשלב הביצוע בצומת, אשר הוגדר  כ"פרויקט מוקד סיכון". העבודות כללו את הצבת הרמזורים והתאמות גיאומטריות.

כזכור, בצומת זה אירעו תאונות קטלניות וקשות אשר גרמו לפצועים. רק בשנתיים האחרונות נהרגו בצומת שני בני אדם: בדצמבר 2016 נהרגה מור גבאי ז"ל  ובספטמבר 2018- נהרג התלמיד טל זיידל ז"ל. מנתוני הלמ"ס, נכון לנובמבר 2015 ועד נובמבר 2018, עולה עוד כי בתקופה זו היו מעורבים 41 כלי רכב בתאונות ו-43 נפגעו- שלושה מהם פצעו קשה ו-38 נפצעו באורח קל.

 ראש המועצה האזורית חוף אשקלון, יאיר פרג'ון, פנה בנושא זה לחברי כנסת ולמשרד התחבורה על מנת להסדיר את הצומת המסוכן. בנושא זה התקיימו מספר ועדות בכנסת ואף כלי התקשורת בדרום נרתמו לטובת קידום הנושא. פרג'ון אמר הבוקר כי הסדרת הצומת המסוכן התבצעה הודות למהלך שלוב זרועות הן מצד תושבים, המועצה ובשיתוף אדוק עם חברת נתיבי ישראל ומשרד התחבורה.

מנהל איזור אשקלון בחברת נתיבי ישראל, שמשון חנוך: "אני מאוד מרוצה מההחלטה להקים רמזור בצומת הבעייתי. העומס התחבורתי בצומת התגבר עם הקמת מתחם הקניות 'אושר עד' בבת הדר והיה מחויב המציאות להסדיר רמזור בצומת ואכן, משרד התחבורה השקיע בכך לרווחת תושבי האיזור ומשתמשי הדרך השונים. אני מאחל, שלמרות הרמזור, ננהג בתבונה".

 


עוד באשקלון
כתב לוקאל 20/01/2019
כתב לוקאל 15/01/2019
כתב לוקאל 12/12/2018
תמי מאור 10/12/2018
כתב לוקאל 03/12/2018
חשבנו שיעניין אותך גם...
עילאי הרסגור-הנדין
קראוונים בבית הספר החרדי
חניכי כנפיים של קרמבו  בחולון
תנועה עם מעוף
פועל נפצע באתר בנייה בנתניה
צרפתי והרסגור הגישו הצהרת הון
צרפתי והרסגור הגישו הצהרת הון
ענף הבנייה מצב אי ודאות
"ענף הבנייה מצב אי ודאות"
רחשי הלב
גם העצים מוכנים ללימודים
אמא טלי ותלתלי עם מתנה
פורים בחוצות המפרץ