אשקלון

בזכות מתאמת השירות התגלה גידול בראש

מתאמת השירות במרפאות מכבי שירותי בריאות באשקלון זיהתה התנהגות חשודה אצל המטופל ובזכותה התגלה בזמן גידול בראשו

תמי מאור 21/11/2018
ברנדט ארבל (צילום: מכבי שירותי בריאות)

ברנדט ארבל היא מתאמת שירות במרפאת מכבי שירותי בריאות באשקלון כבר שלוש שנים. במסגרת תפקידה היא מלווה חולים קשים לאורך מאבקם במחלה, מסייעת בהליכים בירוקרטים, הפקת מרשמים, קביעת תורים ועוד.

לפני כשלוש שנים, פגשה לראשונה את ש', מטופל מכבי שעבר תאונת עבודה קשה. בני המשפחה, דוברי השפה ההונגרית, התחברו לברנדט  שאף היא דוברת את השפה. היא ליוותה את המשפחה מהרגע הראשון לאורך ההחלמה והשיקום לאחר התאונה, סייעה בקביעת תורים, הנפקת מרשמים וקבלת תרופות ובקשר מול הרופאים "המטופל עבד בשטיפת מכוניות ובאחד הימים עבר תאונת עבודה קשה, כאשר אחת המכוניות פגעה בו בעוצמה וגרמה לפגיעה בחלקי גוף רבים, ביניהם גם בראש", מספרת ארבל.

לאורך השנים הידקו בני המשפחה את הקשר עם ארבל שהפכה לגורם המקשר בכל הנדרש עבורם בתהליך ההחלמה ונוצר קשר אישי ביניהם. באחרונה, סיפרה אשתו של המטופל לארבל שהיא חוששת למצבו "אשתו ספרה לי בעדינות שלאחרונה היא מבחינה בהתנהגות קצת מוזרה. הוא מבולבל, מדבר לאט ונוטה לשכוח דברים. התיאור הזה נשמע לי מאוד חשוד ולכן החלטתי לברר לעומק את הדברים", משחזרת ארבל.

באחד הימים, כאשר הגיע המטופל למרפאת מכבי, ארבל ניגשה אליו כדי לשאול לשלומו, אז הבחינה בחומרת המצב "המטופל מכיר אותי היטב כבר שלוש שנים. הוא דיבר ונפגש איתי עשרות פעמים. הפעם שמתי לב שהוא אפילו לא זיהה אותי ממרחק סביר. רק כשממש התקרבתי אליו, הוא זיהה אותי. אז הבנתי שהוא חייב להגיע בדחיפות לרופא להמשך בירור". ארבל לא חיכתה עוד רגע ומיד התקשרה כדי לבקש תור דחוף לרופאת המשפחה ד"ר פילדרמן סיביל.

עוד באותו היום, הגיע המטופל לבדיקה אצל הרופאה שהפנתה אותו מיד לביצוע בדיקת סי.טי דחופה בבית החולים. לאחר שהגיעו תוצאות הבדיקה החששות המוקדמים של מתאמת השירות התבררו כנכונים- בראשו של המטופל אובחן גידול ממאיר בראש ותוך יומיים הובהל לניתוח דחוף להסרת הגידול.

מרגע גילוי המחלה, מלווה ארבל את המשפחה ומסייעת בהתמודדות עם המשבר והקשיים המתעוררים במסגרת הטיפולים והמאבק במחלה. "מעולם לא למדתי רפואה, יש לי בכלל תואר בכלכלה. תמיד נמשכתי לעבודה עם אנשים והתפקיד שלי מאפשר לי לעשות את זה מידי יום. אין לי השכלה קלינית, אבל בזכות הקשר ההדוק עם המשפחה וההיכרות האישית שלי עם המטופל, עלה בי החשד שהוא סובל ממשהו חמור יותר ובמזל גדול המחלה התגלתה בשלב בו עוד אפשר להיאבק ולטפל בה. אני אמשיך להישאר בקשר עם המשפחה וללוות אותם יד ביד בתהליך הארוך והקשה הזה בתקווה שיחלים במהרה".

 

עוד באשקלון
חשבנו שיעניין אותך גם...
חברי הקבוצה הזוכה  מיד גיורא
הישג לחטיבת הביניים יד גיורא בהרצליה
הוכרו כניצולי שואה 60 שנה לאחר שעלו לישראל
רוכברגר. יש חובה לנהוג ביושר ציבורי
רוכברגר נגד עיריית רמת השרון
קינן. השירה לעולם נשארת
ריקוד חייו
נבחרת הכדורשת של הרצליה. העפילה לחצי הגמר
התעופפו לחצי הגמר
גלורי אופור עם אשתו טליה ובנם דניאל
בא לשחק ומצא אהבה
תנועת הרכבות שבה לסדרה בהדרגה
מדידות הקרינה באורט חולון תקינות
מדידות הקרינה באורט חולון תקינות