אשקלון

נחשף אתר פיראטי ששימש כמחלבה

מפקחי משרד החקלאות חשפו במחסן של רפתן בדרום יותר מ-1,000 ליטר חלב שיוצר באתר פיראטי ללא פסטור ויועד לשיווק בדרום הארץ

תמי מאור 17/12/2018
מכלים עם חלב שנתפסו (צילום: משרד החקלאות)

מפקחי היחידה המרכזית לאכיפה וחקירות (פיצו"ח) במשרד החקלאות חשפו אתר פיראטי ששימש כמחלבה במושב באזור שדרות, אשר פעל בניגוד לחוק. במקום נתפסו יותר מ-1,000 ליטר חלב שיועד להכנת מוצרי חלב שונים. עם חשיפת המקום, הפעילות הופסקה לאלתר.

מחקירה ראשונית עולה כי החשודים, תושבי אשקלון בשנות ה-40 לחייהם, אשר הפעילו את המקום, מכרו את החלב באופן לא חוקי למחלבות ברחבי הארץ. החשודים הועברו להמשך חקירה ונפתחו נגדם הליכים משפטיים. החלב שנמצא במקום הועבר להשמדה על פי צו רופא וטרינר.

במהלך סיור שנערך במקום על ידי המפקחים, התגלה כי ייצור החלב במחסן נערך בסביבת עבודה מזוהמת, בעלת תנאים סניטריים קשים העלולים להוות סכנה ממשית לבריאות הציבור. מבירור, עלה כי מקום זה אינו מאושר על ידי משרד הבריאות. כמו כן, נמצאו מכלים אשר הכילו כמות של כ-1,000 ליטר חלב שלא עברו תהליך פסטור ושווקו באופן שאינו חוקי למחלבות ברחבי הארץ.

במשרד החקלאות מציינים כי "ככלל, מכירת חלב באופן לא מפוקח היא עבירה כפולה. ראשית, תהליך ייצור החלב ומוצריו דורש את אישור משרד הבריאות, שכן חלב המיוצר בסביבת עבודה שאינה תואמת את הדרישות ואינה כוללת תהליכים חיוניים ליצור החלב עלול להוביל לסכנה לבריאות הציבור. כמו כן, חוק החלב קובע כי אספקת חלב תהיה למחלבות מאושרות".

 


עוד באשקלון
מיכאל פרוסמושקין 03/11/2019
מיכאל פרוסמושקין 28/10/2019
מיכאל פרוסמושקין 01/10/2019
מיכאל פרוסמושקין 28/09/2019
מיכאל פרוסמושקין 29/08/2019
חשבנו שיעניין אותך גם...
ברעננה דואגים לאזרחים הוותיקים
ירושלים במקום השני בהתחלות הבניה
תושב נהריה חשוד בגידול מאות שתילי סם
ההרצלים
ההרצלים מבית היוצר של הווקה פיפל
"מקומי ברעננה"
מי תעצור אותה?
עברנו את הקיץ בשלום
"הניצוץ – אימון גוף ומוח"