אשקלון

נחשף אתר פיראטי ששימש כמחלבה

מפקחי משרד החקלאות חשפו במחסן של רפתן בדרום יותר מ-1,000 ליטר חלב שיוצר באתר פיראטי ללא פסטור ויועד לשיווק בדרום הארץ

תמי מאור 17/12/2018
מכלים עם חלב שנתפסו (צילום: משרד החקלאות)

מפקחי היחידה המרכזית לאכיפה וחקירות (פיצו"ח) במשרד החקלאות חשפו אתר פיראטי ששימש כמחלבה במושב באזור שדרות, אשר פעל בניגוד לחוק. במקום נתפסו יותר מ-1,000 ליטר חלב שיועד להכנת מוצרי חלב שונים. עם חשיפת המקום, הפעילות הופסקה לאלתר.

מחקירה ראשונית עולה כי החשודים, תושבי אשקלון בשנות ה-40 לחייהם, אשר הפעילו את המקום, מכרו את החלב באופן לא חוקי למחלבות ברחבי הארץ. החשודים הועברו להמשך חקירה ונפתחו נגדם הליכים משפטיים. החלב שנמצא במקום הועבר להשמדה על פי צו רופא וטרינר.

במהלך סיור שנערך במקום על ידי המפקחים, התגלה כי ייצור החלב במחסן נערך בסביבת עבודה מזוהמת, בעלת תנאים סניטריים קשים העלולים להוות סכנה ממשית לבריאות הציבור. מבירור, עלה כי מקום זה אינו מאושר על ידי משרד הבריאות. כמו כן, נמצאו מכלים אשר הכילו כמות של כ-1,000 ליטר חלב שלא עברו תהליך פסטור ושווקו באופן שאינו חוקי למחלבות ברחבי הארץ.

במשרד החקלאות מציינים כי "ככלל, מכירת חלב באופן לא מפוקח היא עבירה כפולה. ראשית, תהליך ייצור החלב ומוצריו דורש את אישור משרד הבריאות, שכן חלב המיוצר בסביבת עבודה שאינה תואמת את הדרישות ואינה כוללת תהליכים חיוניים ליצור החלב עלול להוביל לסכנה לבריאות הציבור. כמו כן, חוק החלב קובע כי אספקת חלב תהיה למחלבות מאושרות".

 


עוד באשקלון
חשבנו שיעניין אותך גם...
אליפות אירופה בקראטה מגיעה לראשון לציון
אליפות אירופה בקראטה מגיעה לראשון לציון
מרדף מהסרטים בהוד השרון
מרדף מהסרטים בהוד השרון
גבר נורה למוות בקריות
הפוליטיקה של הוד השרון
הפוליטיקה של הוד השרון
השיטור הימי חילץ גבר שהיה בסכנת חיים
שוחה להצלחות
קיבלה כליה וחיים חדשים
קיבלה כליה וחיים חדשים
נאור שירי. במקום חנוכה
סבב פיטורין בעיריית הוד השרון