אשקלון

חוף אשקלון: המועצה החדשה יצאה לדרך

התקיימה ישיבת המליאה הראשונה של המועצה האזורית חוף אשקלון בראשותו של ראש המועצה הנבחר, איתמר רביבו. הישיבה כללה פרידה מחברי המליאה הקודמים ומראש המועצה לשעבר, יאיר פרג'ון

תמי מאור 18/12/2018
זה שנכנס וזה שיוצא (צילום: גורן ויטקינד)

 

אמש (שני) התקיימה ישיבת המליאה הראשונה של המועצה האזורית חוף אשקלון בראשותו של ראש המועצה הנבחר, איתמר רביבו. בישיבה, שהתקיימה באולם המועצה בבת הדר, השתתפו חברי המליאה החדשים, שגם נשבעו אמונים. במעמד זה נפרדו גם מחברי המליאה הקודמים ומראש המועצה לשעבר, יאיר פרג'ון.

 

"בשעה טובה נבחרתם לתפקידכם על ידי תושבי יישובכם, החל מאותו היום אתם חלק בלתי נפרד מהמערכת השלטונית המקומית. אני רואה בכם שותפים לדרך, כל אחת ואחד מכם יבחר את המודל הנכון ליישובו ויחדיו נבחר את הדרך בעבור המועצה כולה". כך פתח את ישיבת המליאה ראש המועצה הנבחר, איתמר רביבו. "זהו אתגר גדול שבמהלכו יהיו לנו רגעים מרגשים ומהנים מלאי סיפוק ולעתים ניתקל בדילמות לא פשוטות ובחוויות מאתגרות", הוסיף ראש המועצה והדגיש: "לא אזור הנוחות שלנו על כף המאזניים, אלא ראייה מתמדת של צורכי הציבור ובחירה בטובת הציבור. אני מאחל לנו שהבלתי אפשרי יהפוך למציאות והבלתי צפוי לעתיד מזהיר ומבטיח. שנזכה לעשות רק דברים טובים למען שיפור איכות חיינו".
  
כזכור, ראש המועצה איתמר רביבו נכנס לראשונה ללשכתו בשבוע שעבר לאחר שראש המועצה לשעבר, יאיר פרג'ון, העביר לו את המפתח ללשכה וחתם 11 שנות כהונה בתפקיד. איתמר רביבו הוא ראש המועצה השישי שינהיג את המועצה.

 

בישיבה הראשונה והחגיגית שהתקיימה אמש נשבעו אמונים 20 חברי המליאה החדשה, עבור חלק קטן מהם מדובר בקדנציה נוספת. רב המועצה, הרב יעקב אביטן, בירך את הנוכחים והיועצת המשפטית של המועצה, השופטת בדימוס נחמה נצר, הנחתה את החברים החדשים בדבר נהלים כאלה ואחרים החלים עליהם כנציגים במליאה. במהלך הישיבה חברי המליאה החדשים נשבעו אמונים, חתמו על טופס הצהרה בדבר היעדר ניגוד עניינים ושמירה על סודיות וכן קיבלו דף מידע כללי על תפקידם. בישיבה זו אושר, בין היתר, גם מינויו של גיל תימור לתפקיד סגן ראש המועצה.

ראש המועצה איתמר רביבו הודה לראש המועצה לשעבר יאיר פרג'ון על תרומתו ועשייתו למען המועצה והעניק לו שי. פרג'ון אמר: "תודה על הזכות שנתתם לי לנהל את המועצה. תפקיד ראש מועצה הוא תפקיד משכוני, קיבלתי משכון מהציבור וברגע שהוא רוצה אותו בחזרה, מחזירים לו אותו". פרג'ון עמד על ההישגים של המועצה ב-11 השנים האחרונות, ביניהן תכנית ההתכנסות (הקמת מוסדות חינוך בישובים, כך שתלמידי המועצה נשארים ללמוד בתוך תחום שיפוטה), אחוז גבוה של גיוס לצבא, הקמת הישוב באר גנים, קליטת המפונים, האתגרים הגדולים בשלושה מבצעים צבאיים ועוד. פרג'ון העניק את סמל המועצה לחברים ולראש המועצה הנכנס, איתמר רביבו.

 

עוד באשקלון
תמי מאור 19/12/2018
כתב לוקאל 28/11/2018
למקומות, היכון, רוץ...
תמי מאור 30/10/2018
תמי מאור 30/10/2018
חשבנו שיעניין אותך גם...
עוד רינת ברוך. בכוח האהבה והקבלה
"כולנו עם מוגבלות"
שלום כיתה א'
אישום: הצית רכוש של ערבים
כפר סבא אומרת תודה לאזרחים הוותיקים
ילדי כיתות א' קיבלו ספר שנכתב במיוחד עבורם
הגיע למצוות
הגיע למצוות
מכוון גבוה
חנוכייה לי יש