אשקלון

המחאה ברחבי הארץ: עשרות עצורים ופצועים

במהלך מחאת בני העדה האתיופית בעשרות מוקדים ברחבי הארץ נפצעו עשרות בני אדם משני הצדדים ובוצעו עשרות מעצרים מקרב המפגינים. עשרות אלפים נתקעו בפקקים

מיכאל פרוסמושקין 03/07/2019
המחאה ממשיכה (צילום: משטרה)

המשטרה הודיעה אמש (יום שלישי) כי 47 שוטרים נפצעו ו-60 מפגינים נעצרו במהלך הפגנות בני העדה האתיופית ברחבי הארץ. מספרם של המפגינים שנפצעו לא ברור אך מד"א דיווח על כ - 50 בני אדם שנפגעו, בהם מפגינים, שוטרים ואזרחים שנתקעו בפקקים. נזקים רבים נגרמו לתשתיות, כלי רכב ורכוש. 

מהמשטרה נמסר: "בשעות האחרונות החלו ברחבי הארץ מחאות אלימות במספר מוקדים. תחילה חסמו המוחים צירי תנועה מרכזיים והמשטרה אפשרה להם להביע את מחאתם תוך הפגנת הכלה ואיפוק רב. לצערנו מחאות אלו הפכו להתפרעויות אלימות ומשוללות כל רסן תוך אלימות חמורה שהופנתה נגד שוטרי משטרת ישראל שמתבטאת בידויי בקבוק תבערה, אבנים, בקבוקים, תקיפת שוטרים שריפות צמיגים ונזק לרכוש".

במשטרה ציינו כי "בקרית אתא התרחשה הפגנה אלימה נעצרו 20 מתפרעים בגין הפרת הסדר הציבורי, תקיפות שוטרים והתפרעויות אלימות. במקום נפצעו 12 שוטרים שנזקקו לקבלת טיפול רפואי, מתוכם שוטר אחד שאיבד את הכרתו כתוצאה מאבן שפגעה בראשו. השוטרים השתמשו ברימוני הלם וגז להרחקת המתפרעים. באזור אולגה התרחשה מחאה אלימה שבמהלכה נעצרו 12 חשודים בגין התפרעות אלימה והפרת הסדר הציבורי".

על פי המשטרה, בירושלים מאות מפגינים חוסמים את הכניסה לעיר משעות אחר הצהריים ושורפים פחים. בעקבות ידוי אבנים של המתפרעים, נפצעו שני קציני משטרה בראש ובגב. בהמשך תקפו שוטרים והמשטרה עצרה 15 חשודים שתקפו את השוטרים והפרו את הסדר הציבורי.

"באזור הדרום, אומרים במשטרה, "התרחשו מחאות אלימות במספר מוקדים שונים ובפרט באשדוד, נתיבות וקרית מלאכי. 8 שוטרים נפצעו כתוצאה מידוי אבנים ואלימות המפגינים במקום. המשטרה עצרה 12 חשודים בגין התפרעויות אלימות והפרת הסדר הציבורי".

גם באזור המרכז, על פי מה שנמסר מהמשטרה,  "מתרחשים בשעות האחרונות מחאות אלימות במספר מוקדים. בפתח תקווה יידו בקבוק תבערה לעבר הכוחות, ובגדרה 3 שוטרים נפצעו מידוי אבנים של מפגינים".

במשטרה מוסיפים כי "באזור מחלף השלום בת״א, חסמו מאות מפגינים את התנועה למשך מספר שעות והתפרעו במקום. שני שוטרים נפצעו במהלך פינוי של נהג עובר אורח שהמפגינים תקפו את רכבו באלימות וגרמו לו נזק. עוד שני שוטרים נוספים נפצעו במקום כתוצאה מאלימות המפגינים שכללה ידוי אבנים לעברם".

לטענת המשטרה, במהלך ליל אמש נפצעו עוד עשרה שוטרים מאלימות קשה של מפגינים שהתפרעו וידו אבנים ובקבוקים על השוטרים מול תחנת משטרת זבולון, במחלף אולגה ואזור צומת לוד. חלק מהשוטרים פונו לקבלת טיפול רפואי וחלקם האחר פונו בשטח.

עוד באשקלון
מיכאל פרוסמושקין 03/11/2019
מיכאל פרוסמושקין 28/10/2019
מיכאל פרוסמושקין 01/10/2019
מיכאל פרוסמושקין 28/09/2019
מיכאל פרוסמושקין 29/08/2019
חשבנו שיעניין אותך גם...
קניון הדר עורך תערוכת ציורים של בעלי אוטיזם
תערוכת ציורים של בעלי אוטיזם
לוח הצגות ומופעים לשבוע הקרוב
יום הבחירות במוזיאון נחום גוטמן לאמנות
אחד מכל דבר
אישום: שדד שתי תחנות דלק באזור השרון
הפוליטיקה של רמת השרון
הפוליטיקה של רמת השרון
מרוץ עלם חולון
מרוץ עלם חולון
שנה אקדמית חדשה ב-SCE