באר שבע

גאווה לאומית מעבר לים

נבחרת RoboActive #2096 מדימונה זכתה בפרס ה- Chairman"s award בתחרות רובוטיקה בינלאומית שהתקיימה בארצות הברית

תמי מאור 23/04/2018
גאווה לאומית מעבר לים
הנבחרת מדימונה ביוסטון צילום: דוברות

אמש (22.4.2018 שעון ישראל) נבחרת RoboActive #2096 המורכבת מתלמידי כיתות י''א וי''ב מתיכון זינמן בעיר דימונה, זכתה במקום הראשון בתחרות היוקרתית FRC- FIRST Robotics Competition שהתקיימה במהלך השבוע האחרון ביוסטון, בארצות הברית. הפרס בו זכתה הנבחרת הינו פרס אשר ניתן לקבוצה אשר משמשת מודל לחיקוי עבור הקבוצות המשתתפות בתחרות ה FRC, ומגלמת את כל ערכי ויעדי התחרות בפעולותיה. 

נבחרת  RoboActive #2096מדימונה החלה את לימודי הרובוטיקה לפני חמש שנים בלבד, במסגרת מרכז המצויינות 'אופק' הפעיל בעיר, אשר הוקם כחלק משיתוף פעולה בין המשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל, עיריית דימונה וארגון החינוך World ORT קדימה מדע.  

פרויקט מרכזי 'אופק' למצוינות הוקם לפני כחמש שנים על ידי המשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל בשיתוף ארגון World ORT קדימה מדע כחלק מראייה כוללת של המשרד לעידוד מצוינות וצמצום פערים ביישובי הפריפריה, הנגב והגליל במטרה לפתח מנהיגות מקומית באזורים אלו. במסגרת הפרויקט הקים המשרד 5 מרכזי מצוינות בקריית גת, בדימונה, בנהריה, בצפת ונבצרת עבור תלמידי כיתות א'-י''ב לחיזוק המצוינות האישית בתחומים שונים כגון: פיזיקה, רובוטיקה, חלל ואסטרונומיה, מדעי הים והסביבה, הנדסה, עיצוב ואדריכלות, טכנאות מחשב, יזמות עסקית, פיתוח אפליקציות ובניית אתרים, דיפלומטיה, אומנות, וקולנוע. עד כה לקחו חלק בפרויקט כ-5,000 תלמידים והוא מוערך בעלות שנתית של כ- 7 מיליון שקלים.

ראש עיריית דימונה, בני ביטון: ''אני מתרגש וגאה בתלמידי העיר דימונה שזכו בתואר כל-כך חשוב ברובוטיקה שהיא תחום חשוב לעתיד לא רק של העיר דימונה, אלא של מדינת ישראל כולה. זה מחזק את תפיסתי שהשקעה בפריפריה צריכה לעמוד בעדיפות עליונה''.

מנכ''ל ארגון החינוך העולמי   World ORTאבי גנון: ''גאווה גדולה לכולנו. אני מברך את התלמידים הנפלאים על ההישג וכן את השותפים לדרך עמיתי מהמשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל ועיריית דימונה שההשקעה המשותפת מניבה תוצאות  אחרי 5 שנים בלבד''.

ראשת הקבוצה, הקפטנית, זיו יצחק אמרה בהתרגשות: ''זכייה בפרס הצ׳רמנס עבורנו היא הכרה על העבודה הקשה שאנו עושים לאורך השנים. זהו כבוד גדול בשבילנו ועבור מדינת ישראל כולה. אנחנו גאים ושמחים על הזכות לייצג את המדינה שלנו ביום העצמאות ה-70 שלה. הפרס הזה הוא אולי הפרס הכי יוקרתי בארגון FIRST אבל הפרס האמיתי עבורנו הוא הזכות לשנות חיים של אנשים מכל רחבי העולם! אנחנו נמשיך לעבוד קשה בשביל להשפיע, לשנות את העולם ולהפוך אותו למקום טוב יותר!''

עוד בבאר שבע
חשבנו שיעניין אותך גם...
הזוג בוזגלו משיקים בושם חדש
קולקציה מיוחדת לכבוד פורים
הנעל שהתחפשה
ההורים השביתו את הלימודים
ההורים השביתו את הלימודים
נתפסו חשודים בגניבות בקניון מלחה בירושלים
בבת-ים נותנים מכל הלב
בבת-ים נותנים מכל הלב
רוצים לחזור הביתה בשלום
מי מקבל ההחלטות הרלבנטי?
מי מקבל ההחלטות הרלבנטי?
זיקוקים
הופעות יום העצמאות ברעננה