באר שבע

מרפאת עיניים חדשה נחנכה ב"סורוקה"

בין המשתתפים בטקס חנוכת המחלקה רס"ן ישי וייסברג, שנפצע קשה במבצע "צוק איתן", נותח וטופל במחלקת העיניים בבית החולים

תמי מאור 09/07/2018
חנוכת מרפאת העיניים החדשה ב"סורוקה" (צילום: דוברות)

בטקס מרגש במיוחד שהתקיים בשבוע שעבר ב"סורוקה", נחנכה מרפאת העיניים החדשה על שם רימונד וניסט ברכה בהשתתפות: משפחת ברכה התורמים, גרג מייזל, מנכ"ל קרן היסוד ואירית ברש, מנהלת בקרן היסוד, הרב יהודה דרעי שליטא, רב העיר באר שבע, רס"ן ישי וייסברג, שטופל ב"סורוקה" במהלך מבצע "צוק איתן", ד"ר שלומי קודש, מנהל המרכז הרפואי, ד"ר ארז צומעי, סגן מנהל מחלקת עיניים ב"סורוקה", עובדי המחלקה והמרפאה, מטופלים ואורחים נוספים.  

פרופ' טובה ליפשיץ, מנהלת מחלקת עיניים, ששוהה בשבתון בחו"ל שלחה את ברכתה המצולמת לכלל משתתפי הטקס.

מערך רפואת העיניים ב"סורוקה" כולל: מחלקת עיניים, חדרי היתוח ומרפאות. במרפאות העיניים מטופלים מדי שנה כ–40,000 מטופלים מכל אזור הדרום. בנוסף לבדיקות רפואיות, מבוצעות במרפאה מגוון פרוצדורות וטיפולים.                                                                               

צוות מערך העיניים מטפל במגוון רחב של בעיות רפואיות ונחשף למקרים רפואיים מורכבים, מה שמעניק לו ניסיון רב. למערך העיניים ב"סורוקה" חשיבות רבה גם בעתות מלחמה. במהלך השנים טיפלה מחלקת עיניים בעשרות חיילים שנפגעו בעיניהם בעימותים הצבאיים השונים שכן "סורוקה" הוא בית חולים הקרוב ביותר לגבול עם רצועת עזה, ועם הניסיון הרב ביותר שהצטבר לאורך השנים בטיפול בפצועי טראומה ומהווה את הכתובת הראשונה לפינוי נפגעים מהשטח.

המרפאה החדשה שנבנתה הינה חדשנית, מרווחת, מצוידת במכשור הרפואי ובטכנולוגיה המתקדמת שיש ומהווה אכסנייה ראויה לקבלת שירות וטיפול מיטבי מהצוות הרפואי והסיעודי . משפחת ברכה תרמה לבינוי ולהצטיידות המרפאה בטכנולוגיות מתקדמות ביותר.

 רס"ן  ישי וייסברג, נפצע קשה במהלך מבצע "צוק איתן", נותח וטופל במחלקת עיניים ב"סורוקה", השתתף, כאמור, באירוע ושיתף את הקהל בחוויותיו: " אומר בפשטות שבעזרת ה' ובזכות האנשים הנדירים שפה זכיתי לראות את לידתם של שני בנינו המתוקים, איתן ויואל, ואני זוכה בכל יום ויום להמשיך ללוות אותם במבט אוהב בשאר תחנות חייהם. אני מודה לכם בשמי, בשם משפחתי וילדיי ובשמם של עשרות קצינים ולוחמים שזכו לקבל כאן טיפול מעולה ויזכו לקבל כאן טיפול טוב עוד יותר, הודות לתרומתכם הנדיבה. אנחנו נמשיך להגן על מדינת ישראל ואתם כולכם תמשיכו לעשות את הדברים הנפלאים שאתם עושים כאן בכל יום ויום. מחלקת עיניים  מגלמת בתוכה את כל הטוב שבארץ הזו, היא שילוב של: שליחות, ציונות, מקצועיות וחסד אין סופי לכל אדם באשר הוא. המרפאה הזו היא 'קרן אור' פשוטו כמשמעו, לכל אוכלוסיית הדרום על כלל גווניה והיא הביאה וממשיכה להביא אור גדול לחייהם של עשרות לוחמים שחירפו את נפשם וממשיכים לעשות זאת למען עם ישראל לאורך גבולה הדרומי של מדינת ישראל".

נציג משפחת התורמים:"אני מודה בהתרגשות על ההזדמנות שניתנה לנו לתרום לעם היהודי. סולידריות לעם היהודי זו מהות תרומתנו. אני שמח שניתנה למשפחתי ולי היכולת לתרום בדרך זו. אני מודה לצוותים הרפואיים על המאמץ שלהם לשפר את איכות הרפואה שניתנת לתושבים. כשהקמנו את הקרן היה לנו ברור שזו הדרך שלנו לתרום. יש לי צורך עז להרגיש חלק מהעם ואני מודה על ההזדמנות  לעשות זאת דרך התרומה לבניית המרפאה שמסייעת כמו לישי גם לתושבים וחיילים רבים באזור".

גרג מייזל, מנכ"ל קרן היסוד: "זהו סיפור של יהודים טובים ואנשי קרן היסוד, אנשים מרקעים שונים שמתאחדים, לא משנה איפה הם גרים ומהו הרקע  התרבותי שלהם . קרן היסוד עוזרת  לעשות טוב למי שרוצה לעשות טוב. זה דורש מחויבות ותשוקה לעזור לתושבי מדינת ישראל בכלל ולתושבי הדרום בפרט , כדי לקבל איכות אחרת. משפחת ברכה מהווה דוגמה ומופת להשראה, עשייה בנתינה וקבלה בו זמנית. אני מאמין שפרויקט זה ישרת את תושבי הדרום ושדרך קרן היסוד נמשיך לעזור למי שרוצה לעשות טוב".

ד"ר שלומי קודש, מנהל המרכז הרפואי "סורוקה": " ל'סורוקה' יש את היכולת  לספק שירות וטיפול רפואי מצוין וברמה בין לאומית במתחם המפואר שאנו פותחים הודות למשפחת ברכה היקרה. למרכז הרפואי 'סורוקה' חשיבות אסטרטגית והוא נכס לאומי בעבור מערכת הבריאות בישראל בזמני שלום ובמשבר. פיתוח המשאבים הנדרשים לבית החולים הוא אתגר מתמשך שניתן לממשו בעזרת שותפינו וחברינו ומשפחת ברכה ביניהם. אנו גאים שיש לנו חברים כמו משפחת ברכה ושמחים לקבל אותם למשפחתנו. אני מודה לקרן היסוד, חברים אמתיים של תושבי הנגב שהיוו חלק מרכזי במספר פרויקטים מצילי חיים בבית החולים".

עוד בבאר שבע
חשבנו שיעניין אותך גם...
התחדשות עירונית ברח' אורוגוואי
דרום תל אביב - השקעה נבונה?
דרום תל אביב - השקעה נבונה?
אישה בחוף הנפרד בעת השעות המיועדות לגברים
החוף הנפרד לא יורד מהכותרות
אישום: לקח בני ערובה בבנק ושדד מיליוני שקלים
הטובות למדעים
הטובות למדעים
מגדלים במקום מטוסים
פסק דין
עשור לליגת הקט-רגל בעפולה
עשור לליגת הקט-רגל בעפולה