באר שבע

"בואו להשתלב במשרות המובילות במשק"

נשיא המדינה נפגש בכסייפה עם ראשי חברות גדולות המשתתפות במיזם "קולקטיב אימפקט – לקידום תעסוקה בחברה הערבית", התייחס לחוק הלאום וקרא לצעירי מהחברה הערבית לבשתלב בחברות הגדולות במשק

כתב לוקאל 31/07/2018
נשיא המדינה במפגש (צילום: מארק ניימן/ לע"מ)

נשיא המדינה, ראובן (רובי) ריבלין, נפגש אתמול (שני, 30 ביולי), עם מנכ"לים של חברות מובילות במשק המשתתפות במיזם "קולקטיב אימפקט - לקידום התעסוקה בחברה הערבית" ביישוב כסייפה שבנגב. מנכ"לי החברות הציגו לנשיא גידול של 58% בשילוב עובדים ערבים בחברותיהם, ושל 263% בשילוב עובדים ערבים במשרות מטה. הגידול במספר המועסקים הינו פרי פעילות מתמשכת של מיזם קולקטיב אימפקט וראשי החברות בשיתוף עם "תקווה ישראלית" - תוכנית הדגל שמוביל נשיא המדינה. מאז השקת המיזם בשנת 2015 בבית הנשיא שולבו כ-2000 עובדים ערבים בחברות הללו.

 "יחסי יהודים וערבים בישראל הם בוודאי לא נושא שקל לגשת אליו כשאתה מנהל חברה עסקית", אמר הנשיא בדבריו לראשי החברות הגדולות עמם נפגש והוסיף: "לכם המנהיגים העסקיים היושבים כאן בחדר, יש אומץ. יש לכם יכולת הנהגה. יכולת להשתנות, להיות ראש החץ שמוביל תהליך חברתי וכלכלי חיוני למדינת ישראל, ולעזור גם לאחרים להשתנות. אתם עושים את הדבר הנכון לחברות שלכם, אבל אתם גם עושים את הדבר הנכון למדינת ישראל, לעתיד המשותף של כולנו פה. לקבל תמיכה וליווי, להציב יעדים ולמדוד את השינוי אלו דברים שלא כל מנהל מוכן לעשות. אתם עושים זאת במחויבות מעוררת השראה ותקווה ואני גאה שיש לנו מנהיגים כמוכם בכלכלה הישראלית. אני רואה שיש כאן עשייה שאיננה הצהרתית, אלא עשיה אמיתית שמורגשת היטב בכל הדרגים".

הנשיא הוסיף ואמר: "החברה הערבית חייבת להבין את ההזדמנות ולהיות חלק ממנה. צעירות וצעירים ערבים מוכשרים ומצוינים לא מגישים היום קורות חיים לחברות הללו, גם כאשר הם מסיימים את הטכניון. יש פה גשר שצריך להיבנות, יש פה אמון שצריך להיבנות, ושני הצדדים צריכים לעבוד במימוש ההזדמנות הזאת."

הנשיא פנה למאזן גנאיים שהתלווה לביקור ואמר: "לך ולעמיתיך ראשי הרשויות יש תפקיד משמעותי בסלילת הדרך בפני כל צעיר וצעירה ערביים להגשים את חלומם ולהשתלב בענפי התעשייה השונים המיוצגים כאן בחדר הזה. יש רצון טוב ויש צורך, זה הזמן לייצר את החיבור בין הביקוש במשק להון האנושי המצוין בחברה הערבית. אני פונה מכאן בשם ההנהגה העסקית היושבת בחדר הזה, לצעירות ולצעירים בחברה הערבית, בואו להשתלב במשרות המובילות במשק. המשק הישראלי מחפש אתכם ורוצה אתכם".

 בהתייחס לחוק הלאום אמר הנשיא: "מדינת ישראל היא מדינה יהודית ודמוקרטית, דמוקרטית ויהודית, בדיבור אחד. המשוואה החכמה, העדינה והרגישה הזאת היא סוד הקיום וסוד ההצלחה של מדינת ישראל, יהודית ודמוקרטית. זהו הבסיס החוקתי והערכי שעליו עומד כל המפעל הציוני האדיר הזה שנקרא מדינת ישראל. אנחנו לא יכולים ולא רוצים להפר את המשוואה הזאת. יש לנו אחריות מלאה כלפי כל צעירי הארץ הזאת, יהודים ולא יהודים כאחד, לא רק לאפשר להם הזדמנות שווה להגשים את החלום שלהם, אלא גם הזדמנות להרגיש חלק, להרגיש שייכים, להרגיש שמדינת ישראל היא ביתם. וזה, מנכ"לים יקרים, בדיוק מה שאתם עושים. אתם עובדים קשה כדי להבטיח תקווה ישראלית לכל צעיר וצעירה בישראל, וזאת הסיבה שאני עומד לצדכם במסע הזה. תודה לכולכם על המנהיגות, על התקווה. רק כך, יחד ובשותפות, נצליח".

 במהלך סיור שערך לפני המפגש אמר הנשיא: "אעשה כל מה שביכולתי כאזרח מדינת ישראל שנולד למדינה הזאת של הגשמת חלום של העם שלי ושל התנועה הציונית שאני הייתי שייך אליה, לקיים כאן באמת בית למדינת ישראל שבו שותפים כולם, שותפים כולם".

 בכינוס השתתפו גם יו"ר ועד ראשי הרשויות הערביות מר מאזן גנאיים, ראש המועצה המקומית כסייפה סאלם אבו רביע, אילן בירנפלד - מנכ"ל דלויט ישראל, הראל חייקין – מנכ"ל קוקה קולה ישראל, שלי לנצמן – מנכ"לית מייקרוסופט ישראל, אייל מליס - מנכ"ל תנובה, יניב שיראזי מנכ"ל שטראוס מים,  איציק צאיג – מנכ"ל אסם, ועוד.

תקווה ישראלית היא תכנית הדגל של נשיא המדינה לחיזוק הממלכתיות ולביסוס השותפות בין ארבעת המגזרים המרכזיים המרכיבים את החברה הישראלית. תקווה ישראלית פועלת לקידום השתלבות איכותית של כלל המגזרים, ויצירת שיתופי פעולה ביניהם בתחומי מפתח חברתיים וכלכליים, ובראשם החינוך, האקדמיה, התעסוקה, הספורט והשלטון המקומי.

 מיזם "קולקטיב אימפקט - השותפות לקידום תעסוקה בחברה ערבית" משותף למשרד לשוויון חברתי באמצעות הרשות לפיתוח כלכלי בחברה הערבית. המיזם הושק בבית הנשיא בשנת 2015 ומתמקד בהשגת פריצת דרך בשיעורי התעסוקה ובאיכות התעסוקה של האוכלוסייה הערבית. המיזם מקדם את התפיסה של הכדאיות הכלכלית בהעסקת עובדים מתוך החברה הערבית במשק, ומתן שירותים לחברות במטרה לעבור תהליכי השתנות פנימית, למידה והתמקצעות שיאפשרו להם להשיג שינוי.


עוד בבאר שבע
חשבנו שיעניין אותך גם...
מחזקים את אילת
מחזקים את אילת
חשד: תקף את בעל הדירה שלו
"אנחנו נהיה הפתעת הבחירות ברעננה"
מחנות הקיץ של הצופים בנגב
מחנות הקיץ של הצופים בנגב
חדש באשדוד – ארטי-שוק
מוזיאון נחום גוטמן לאמנות
למען תושבי הדרום
דר ורה דרייזין - אחראית מרפאת כבד בוולפסון
חדש במרכז הרפואי 'וולפסון'
"פתחו שנה"