באר שבע

מרכז לאונקולוגיה נחנך ב"סורוקה"

מרכז לגסי הריטג' לאונקולוגיה ומכון ד"ר לארי נורטון מציבים סטנדרט חדש בישראל של שירותי רפואה בתחום האונקולוגיה

כתב לוקאל 01/08/2018
חנוכת המרכז החדש (צילום: שאולי לנדנר)

אמש (שלישי), נחנך מרכז לגסי הריטג' לאונקולוגיה ומכון ד"ר לארי נורטון ב"סורוקה" שמצעיד את מערך האונקולוגיה בבית החולים לעידן חדש ומבטיח ומהווים ציון דרך משמעותי לתושבי הנגב בפרט ולתושבי הארץ בכלל.

באירוע חנוכת המרכז השתתפו: סגן שר הבריאות , ח"כ הרב יעקב ליצמן, ראש עיריית באר שבע, רוביק דנילוביץ', חברי כנסת, נציגי התורמים מהארץ ומארה"ב, ראשי ערים ורשויות מקומיות, חברי הנהלת כללית ו"סורוקה", נשיאת אוניברסיטת בן גוריון, עובדי המערך האונקולוגי, תושבי האזור ומכובדים רבים.

 מרכז לגסי הריטג' לאונקולוגיה ומכון ד"ר לארי נורטון מהווה מרכז כוללני לטיפול ולחקר מחלת הסרטן וצפוי לחולל מהפכה בטיפול במחלת הסרטן בנגב, להוות מרכז מוביל מסוגו בארץ ובעולם, בו יוענקו טיפולים באיכות הרפואית הטובה שיש ובטכנולוגיות הרפואיות המתקדמות ביותר, בשילוב תנאי טיפול הולמים.

מרכז לגסי הריטג' לאונקולוגיה ומכון לארי נורטון יובילו גם במחקר ובפיתוח. קמפוס המרכז הרפואי כולל את בית הספר לרפואה של אוניברסיטת בן-גוריון בנגב מה שמאפשר שיתוף פעולה פורה למחקר ולהוראה.

רופאי המערך עוסקים במחקרים חדשניים ופורצי דרך, חלקם מחקרים חובקי עולם  ובכלל זה: פיתוח טיפולים חדשים , רפואה מותאמת אישית, בינה מלאכותית ושימושיה ברפואה ועוד.

 הבניין החדש בן שש קומות שנבנה בסטנדרט גבוה ומאובזר בציוד רפואי חדש ומתקדם כולל: מחלקות אשפוז, אשפוז יום המטולוגי ואונקולוגי, יחידה להשתלת מח עצם, בית מרקחת אונקולוגי, גן מרפא ייחודי ואזורי המתנה וטיפול מרווחים.

 עלות הקמת המרכז החדש היא כ-200 מיליון שקל במימון של כללית יחד עם תורמים מהארץ ומחו"ל, ביניהם קרן לגסי הריטג' וקרן נאש.  תורמים אמריקאיים רבים התגייסו לסייע בהקמת המרכז החדש לכבודו של ד"ר לארי נורטון.

ד"ר לארי נורטון, הוא רופא וחוקר בעל שם עולמי בתחומי הסרטן, מומחה לסרטן שד. סגן נשיא בכיר בבית החולים  Memorial Sloan Kettering בניו-יורק  והמנהל הרפואי של המרכז לרפואת השד ע"ש לאודר ב  - MSKד"ר נורטון גויס לפרויקט מרכז הסרטן ב"סורוקה" על ידי The Israel healthcare foundation ומאז הוא רואה עצמו מחוייב ומעורב בהובלת המחקר והמדע במרכז ברמה בינלאומית שיביא אותו למוביל ולחדשני בעולם.

 בחוד החנית של מרכז לגסי הריטג' לאונקולוגיה ומכון ד"ר לארי נורטון ב"סורוקה" עומדים פרופ' יצחק אביטל, מנהל המרכז, שמביא עמו ל"סורוקה" את הניסיון הרב שצבר הן בתחום ניהול מרכזי סרטן בעולם והן בתחום הכירורגיה האונקולוגית יחד עם פרופ' ניר פלד, מנהל המערך האונקולוגי, ד"ר איתי לוי, מנהל המחלקה ההמטולוגית ב"סורוקה" ושאר אנשי הצוות במרכז.     

 פרופ' יצחק אביטל, מנהל מרכז לגסי הריטג' לאונקולוגיה ומכון ד"ר לארי נורטון ב"סורוקה" ומנהל המחלקה לכירורגיה א' ב"סורוקה", חזר לנגב אחרי שנים רבות בארה"ב. נולד בסורוקה, בוגר בית הספר לרפואה באוניברסיטת ניו יורק ובעל תואר שני במנהל עסקים מאוניברסיטת וושינגטון. התמחה בכירורגיה כללית, בכירורגיה אונקולוגית ובניתוחים בכבד ובדרכי מרה בבית החולים Cedars-Sinai בלוס אנג'לס ובמרכז הסרטן ממוריאל סלואן קייטרינג בניו יורק - מרכזים רפואיים מובילים בעולם בתחום האונקולוגיה.

 פרופ' ניר פלד, מנהל המערך האונקולוגי ב"סורוקה", מומחה ברפואה פנימית, באונקולוגיה וברפואת ריאות, מוביל בינלאומי בתחום סרטן הריאה ויו"ר הוועדה הבין לאומית לאבחון מוקדם של סרטן הריאה. שותף למחקרים בינלאומיים פורצי דרך בתחום סרטן הריאות.

 ד"ר איתי לוי,  מנהל המחלקה ההמטולוגית ב"סורוקה", מומחה באונקולוגיה המטולוגית וברפואה פנימית, מככב ברשימת הרופאים הטובים בישראל בתחום ההמטולוגיה וחבר סגל הפקולטה למדעי הבריאות באוניברסיטת בן גוריון.

ד"ר לארי נורטון, סגן נשיא בכיר בבית החולים  Memorial Sloan Kettering בניו-יורק: "זהו כבוד יוצא מן הכלל ואושר גדול להיות חלק מקהילה שמסורה לא רק למרכז אונקולוגי ממעלה הראשונה בנגב ובישראל , אלא כזו שמחוייבת לשפר את רפואת הסרטן ברחבי  העולם באמצעות פיתוח מחקר פורץ דרך. אנו חונכים היום בניין נפלא באמצעות צוות מבריק ב'סורוקה'. זוהי הזדמנות מרגשת ליצור התקדמות משמעותית. אני אסיר תודה על כך".

 רוביק דינילוביץ, ראש עיריית באר שבע: "מרגש מאוד להיות בערב זה,  ולראות כל כך הרבה שותפים שלקחו על עצמם משימה גדולה וחשובה. האנשים בבניין החדש הם אלה שעושים את ההבדל. במרכז האונקולוגי הזה אנשים ייוולדו מחדש ויקבלו חיים חדשים מהמלאכים ומהטובים ביותר בעולם. בניין זה יהווה השראה לכל מי שיחלוף על פניו . בבניין זה יש עוצמה גדולה ויש לו חשיבות עצומה לתושבי הנגב. אנחנו על המפה".

 פרופ' מיקי שרף, סמנכ"ל וראש חטיבת בתי חולים בכללית: " מרכז לגסי הריטג' לאונקולוגיה ומכון ד"ר לארי נורטון שאנו חונכים הערב מביאים את הביטוי "כל ישראל ערבים זה לזה" לכדי משמעות מעשית: התורמים, הידידים בארץ ובחו"ל, עובדי הכללית המסורים ומעל כולם הצוות הרפואי המופלא של סורוקה, הם שיביאו לריפוי, למתן מזור ולטיפול בחולים שיגיעו לכאן. כולם ביחד פועלים במאמץ להציל חיים. כולנו ערבים זה לזה. היום יש לנו בניין חדש, אך לא די בכך. בשנים האחרונות גובש בבית החולים צוות מוביל של טובי המומחים, רופאים וצוותי סיעוד, שהודות לעבודתם, תושבי הנגב יוכלו לקבל את הטיפול המיטבי קרוב לביתם. אני מברך את הצוות המקצועי המוביל של  המרכז בראשותם של פרופ' יצחק אביטל, פרופ' ניר פלד ופרופ' איתי לוי וצוות העובדים, שימשיכו את בית החולים לשיאים חדשים" .

ד"ר שלומי קודש, מנהל המרכז הרפואי "סורוקה": "'סורוקה' כיום הוא מרכז רפואי בעל חשיבות אסטרטגית לאומית אשר מספק שירותי רפואה יוצאי דופן באיכותם תוך ראיית המטופל וצרכיו במרכז. חניכתו של מרכז לגסי הריטג' לאונקולוגיה ומכון ד"ר לארי נורטון מהווה קפיצת מדרגה עבורנו והיא עדות למחויבות של סורוקה להיות מרכז מוביל בכל תחומי הרפואה. היום אנחנו יוצאים לאור גדול ומתקדמים צעד משמעותי נוסף, עם חנוכתו של בניין מתקדם מסוגו שתוכנן ונבנה כאשר טובת המטופל וצרכיו לנגד עיני המתכננים. המבנה החדיש והמתקדם והתשתית הטכנולוגית שכוללת מערכות מידע וציוד מתקדמים, יחד עם הצוות המסור שמהווה את ליבו הפועם של המרכז החדש, מציבים את המרכז האונקולוגי בסורוקה בחזית העולמית של מרכזים מסוג זה. בנוסף לשירות הקליני המצוין, המרכז יהפוך לאבן שואבת למחקר ופיתוח בתחום האונקולוגיה. המיקום של המרכז בנגב, השילוב עם גורמי הרפואה בקהילה והעובדה שכלל השירות ניתן תחת קורת גג אחת מהווים יתרון עצום של המרכז וביחד עם שותפנו בארץ ובעולם נפעל למימוש יתרון זה לטובת חולי הנגב".

פרופ' יצחק אביטל, מנהל מרכז לגסי הריטג' לאונקולוגיה ומנהל מחלקה כירורגית א' ב"סורוקה": "היום אנו עושים ומגשימים ציונות מודרנית. מרכז הסרטן ב'סורוקה' הוא הסטרטאפ הציוני הגדול בנגב וככזה אין כאן מקום לאנשים עם חלומות קטנים ! הגיע הזמן שבאר שבע תהפוך למרכז עולמי לטיפולי סרטן מתקדמים. ארוע  פתיחת המרכז מהווה עבורי סגירת מעגל מרגשת. מבחינתי זו שליחות להוביל את  מרכז לגסי הריטג' לאונקולוגיה ומכון ד"ר לארי נורטון  למרכז המוביל בארץ ובין המובילים בעולם, ביחד עם הצוות המקצועי הקיים במערך. מדובר במרכז כוללני, בו תתבצע העבודה באשכולות בהתאם לסוג המחלה, טיפול מותאם אישית בהתאם לסוג הגידול והגנטיקה של המטופל, תוך מתן דגש על חוויית המטפל והמטופל כמקשה אחת. הטיפול יינתן במבנה חכם באמצעות כלים דיגיטליים, משלב הקבלה, ניווט תוך מבני, עד לשיטות חדשניות במתן הטיפול התרופתי. כל אלה בשילוב מחקר פורץ דרך. המרכז יאפשר לתושבי הדרום לקבל את הטיפול האיכותי והמיטבי מהצוותים המובילים בארץ וקרוב לבית".

עוד בבאר שבע
חשבנו שיעניין אותך גם...
אינדיפארק
הפנינג לסיום החופש הגדול ב"אינדי פארק"
תחנת הרכבת הוד השרון סוקולוב שודרגה
שודרגה תחנת הרכבת הוד השרון סוקולוב
סופ"ש שמח
נדחתה הצעת מר"צ לביטול התוספת בארנונה ולתחבורה בשבת
אופנוען נפצע קשה בתאונה בת"א
החלום של ג'וש
החשד: השליכו פסולת במקום אסור
אלופי עולם